MSI2018'e veda • Büyük çekişmeye şahit olduğumuz MSI 2018 Play-In Knockout'ta ilk maç tamamlandı.

  Temsilcimizin Vietnam ekibine karşı sergilediği Serinin ilk iki maçında earlyde proaktif hamleler yapan EVS idi. İlk seviyede bottan aldıkları skor sonrası rakibi lane swapa iten EVS topladığı skorlara karşı iki drakei SUP'a bıraktı. Stom'un karşı seçim Kindred'inden verim alamasak da SF'in savaşlarda yıldızlaşması umudumuzu tazelese de rakibin oyununa karşı koyama yetmedi ve seride 1-0 geriye düştük. İkinci oyunda ise daha iyi bir draft bizi bekliyordu. Objektif kontrolünü rakibe kaptırmayan SUP Zeitnot ve GBM'in insiyatifleri doğrultusunda durumu 1-1'e getirmeyi başardı.

  Üçüncü ve dördüncü oyunda erken snowballa bağlayan Vietnamlılar oldu. Üçüncü oyundaki kolay snowball kompunu earlyde konuşturan EVS midde verdiğimiz 2'de 2 ile açılmakta hiç de zorlanmadı. Bu dakika sonrası oyundaki ilk objektifine kavuşan EVS öne geçtiği altın avantajını da objektiflerle süsleyen ekipte Cassio öne çıktığı maçı 28 dakikada kapattı. Dördüncü oyunda earlye iyi başlayan taraf gibi görünsek de first pick Olaf çekmemizin cezası çok sürmeden kesildi. Seri boyunca GBM'in yetersiz oyunu ile Stom'u dengeleyemeyen SUP oyundan bir kez daha erken koptu ve seriyi 3-1 kaybetti.

  Seri genelinde sergilediğimiz eksik draftın acsını yaşadığımız aşikâr. Bireysel ve makro anlamda EVS'ten daha yetenekli duran takımımız MSI2018'e erken veda etti. Bu seri kâğıt üzerinde grup kapısı gibi gözükse de aslında arkasında daha büyük bir prestij yatıyordu. Bugünkü seriyi kazandığımız takdirde yarın FW'in kaybetmesi halinde otomatik olarak Worlds biletini cebimize indirebilecek ve bir kez daha ülkemize Worlds serüveni yaşatabilecektik.


 • Anime

  Kaybettiğimiz 3 maçı da GBM nedeniyle kaybettik. GBM rakibini koridorda ezmesine ve adamların ormancısı orta koridorun kaynaklarını bile almasına rağmen adamların midi sürekli haritada gezerken GBM koridordan neredeyse çıkmadı. Rakip orta koridoru serbest bırakmak demek ormanı serbest bırakmak demek dolayısıyla bu durum Stom'u da geri düşürdü. Millet nedense stom'a laf ediyor ama kaybetmemizin en büyük nedeni çok net GBM'di.

  Diğer etken de seçim yasaklama ekranıydı. Ormana Graves almamız gerekirken 2 maç Kindred seçimi yapıldı. Caitlyn açıkken Ezreal alındı, çok lazımmış gibi braum-tahm kench seçimleri yapıldı, Lulu seçimi bile şüpheliydi. Vlad'da çok gereksiz ısrar edildi, ct'lediği halde cassiopeia karşısına vlad seçimi yapılmasına anlam vermek zordu. Hani GBM'in şampiyon havuzu dar olsa tamam diyeceğim ama değil. Graves'i çok net banlamamız gereken yerde banlamadık, gereksiz Trundle, ryze banlamaları yaptık. Onların yasaklama ekranında yaptıkları tek hata bize Kaisa bırakmaları oldu o da kazandığımız tek maçtı zaten.

  Fab hep 2v1-3v1 oynadığı için ona birşey demek istemiyorum. Zeitnot iyiydi yine ama beklediğimden kötü oynadı, galiba kendinden çok şey beklenince strese girdi. Stom son oyun dışında kötü değildi ama karşı ormancı kadar etkili olamadı. Tabi ki GBM'den dolayı geri düştü ama rakip ormancıyı da pek takip etmedi/edemedi. Snowflower'ın da ligimiz için fazla iyi olduğunu görmemi sağladı bu seri. MVP seçilse Snowflower'a yada Yijin'e verilmesi gerekir diye düşünüyorum.


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.