CS:GO Güzel Bir Lige Yerleşmek İçin Tüyolar • Ekipman seçimi

  Mouse olarak Razer DeathAdder ve Logitech G serisi, kulaklık olarak ise 7+1 olanları öneriyorum. Ne kadar iyi bir ses sisteminiz olursa olsun iyi bir kulaklıkla her zaman daha başarılı olacaksınız. Mouse alırken DPI seviyesine çok dikkat edin, yüksek olanları tercih edin, üzerinde gereksiz tuşlar olmayanları öneriyorum.

  Nişan ayarlarımızı yapalım

  İyi nişan almanın sırrı kabiliyetin yanında bir kaç özel koddan geçiyor. Ayarlardan konsolu aktif edip hemen aşağıdaki kodları yazarsanız nişanınız daha küçük ve ortası noktasız olacaktır. Bu da sizin daha rahat nişan almanızı sağlayacak. Korkmayın bu bir hile değil, en iyi CS:GO oyuncularıda bu ayarları kullanıyor.

  cl_crosshairthickness 1.1
  cl_crosshaircolor 2
  cl_crosshairsize 2.5
  cl_crosshairdot 0
  cl_crosshairalpha 235

  Sürekli ateş etmeyin

  Rakiple aranızda fazla mesafe varsa sürekli ateş etmek yerine bir kaç vuruş yapıp bekleyin, çok daha keskin atışlar yapacaksınız. Burada heyecan yapmamak çok önemli. Heyecan yapıp sürekli ateş ederseniz nişanınız çok kayar ve anında ölürsünüz.

  ammo.jpg

  Yürürken ateş etmek

  Belkide yapılabilecek en saçma şeylerden birisi yürürken ateş etmek. Eğer yapıyorsanız kuşları vurduğunuzu size hatırlatmak isterim. İleri doğru giderken bir anda S geri tuşuna basarsanız anında durursunuz ve çok daha iyi nişan alırsınız. Bu yöntem sağa ve sola giderken de işe yarar.

  Şarjör sürekli değiştirilmez

  Silahın yarı mermisi var diye hemen r ye basmayın, sadece bir kaç vuruşta rakibi yere serebilirsiniz, takibi dikkatli nişan alıp heyecan yapmayarak. Asla köşeleri dönerken şarjör değiştirmeyin, bu sizi tamamen savunmasız yapacak.

  Bombaları dikkatli kullanın

  Sırf bir yerden düşman geleceğini düşündüğünüz için bomba atmayın, düşman sizin orada olduğunuzu anlayacak ve belki de yönünü değiştirip başka yerden gelecek. Eğer düşmanın sesini duyarsanız köşeden bir Flash bombası atın ve düşmana sürpriz yapın.

  Paranızı dikkatli harcayın

  Daha 2. elde sırf paranız var diye AK-47 almayın, paranız cebinizde kalsın P90 almayı tercih edin, ya da pompalı tüfek alın. Çünkü düşmanda bu silahları almak zorunda kalacak ve eğer AK-47 aldığınız eli kaybederseniz büyük bir para farkı olacak ve işler sarpa saracak. Paranız çok ise takım arkadaşlarına silah almaktan çekinmeyin. Unutmayın bu bir takım oyunu.

  Tabanca seçimi

  Eğer nişanınız çok iyi değilse Deagle almaktansa P250 alın. Çok daha seri ateş ediyor ve sekmesi çok da fazla değil. Kendinizi geliştirdikçe Deagle ile güzel Headshot'lar atmanız işten bile değil.

  Harita bilgisi çok önemli

  Gerekirse bütün haritaları botlarla oynayıp, her yerini öğrenin. Çünkü bazen oyunu sadece harita bilgisi bile kazandırabiliyor. İlk defa oynayacağınız bir bölümde başarılı olmak gerçekten zordur.


 • Yasaklı

  P90 veled silahı diyorlar ama yine de sen bilirsin 😄 CS:GO fan sayfalarında gördüm kendim oynamıyorum. • "Pro90" diyoruz biz genelde 😄


 • Yasaklı

  @ArchieFlynn söyledi:

  "Pro90" diyoruz biz genelde 😄

  😄 Koşarken sekmediği doğru mu? • @DilsizCellat Tabikide doğru, yani azaldığı çok net • Güzel makale. Teşekkürler • Crosshair ayarları 1.6'da işe yarar mı ? Bi' deneyelim yani 😆

  Peki CS : GO'da UMP var mı ? O silah hakkında ne düşünüyorsun ? Benim en sevdiğim 2.ci silahtır 🙂


 • Yasaklı

  Peki hocam şu susturuculu tabancayı alsak oda hojdir ama benanae demeyeceksiniz herhalde gayet güzel bir silah bence 😄 • @Zangetsu ump'u 1.6da pek sevilmeyen silah. Cs go'da bambaşka bir silah yani ump cs go'da tercih edilen bir silah • @ArchieFlynn söyledi:

  @Zangetsu ump'u 1.6da pek sevilmeyen silah. Cs go'da bambaşka bir silah yani ump cs go'da tercih edilen bir silah

  Aaa ben bayılırım UMP'ye. Rush'larda mutlaka tavsiye ettiğim bir silahtır. Çok vurmaz ama hem fazla mermisi var hem isabetli hem güvenilir hem de az seker. Hem de ucuz 🙂 • Bi kulaklık vardı 1 milyar civarındaydı sanırım fiyatı o kulaklığı alırsan tabi adamların ayak seslerini süper bi şekilde duyup iyi bir lige yerleşirsin xd


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.