CS2D Oyun İncelemesi • cs2.jpg

  Counter Strike 2D Nedir , Cs2d , uzatırsak Counter Strike 2d , Unreal Software adlı oyun grubunun yapmış olduğu , basit bir tanımla bildiğimiz Counter Strike‘ın 2 boyutlu , kuş bakışı hali olarak özetleyebileceğimiz , düşük boyutlu bir FPS oyunu.Counter Strike içinde ki hemen hemen her modu içinde barındıran CS2d , düşük boyutu sebebiyle oyuncularına daha çok seçenekte vaad ediyor.Tibia , Roleplay tarzı modları , hiç kasmayacak şekilde kodlayabilirsiniz.

  Yaklaşık 150 bin kişinin üyeliği ( USGN ) bulunan oyunda , her an 1000 civarı oyuncu bulmak mümkün.Türkler arasında da oldukça yaygın olan bu oyunda , her an onlarca Türk odası ve oyuncusu da bulabilirsiniz.Hatta , sosyal ağlar üzerinde kısa bir araştırma yapsanız dahi , bir çok Türk Cs2d grubuna ulaşabilirsiniz.

  Gelelim oyunun içine…Sırasıyla soracağınız soruları tahmin ederek bir sözlük oluşturdum sizler için.

  Lua Nedir / Nasıl Lua Yapabilirim

  Lua Nedir , Luayı sizlere şöyle özetleyebilirim , mod.Mesela Roleplay modu , Tibia modu , Minecraft modu gibi.Bu tarz modların yapımı için , Lua kullanılır.Sadece Cs2d‘de değil , bir çok oyunda kullanılan Lualar , sizlere sınırsız bir oyun yaratma imkanı sunar.En basitinden Not defterinden bile Lua kodlayabilirsiniz , gerekli donanıma sahip iseniz eğer.

  Peki serverime nasıl bir Lua kurabilirim , ilk olarak Luanızı indirin , ardından CS2d‘nin dosya konumunun içinde ki ‘sys lua’ klasörünün içine atın , oyuna girin , New Game ‘ye tıklayıp yukarıda ki menüden More Settings’e tıklayın , orada bir seçenek göreceksiniz mp_luaserver.Onun yanında server.lua yazması gerek.Siz , Cs2d‘nin dosya konumunda ki sys lua klasörüne attığınız luanın komutunu yazacaksınız oraya.Mesela NewRole.lua gibi.

  ** Map Nedir / Nasıl Yapabilirim**

  Map Nedir , Map , map editöründen yapılır.Yeteneğinize ve becerinize göre , oldukça basit bir arayüze sahip olan map editöründen çok güzel maplar yapabilirsiniz.Bunları , luanızla birleştirebilirsiniz de.Mesela Minecraft Hunger Games haritası yapıp güzel bir lua ile , çok güzel bir oda açabilirsiniz.

  Cs2d Rcon Nedir / Rcon Nasıl Kullanılır

  Rcon Nedir Nasıl Kullanılır , Rcon bir serverde size verilen yetki komutudur , şöyle ki size rcon verildiyse mesela katıldığınız klanın serverinde size rcon verilebilir , size verilen rconu girdikten sonra ban , kick , bot ekleme , silme , silah çıkartma , vesaire tarzı bir çok şeyi yapabilirsiniz.Bir nevi admin olursunuz yani.Size verilen rconu , sv_rcon yazıp girebilirsiniz.Mesela sv_rcon 123456.

  Rcon komutları , bir sürü rcon komutu var , hepsini buraya sığdırmam mümkün değil tabi.Kısa bir araştırma ile , internette hepsini bulabilirsiniz.

  Nasıl Bir Klana Katılabilirim Veya Nasıl Bir Klan Kurabilirim

  Genelde klanların , siteleri ve serverleri vardır.Türkiye site açmak pek yaygın olmasa da , mutlaka bir serverinizi bulunmalı.5 – 10 lira arası değişen aylı server fiyatlarından , size uygun olanını alıp kullanmanızı tavsiye ederim.

  Cs2d Nasıl Üyelik Açabilirim – USGN Açabilirim

  Aslında oldukça basit üyelik açmak.Aşağıda vereceğim linke tıklayarak üyelik açabilirsiniz.Üyelik açınca , kaçıncı üye olduysanız , bir id verilir size.Mesela 103443.Bu id , oyunda ki arkadaşlarınızın sizle aynı isimde olanlarla sizi ayırt etmesini sağlar.

  unrealsoftware'nin sitesine girip üyelik açabilirsiniz. • Asiri guzelmis • @ArchieFlynn söyledi:

  Türkler arasında da oldukça yaygın olan bu oyunda , her an onlarca Türk odası ve oyuncusu da bulabilirsiniz.

  o zaman ben almıyım xD xP


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.