Statları katlanan Lulu Rehberi • Çok önceden yazdığım bir Lulu Rehberi buldum. Baktım ki yeni güncellemeler ile birlikte rehberin anlattığı etkiler katlanarak büyümüş bayağı faydalı bir hale gelmiş. Şimdi bazı yerleri gelen güncellemelerden ötürü düzenledim ve buraya atma kararı aldım.
  Yazı eski bir yazı olduğu için yeni yamalarla uyuşmayan yerleri veya düzenlediğimden ötürü beynimin kızardığı bazı noktalar olabilir, lütfen aldırış etmeyin. Üslup da tabii ki bir miktar daha çocukça olacaktır x)

  CTRL+V !!!!!
  Umarım gününüz iyi geçiyordur arkadaşlar, ama kötü geçiyorsa bile dert etmeyin size şahane bir meta rehberi hazırladık. Bugünkü meta rehberimizde ele alacağımız şampiyon..: Lulu - Peri Sihirbaz
  Öncelikle şampiyonumuz neden metada ?
  Lulu, Metada her oyun en az ikişer adet seçilen suikastçılara karşı gerçekten efektif bir çözüm. Gerek anlık yeteneklerinin sağladığı susturmalar, havalandırmalar , yavaşlatmalar, görünür kılmalar ; Gerek ise aynı anda farklı takım arkadaşlarına uygulayabildiği güçlü korumalar, onu metada tutuyor. Özellikle Rengar gibi, geldiğini sadece 1 ünlem ile anlayabildiğimiz şampiyonlara karşı Lulu'nun hedef gerektirmeksizin kullanabildiği ultisi, bilinçsizce taşıyıcınıza atlayan suikastçıları duvara yapıştırabiliyor.
  Evet, açıklama kısmımız bitti ise artık geçelim oynayış safhamıza.

  Lulu'nun oyun başında akıl kârı olmayan bir gücü var. Özellikle ilk 4 seviyede karşıki nişancıyı tek komboda eritebiliyor. Bu özelliğine güvenerek ilk başlamamız gereken eşya (Büyü Hırsızı'nın Marifeti) olmalı. Her ne kadar yetenekleriniz mana puanlarınızı bir hayli harcasa da saniyede 3.5 mana yenilenmesi koridorda uzunca bir süre kalmanıza olanak vericektir. (Büyü Hırsızı'nın Marifeti)'nin pasifi olan Vergi (Rakibi her dürtmenizde size +8 altın kazandırır.) Sizin düz vuruşlarınızdan gelen +8 altının yanı sıra pasifinizden kaynaklı Peri Yoldaş Pix'in vuruşları da size +8 altın kazandıracaktır.
  Erken safhada eşya diziliminize ekleyeceğiniz bir (Athene'in Lanetli Kadehi) %10 bekleme süresi ve yüksek miktarda mana yenilenmesinin yanı sıra pasifi ile sizin verdiğiniz hasardan güç alarak kalkanlarınızı bir şifa topu haline getirir.
  (Not : (Athene'in Lanetli Kadehi) Yaptığınız büyülerin vurduğu hasardan güç alarak bir sonraki kalkan yeteneğinize ekstradan şifa özelliği ekler ve bekleme süresi yoktur.)
  Ayakkabı olarak hemen her desteğin çıkacağı gibi siz de (Gezgin Çizmesi) almalısınız zaten (W, Kapris) yeteneğinizin vericeği %50 hız sizi hem yakalaması hem de kaçması zor bir şampiyon yapıcaktır.
  Arkadaşlar benim hep unuttuğum gibi, eşyalarınızı dizerken Keşif Taşı'nı unutmayın ki takımınızdan report'a varan eleştiriler almayın. 🙂
  Bunların yanında çıkacağınız bir (Kızgın Buhurdanlık) Hem (W, Kapris) yeteneğiniz ile verdiğiniz saldırı hızını %10 hareket hızını %8 arttırır, hem %10 bekleme süresinde azalma verir, hem de kalkanlarınızı ve iyileştirmelerinizi (E & R) %10 güçlendirir. Lulu'nun yüksek koruma gücünü göz önünde bulundurursak bu gerçekten işimize yarıyabilecek bir güçlendirme.
  (İpucu: Eğer Nişancınız ile grup olarak oyuna giricekseniz Nişancınızın Rünlerinde Şifa Taşkını'nı bulundurmasını önerebilirsiniz her saniye yaptığınız iyileştirmeler ona ekstra ekstra geri dönecektir.)
  Sıradaki eşya için seçeceğiniz (Mikael'in Kazanı) olabilir. Büyü direnci, bekleme süresinde azalma, Kızgın Buhurdanlık'tan gelen iyileştirmenin %10 yerine %20'ye çıkması, arındırma ve ekstra mana yenilenmesi. Ne yapacağım o kadar cd ve mana yenilenmesini diye isyan edebilirsiniz ama mana yenilenmesi athene'in lanetli kadehinin pasifi (mana yenilenmesini yetneek gücüne çevirme) sayesinde size bol bol ap olarak geri dönerken rünlerinizde seçtiğiniz bir Yücelik fazla olan bekleme sürelerinizi de bir o kadar apye dönüştürür.
  Son Eşya olarak eğer karşıdaki büyücü aşırı baskınlık kuruyorsa takımca büyü direnci artışı için (Demir Solari'nin Broşu)

