8.8 Yama Notları • alt metni

  2018 Sezonu’nu yarılamaya yaklaşırken metadan düşen şampiyonlar hafiften oyuna dahil edilmeye devam ediyor. Geçtiğimiz sezon 7.9 ile gelen tank reworkleri buna en yakın örnek. Bu yamada Ahri, LB ve Varus önemli değişiklikler görüyor. Uzun süredir soloq’da dahi göremediğimiz Ahri 8.8 ile yeni bir kite kavuşuyor. Eski pasifi kaldırılan şampiyonun yeni pasifi ile artık 2.5 saniye içerisinde spellerinden ikisinin isabet etmesi sonrası saniyeliğine 20% hareket hızı kazanıyor. Bu, Ahri’ye çatışmalarda/takiplerde iyi bir pozisyon alma avantajı sunuyor. Eski pasifinin Q’suna kaydırıldığını söyleyeyim. Herhangi spell dahil 9 yüke ulaştıktan sonraki Q artık can yenilecek. W’su artık daha sağlıklı bir şekilde işleyecek. Değişik sonrası W 725 birim içerisinde E’nin charmladığı şampiyonlara ve 725 birim içerisinde Ahri’nin aa ile dürttüğü şampiyona öncelikli olarak vuracak. E’si ise artık 5 saniyeliğine bütün yeteneklerine 20% ilâve hasar takviyesi sunuyor. Ahri ile artık savaş başlatırken öncelikli olarak hedef ayırmasının daha özelleştirildiği ve savaşlardaki pozisyonunun ön plana çıktığını eklemek gerekiyor.
  LB eski pasifine yeniden kavuşuyor. Ana hasar kaynağı Q yeteneğinin taban hasarı nerflenirken mana bedeli ise büyük oranda arttırıldı. W yeteneğinin taban hasarı bufflanırken mana bedeli arttırıldı ve dash hızı düşürüldü. LB’nin geriye dönmek için beklemesi gereken süre .85 saniyeden .2’ye çekildi. Yani artık daha seri kombo yapabilecek. W’nun kalma süresi ise 4 saniyeden 3’e düşürüldü.
  Rakiplerini yakalama ve yavaşlatmada kullandığı E’sinde ise başlangıç hasarının AP oranı düşürülürken yerine mıhlama hasarı ve mana bedeli yükseltildi. Zincirinin menzili ise 20 unit düşürüldü. Aldığı rework ile değişen ultsinde RQ ve başlangıç RE kombolarının hasarı düşürülürken RQ damga, RW ve RE mıhlama kombolarının hasarları yükseltildi. Ultinin bekleme süresi ise 54/42/30’dan 110/75/40’a yükseltildi. Yani artık LB ultisi ile avlanırken daha temkinli davranması gerekecek.
  Bu değişikliklerin PBE’de test edildiğini ve herhangi bir kesinlik taşımadığını hatırlatmamız gerek.

  Bir dönemin tank eritmedeki performansı ile adclerin gözdesi olan Varus yeniden metaya girebilir. W’suna ladığı değişiklik ile pasif hasarı düşürüldü ve yeni bir aktif özellik kazandı. Bundan böyle Q hedefin kaybolan canının 9/10.5/12/13.5/15%’ine eşit bir büyü hasarı çıkartacak. Bekleme süresi her seviyede 40 olan yetenek bundan böyle Q’su daha önem kazanacak.

  Adeta oynanması içi değişiklik alan bir diğer şampiyonumuz Lissandra. Şu an 0.82% play rate ile47% win rate gören Liss Q’sunun mana bedeli düşürülürken R’sinin ise cdsi düşürüldü. Metanın güçlü supportlarından Braum ve Janna da bu yama ile dengelendi. Zırh artışı düşürülen Braum’un takibinde W’sundan kazandığı bonus zırh/mr 17.5/20/22.5/25/27.5’ten 10/14/18/22/26’ya çekildi. Bir benzer değişiklik ise Janna’nın taban hareket hızı 320’den 315’e düşürülürken W’sunun hasarı ise 60/105/150/195/240’tan 55/100/145/190/235’e çekildi. Janna değişiklikleri aşırıya kaçılmamış olsa da Braum’un earlysinde büyük bir düşüş var. Şampiyonun yerine taban ADsi ve manası bufflanan ve Q’sunun cdsi düşürülen Nautilus dahil olabilir.Supportları ilgilendiren bir değişiklik ise TK’de. Hard engage komplara kontra olarak seçilen TK artık bir dostunu yediğinde rakibe doğru hareket hızı kazanmayacak. E’sindeli iyileştirme oranı ise büyük bir nerf gördü.
  Oyunun diğer iyileştirmelerinden olan trinket değiştirmesi artık değiştirilen trinketi full cd yerine değiştirilen cdden devam ettirecek. Mercek ise artık 1. seviyede alınabilecek.Runelerde ise Lethal Tempo bufflandı. Rakibe saldırdığınızda kazandığını geçici AS artışı bundan 40-110%’a yükseltildi. Daha agresif ADCleri görebileceğimizin işaretçisi olabilir.


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.