CS:GO Rekabetçi Modu ve Rütbe Sistemi  Öncelikle Klasik rekabetci(matchmaking) modu nedir kısaca yazıyım hiç bilmeyenler için. Bu mod; Valve nin geliştirdiği bir maç yapma sistemidir. (*) Bir çok oyunun kullandigi (satranç, go, beysbol vs) bir sıralama, derecelendirme sistemi olan "elo rating" sistemi üzerine kurulmuştur. Her oyuncunun bir elo rating i vardır ama bunu göremezler.

  Rekabeçi modunda maç aradıgınızda her seferinde sizin bu sıralamanıza göre maç bulur. Yani 5vs5 yaklaşık eşit takımlarda maç yaparsınız ve bu maçlara başladınız mı çıkarsanız ceza yersiniz. Bu cezalar ;

  Birincide 30 Dakika
  İkincide 2 Saat
  Üçüncüde 24 Saat
  Dördüncüde 7 Gün dür

  Ve rekabetçi modunda maç yapmanızı engeller.Bunlara net kopması, steam/oyun problemleri de dahil. Oyundan düşünce size 3 dakkalık bi geri dönme süresi verir. Gelinmeze bu cezalar gerçekleşir. Ayrıca takım arkadaşınızı 3 kere vurdunuz mu da aynı ban periodu gerçekleşir.BAzen bu saydigim nedenler haksız yere banlanmalara neden olabiliyor dogal olarak.

  Oyundaki rütbeler şu şekildedir;

  rtttt.jpg

  Bir rütbeye sahip olabilmeniz için en az 10 maç kazanmanız gereklidir. Peki bu rütbeler nasıl artıyor.. Öncelikle bulunduğunuz takımın kazanması gerekli. Skorunuz çok iyi bile olsa kaybetseniz düsebiliyor rütbe. Maçı kazandınız bu sefer oyun icindeki skorunuz önemli sıralamanızın ne kadar artacagını belirlemede. (kill, asist, bomba çözme/kurma vs den olusan skor)

  Bu sistemin kötü yanları da var tabii.
  -Valve hemen hemen her serverını cimriliğinden 64 tickrate e düşürdü. Bazılarının 128 olduğunu söylüyorlar ama daha hiç karşılaşmadım. Bu da 64 rate ise mermilerde bazen register problemlerine yol açıyor.
  -Rütbeler stabil değil. 2 maçta sürekli kaybedince 2 rütbe bile düşebilirsiniz. • rütbe artarken mesela birden 2 rütbe atlama gibi bir şey var mı peki? • Cs go'nun rütbe sistemini hala çözmüş değilim 🙂 • @ArchieFlynn öyle bir şey duymuştum diye hatırlıyorum ben de emin olamadığım daha doğrusu tam hatırlayamadığım için sordum 😁 hiç beklemediğin bir rütbeye gelebiliyormuşsun sanırım bilgim yok.


 • Yasaklı

  @Nephelai 10 maçı da çok güzel bir şekilde kazanırsan altın olarak başlayabiliyormuşun. • Bu ileti silinmiş!


 • Beyler öncelikle ilk 10 maç kazanıyosunuz ne kadar iyi olduğunuza bağlı rütbe veriyor size sonra siz rekabet ata ata yükseltiyosunuz ne kadar yükselirseb o kadar zorlaşıyor oyun 3-4 yrnilmede düşersn rütbeni 5-6 kazanmada kesinlikle atlarsn ama kazanmalar art arda olmalı en fazla arasında 1 yenilgi olmalıdır ben master gardian ım toplam 110 kazanmam var hemen atlamayı beklemeyin • @akmans NE ALAKASI VAR ki ben 30 mac attım 25 galibiyet var sanırım usta muhafız 2 yım suan • @mesut-kuru kafalar karıştı


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.