HS Oyun Direktörü Ayrıldı

• Geek

Ben Brode , Blizzard'ın Hearthstone başarısının arkasındaki isim geçtiğimiz günlerde şirketten yeni maceralar için ayrıldığını açıkladı.

Brode, kart oyunu Hearthstone'un 10 yıl önce oluşturulan ana kadrosunda yer almaktaydı. Şirketten ayrılırken ise direktörlüğünü yaptığı oyunun 70 milyonnu aşkın oyuncusu ve özel tahsis edilmiş espor müsabakaları bulunmakta.

"Muhtemelen oyunlar yapacağız ama ötesini henüz tam netleştiremedik."

Ben Brode

Brode, Battle.net forumlarında yazdığı açıklamada oyunla ilgili gurur duyduğunu ve takımıyla başarılarından ötürü mutlu olduğunu yazmıştı.

Brode; " İnsanlar bana Hearthstone'un ailelerini bir araya getirdiğini ya da tanıştıkları insanlarla yakın arkadaş olmalarını sağladığını söylüyor. Başkaları ise Hearthstone'dan esinlenerek harika oyun geliştiricileri haline geldiklerini söylüyorlar. İnsanlara dokunan böylesi bir şeyin parçası olmak muhteşem bir his. "

2003 yılında Brode, Blizzard'ın gece saatlerinde yapılan çalışmalarına pizza getiren bir kurye olarak çalışmaktaydı. Daha sonra Warcraft 3 oyunu için oyun deneği olarak işe girdi ve yönünü oyun tasarımına çevirdi. Zamanla önce Hearthstone oyununun tasarımcıları arasına girdi ve nihayetinde oyun için baştasarımcı oldu.

Mevcut durumda, nasıl bir maceraya atılacağına dair bir fikir yok.

" Yeni bir şirketin başlatılmasına yardım edeceğim. Muhtemelen oyunlar yapacağız ama ötesini henüz tam netleştirmedik. Tekrar tasarlamayı, programlamayı ve aslında üretmeyi dört gözle bekliyorum." şeklinde yazdı.

Kaynak: Polygon

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.