League of Legends, 2018 Asya Oyunları'nda gösteri sporu oldu • 0_1526561875851_82735776-1c17-4f3f-a412-70bffca2e5cb-image.png

  League of Legends'ın 2018 Asya Oyunları'nda resmi gösteri sporu olarak yer alacak altı espordan biri olacağını sizlerle paylaşacağımız için gerçekten çok heyecanlıyız. Asya Oyunları, dört yılda bir düzenlenen ve kıtanın her yerinden atletlerin katıldığı çok sporlu bir etkinlik. Bu etkinlik, Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından Olimpiyatların ardından en büyük ikinci çok sporlu etkinlik olarak tanınıyor. 2018 etkinliği 18 Ağustos ve 2 Eylül tarihleri arasında Cakarta-Palembang, Endonezya'da düzenlenecek ve League of Legends final aşaması Ağustos sonunda gerçekleşecek.

  Bölgenin en iyi oyuncularından bazılarını Asya Oyunları'nda ülkelerini temsil ederken görmek, League of Legends hayranları için heyecan verici bir deneyim olacak. Riot Games Espor Ekibi, takım seçimi süreci ve turnuva formatının oluşturulmasında Asya Olimpiyat Konseyi ve üye ülkelere destek olacak. Ayrıca bazı bölgesel liglerin ikinci mevsim takvimlerinde değişikliklere giderek profesyonel oyuncuların Asya Oyunlarına katılabilmelerini sağlayacağız.

  Haziran'da gerçekleşecek Asya Oyunları Bölge Elemeleri’ne katılmaları için beş kişilik takımlar oluşturan 45 ülke ve bölgeyi davet edeceğiz. Ardından eleme süreci takım sayısını sekize indirerek bu takımları Asya Oyunlarına gönderecek.

  • Ev sahibi ülke Endonezya oyunlara doğrudan katılım hakkı elde edecek.
  • Güneydoğu Asya, Güney Asya, Orta Asya ve Batı Asya (Asya Olimpiyat Konseyi'nce belirlenen şekilde) elemelerinin galipleri oyunlara davet edilecek.
  • Doğu Asya Elemelerinin rekabetçi doğası gereği (Çin, Güney Kore, Taipei, Tayvan, Hong Kong, Makao ve Japonya bu bölgede yer alıyor) en iyi üç takım oyunlara davet edilecek.

  Her bir ülkenin Ulusal Olimpiyat Komitesi, ülkelerini temsil edecek oyuncuların nasıl seçileceğini kendisi belirleyecek. Riot mümkün olduğu durumlarda Ulusal Olimpiyat Komitelerine danışmanlığını sunarak onlara milli takımlarını nasıl kuracakları konusunda rehberlik edecek. Ülkelerin kendilerini temsil edecek takımları seçerken çeşitli ve kendilerine has yöntemler izlemelerini öngörüyoruz.

  Riot Espor Eş Başkanı Jarred Kennedy, “League of Legends'ın Asya Oyunları için seçilmesi bizi gururlandırdı. Ülkelerini Olimpiyatlarda temsil etmek dünyanın her yerinden atletlerin hayallerini süsleyen bir şey ve attığımız bu adımla birlikte bizim sporumuzun en iyileri hayallerine biraz daha yaklaşıyor. Olimpiyat hareketinin değerlerine takdir ve saygıyla yaklaşıyor; bu turnuvayı bir başarıya dönüştürmesinde Asya Olimpiyat Konseyi'ne destek olmayı iple çekiyoruz,” açıklamasında bulundu.

  Yayın prodüksiyonu ve turnuva faaliyetleri Tencent ve AOK ortaklığıyla gerçekleştirilecek. Diğer yayın ayrıntıları etkinlik yaklaştıkça paylaşılacağından bizi takipte kalın!

  lolespor


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.