Gladiatus

• Anime

Gladiatus, antik roma temalı rpg tarzı bir browser oyunudur. Oyunun yapımcı aynı zamanda aion, metin2, ogame gibi bri çok başarılı oyunun da yapımcısıdır. Oyunda bir karakteri belli eğitim ve eşyalar dizerek güçlendiriyorsunuz. Oyunda seviye ve altın kazanmak için, zindanlar, görevler ve keşif seferleri yapıyorsunuz.

Oyunu 4-5 sene önce oynuyordum ve arkadaşımla aynı internet kafeden girdiğimiz ve bunu bildirmediğimiz için hesaplarımız süresiz ban yedi.(Oyunun kurallarını okumadan başlamanın zararları.) 3-4 gün önce -bir arkadaşla- tekrardan bu oyuna başladım. Oyunda bir çok şey değişmiş ama vakit öldürme açısından güzel oyun. Oyun bilgiye ve çok az da şansa dayalı olduğu için yüksek sıralara çıkabildiğim oyunlardan biriydi. Büyük ihtimalle 3-4 ay içinde tekrar yüksek yerler ulaşırım. Zaten 70 levelden sonra daha üst sıralardaki kişileri geçmek zorlaşıyor.
    Oyunu oynayanlarınız varsa:
    Nickim: CmmS
    Server: İl 25

• Yasaklı

Ben bu oyunu baya küçükken oynuyodum geçenlerde aklıma gelmişti. İsmi aklıma gelmemişti eyw 👍

• bu tarz oyunları sevemedim gitti.

• Yasaklı

Bir arada İkarus diye bir oyun vardı noldu ona hala var mı?
    @ornithes Cümle büyük harfle başlar 😛

• Anime

@ornithes oynadıkça bu tarz oyunlara alışıyorsun.(Buna benzer bir sürü oyun oynamışlığım var en hoşuma gidenler bu ve imperia online oldu.) Zaten 10 dk.'da bir keşif seferi 15 dk.'da bir arena hakkın var. Dolayısıyla oyunu internette gezerken aralarda oynuyorsun. Bir de üst seviyelere çıktıkça oyun daha keyifli olmaya başlıyor. Üst seviyelerde oyuncular oyunu daha iyi bilen oyuncular oluyor ve güzel bir ittifakla birlikte ittifak savaşları vs. mücadele artıyor. Oyunu araştırmadan oynayınca oyunu Diğer bir güzel kısmı da oyunu oynayan kitlenin çoğun yaşı büyük kişilerden oluşuyor ve saçma sapan sebeplerden sataşma vs. olmuyor. Yaşı küçük olup oynayanlar da oyunun oynanışı gereği zaten bu tarz sataşmalarda bulunmayacak kadar bilinçli kişiler oluyor.
    Bu arada oyuna başlayan olursa ne nedir anlatabilirim. Özelden yada oyundan mesaj atmanız yeterli.

• @CmmS bir ara deneyeceğim, teşekkürler.

• Yasaklı

İmla kurallarını öğretmemden kim hoşlanmadı acaba 😛

• Anılarım canladındı beee. 😄 Lise ilk okul zamanları baya oynamışlığım var aslında geliyim bende hazır akılma getirmişken.

• Servere baktım da biraz almış başını gitmiş oynanabilitesi pek kalmamış

• @CmmS Benim ilk oynadığım oyunlardandır sanırım 2008 gibi oynuyordum bu oyunu o zaman il muhabbeti yoktu server 3 deydim sanırım birinci ittifak da CDS Crazy Dog Society isimli bir ittifaktı. Zamanla biraz paraya dönüşmeye başladı bu oyunda geçen sene tekrar başlamıştım eskisi gibi sarmadı nedense 😞

• Yasaklı

@CyberBully söyledi:

@CmmS Benim ilk oynadığım oyunlardandır sanırım 2008 gibi oynuyordum bu oyunu o zaman il muhabbeti yoktu server 3 deydim sanırım birinci ittifak da CDS Crazy Dog Society isimli bir ittifaktı. Zamanla biraz paraya dönüşmeye başladı bu oyunda geçen sene tekrar başlamıştım eskisi gibi sarmadı nedense 😞

Eskiden oynadığım oyunlar sonradan sarmıyor bende de 🙂 Bu arada -5 yemişim cümle büyük harfle başlar dedim diye 😞

• Anime

Ben 2 farklı serverda oynuyordum. İki serverda da bulunduğum ittifaktaki adamların muhabbeti çok iyiydi. Eş zamanlı kasıldığın kişilerle rekabet oluyordu. Ama rekabet olmasına rağmen o adamlarla bile aramız iyiydi. Oyunun para yatırılan kısmı ben oyuna başladığımda da 80 üstüydü şimdi de öyle.(Tabi üst sıraları hedeflemiyorsan yakut almana gerek yok.) Ayrıca yakut ucuz ve kullanılabileceği yerleri kısıtlı. Şu anda hazine sandığı olayı var. Keşiflerden falan düşüyor. Açıyorsun içinden yakutla satılan güçlendirmeler vs. çıkıyor.

• Yasaklı

@CmmS söyledi:

Ben 2 farklı serverda oynuyordum. İki serverda da bulunduğum ittifaktaki adamların muhabbeti çok iyiydi. Eş zamanlı kasıldığın kişilerle rekabet oluyordu. Ama rekabet olmasına rağmen o adamlarla bile aramız iyiydi. Oyunun para yatırılan kısmı ben oyuna başladığımda da 80 üstüydü şimdi de öyle.(Tabi üst sıraları hedeflemiyorsan yakut almana gerek yok.) Ayrıca yakut ucuz ve kullanılabileceği yerleri kısıtlı. Şu anda hazine sandığı olayı var. Keşiflerden falan düşüyor. Açıyorsun içinden yakutla satılan güçlendirmeler vs. çıkıyor.

Aslında bu bir artı. Gem almasan bile gemle alınan şeyleri elde edebiliyorsun.

• Sırf ayni İp'den giriyorum diye 2 hesabım 2038'e kadar banlandı.Ama güçlü ve dirayetli kalıp o tarih geldiğinde tüm Gladiatus oyuncularına gücümü göstercem 🙂

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.