CS2D Oyun İncelemesi • cs2.jpg

  Counter Strike 2D Nedir , Cs2d , uzatırsak Counter Strike 2d , Unreal Software adlı oyun grubunun yapmış olduğu , basit bir tanımla bildiğimiz Counter Strike‘ın 2 boyutlu , kuş bakışı hali olarak özetleyebileceğimiz , düşük boyutlu bir FPS oyunu.Counter Strike içinde ki hemen hemen her modu içinde barındıran CS2d , düşük boyutu sebebiyle oyuncularına daha çok seçenekte vaad ediyor.Tibia , Roleplay tarzı modları , hiç kasmayacak şekilde kodlayabilirsiniz.

  Yaklaşık 150 bin kişinin üyeliği ( USGN ) bulunan oyunda , her an 1000 civarı oyuncu bulmak mümkün.Türkler arasında da oldukça yaygın olan bu oyunda , her an onlarca Türk odası ve oyuncusu da bulabilirsiniz.Hatta , sosyal ağlar üzerinde kısa bir araştırma yapsanız dahi , bir çok Türk Cs2d grubuna ulaşabilirsiniz.

  Gelelim oyunun içine…Sırasıyla soracağınız soruları tahmin ederek bir sözlük oluşturdum sizler için.

  Lua Nedir / Nasıl Lua Yapabilirim

  Lua Nedir , Luayı sizlere şöyle özetleyebilirim , mod.Mesela Roleplay modu , Tibia modu , Minecraft modu gibi.Bu tarz modların yapımı için , Lua kullanılır.Sadece Cs2d‘de değil , bir çok oyunda kullanılan Lualar , sizlere sınırsız bir oyun yaratma imkanı sunar.En basitinden Not defterinden bile Lua kodlayabilirsiniz , gerekli donanıma sahip iseniz eğer.

  Peki serverime nasıl bir Lua kurabilirim , ilk olarak Luanızı indirin , ardından CS2d‘nin dosya konumunun içinde ki ‘sys lua’ klasörünün içine atın , oyuna girin , New Game ‘ye tıklayıp yukarıda ki menüden More Settings’e tıklayın , orada bir seçenek göreceksiniz mp_luaserver.Onun yanında server.lua yazması gerek.Siz , Cs2d‘nin dosya konumunda ki sys lua klasörüne attığınız luanın komutunu yazacaksınız oraya.Mesela NewRole.lua gibi.

  ** Map Nedir / Nasıl Yapabilirim**

  Map Nedir , Map , map editöründen yapılır.Yeteneğinize ve becerinize göre , oldukça basit bir arayüze sahip olan map editöründen çok güzel maplar yapabilirsiniz.Bunları , luanızla birleştirebilirsiniz de.Mesela Minecraft Hunger Games haritası yapıp güzel bir lua ile , çok güzel bir oda açabilirsiniz.

  Cs2d Rcon Nedir / Rcon Nasıl Kullanılır

  Rcon Nedir Nasıl Kullanılır , Rcon bir serverde size verilen yetki komutudur , şöyle ki size rcon verildiyse mesela katıldığınız klanın serverinde size rcon verilebilir , size verilen rconu girdikten sonra ban , kick , bot ekleme , silme , silah çıkartma , vesaire tarzı bir çok şeyi yapabilirsiniz.Bir nevi admin olursunuz yani.Size verilen rconu , sv_rcon yazıp girebilirsiniz.Mesela sv_rcon 123456.

  Rcon komutları , bir sürü rcon komutu var , hepsini buraya sığdırmam mümkün değil tabi.Kısa bir araştırma ile , internette hepsini bulabilirsiniz.

  Nasıl Bir Klana Katılabilirim Veya Nasıl Bir Klan Kurabilirim

  Genelde klanların , siteleri ve serverleri vardır.Türkiye site açmak pek yaygın olmasa da , mutlaka bir serverinizi bulunmalı.5 – 10 lira arası değişen aylı server fiyatlarından , size uygun olanını alıp kullanmanızı tavsiye ederim.

  Cs2d Nasıl Üyelik Açabilirim – USGN Açabilirim

  Aslında oldukça basit üyelik açmak.Aşağıda vereceğim linke tıklayarak üyelik açabilirsiniz.Üyelik açınca , kaçıncı üye olduysanız , bir id verilir size.Mesela 103443.Bu id , oyunda ki arkadaşlarınızın sizle aynı isimde olanlarla sizi ayırt etmesini sağlar.

  unrealsoftware'nin sitesine girip üyelik açabilirsiniz. • Asiri guzelmis • @ArchieFlynn söyledi:

  Türkler arasında da oldukça yaygın olan bu oyunda , her an onlarca Türk odası ve oyuncusu da bulabilirsiniz.

  o zaman ben almıyım xD xP


Cevaplamak için giriş yapın
 

Aramıza katıl

Timuu'ya hoş geldin! Timuu, oyun oynamaktan keyif alan kişiler için, çevrimiçi bir topluluk alanı. Hemen aramıza katıl.

timuu felan

Benzer Başlıklar

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.