Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi tamamlandı! • Regular bir mevsimi daha geride bıraktık. Bu yıl önceki mevsimlere nazaran daha çekişmeli geçti. Bunun nedenini ise ülkemize gelen Koreli oyuncu sayısına bağlamak pek yanlış olmaz. Dünyaca ünlü oyuncuları ağırladığımız şu günlerde ligimizdeki oyun kalitesinin de yükseldiğini de not etmek gerek. Hal böyleyken gerçekten de efsane gibi bir sezon bugün son buldu.

  Ligin son günü HWA vs. GAL karşılaşması ile başladı. İlk Kan 4. dakikanın bitiminde Skarner’ın başlattığı baskını flash+W+E ile tamamlayan Ryze ile HWA’ya yazıldı. Dakikalar 15’i gösterdiğinde HWA 3 kule ile altın farkını 4k’ya kadar çıkarmıştı. Baron’u alan HWA maçı 29 dakikada tamamlamayı bildi.

  İki takımı da ilgilendiren FB’nin AUR’u ağırladığı ikinci maçta iki takımın da FB’nin Swain, Trundle TK gibi meta picklerine yönelmesine alışılagelmiş AUR Cho, Skarner ve Cait pickleri ile yanıt verdi. Frozen’ın ellerinde ise Azir’e karşı durabilen oynamayı sevdiği Ekko’yu gördük. Trundle’ın asisti aldığı İlk Kan’ı topta Swain’in ellerinde gördük. Oyundaki dominantlığını bir an olsun rakibine kaptırmayan FB 26. dakikada altın farkını 12k altına kadar çıkardı. 30. dakikada rakibinin üssüne son bir saldırı ile FB Nexus’u yıkarak zafere ulaştı. Bu maç ile birlikte 1907 FB ligde üçüncülük koltuğunun sahibi oldu.

  Kazanan ile kaybedenin çok da bir etkisi olmadığı SUP vs. RBE maçında SUP olağandışı bir kompa yöneldi. Ormana GBM-Ezreal, mide Zeitnot-Corki ve ADC’ye Stom-Jhin alan ekip 3 ADC’li kompu SF’nin Cho ile topa fab’ın da Rumble ile bota indiği oyunda erken seviyelerde karşılıklı skorlar resmen havada uçuştu. 3 ADC kompozisyonunu tabiri caizse düzün bir şekilde kullanan SUP herhangi bir rekabetin geçmediği bu maçtan Nexus’e yıkarak ayrıldı.

  Ligin son karşılaşması ise DP ile YC arasındaydı. İlk Kan’ı dakika 5’te DP hanesinde gördüğümüz oyunda 9. dakikada bota kapanan takımlardan DP 2 skor ile ayrılan takım oldu. Elwind’in üsse dönmeyip KaKAO’yu drake pitinde basması sonra KaKAO pitten çıkarak drakei YC’ye hediye etmiş oldu. Bu dakikadan sonra botta yakaladığı avantajı kaybetmedi. 32. dakikada Baron ile tanışan DP Baron’u kullanmakta zorlandı. Oyun boyunca 3 drakei alan YC, Elder Drake’i KaKAO’ya kaptırdı. 39.dakikada çıkan savaşta Kha’Zix’in Sivir’i aradan çıkarması ile savaşın iplerinin tamamen DP’ye geçmesi ile maçı noktalayan DP, 2018 KMF için playoff şansını sürdürdü.

  Noktalanan lig ile puan durumu şöyle şekillendi:

  1. BAU.SuperMassive

  2. Royal Bandits

  3. 1907 Fenerbahçe

  4. YouthCrew

  5. Dark Passage.Dominos

  6. HWA Gaming / Team Aurora

  7. sıradaki eşitliği bozmak adına HWA ile AUR arasında tiebrake maçı oynanacak.

  Bu durumda 1907 FB HWA/AUR ile, DP ise YC ile playofflarda karşı karşıya gelecek

  flankesports.com • 0_1522093479724_65268264-ed8c-4d15-9e4d-2dbc1601deb3-image.png

  FB vs. AUR ve DP vs. YC maçlarının galiplerinden düşük seri başı SUP ile eşleşirken yüksek seri başı ise RBE ile eşleşecek.

  HWA'nın da oynacağı VFŞL elemeleri ise bu Cuma başlayacak.


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.