  Takım savaşları için size biraz ipucu verelim.
  Arkadaşlar eğer takımda "Lulu bana ulti bas gerisi bende" diyen birisi varsa kesinlikle onu dinlemeyin öyle olmuyor. (Ulti)'nizi en efektif bir biçimde kullanmanız için bir sürü farklı senaryo var. Ama ben size en yaygınlarından bahsediceğim.

  Senaryo 1: Takımdaki Baskın Tank, OffTank, CC ; Arkadaşlar takımınızda karşıki takımın üstüne rahatlıkla yürüyebilen ve sorun teşkil edebilen bir tank var ise hem çevresindekileri hoplatıp onları yakalamak için hem de bir kereliğe mahsus takım savaşında 600'den fazla canı basıp Nişancı'nıza göz kulak olabilmek için Tank'ınıza Ultiyi yapıştırın. Bu onun çevresinde oluşan yavaşlatma aurası sasyesinde ve kısa sürelik sersemletme etkisi sayesinde karşı takımı hayattan bezdirecektir.

  Senaryo 2: Karşıki Takımdaki Suikastçı'lar , CC ; Eğer karşı takımda Nişancı'nıza veya Büyücü'nüze atlamak isteyen bir Suikastçı var ise takımca onlara odaklanın. Suikastçılar müthiş hasar vermelerinin yanı sıra bir o kadar da kolay etki altına alınabilen şampiyonlardır. Saldırı başladığı anda Nişancınıza atıcağınız (Ulti) yeteneğiniz suikastçıları kısa bir mesafe geriye püskürtücektir. Bu sırada yine 2 seçeneğiniz oluyor. 1; (W,Kapris) yeteneğinizi Suikastçının üzerine atıp Nişancınızı (E,Yetiş Pix) ile korumak. Çoğunlukla yapabileceğiniz en iyi çözüm bu oluyor. 2; Suikastçı eğer Akali gibi anında görünmez olabilen bir şampiyon ise (E,Yetiş Pix) yeteneğinizi Suikastçının üzerine uygulamak. Böylece onların görünmez olmasına fırsat vermeden 4 saniye boyunca görünür kılabilirsiniz. Nişancınıza vereceğiniz (W,Kapris) ona %40 civarı bir saldırı hızı kazandıracaktır.

  Arkadaşlar bu rehberde yazdıklarım 1-2 okuma ile öğrenilebilecek şeyler değil. Normal oyunda bol pratik yaparak bu rehbere ekstra şeyler bile ekleyebilirsiniz ve Honor'ları kapabilirsiniz.

  İyi oyunlar, Bol eğlenceler. ^^ • lulu'nun metada yeri çok düşük. lulu'dan daha iyi adc hug yapan spt ve tankler var. bunun yanında lulu'nun kiti biraz unique dursa bile lane push metasında biraz yersiz.

  worlds 2017'de hyper carryler ile iyi iş yapabilirdi fakat koridor aşamasını iyi geçirse bile mid-latete zorlanan bir spt. nitekim bu durumu hâlen devam etmekte.

  0_1521104376419_8b9ed8fd-2ffc-40ca-a82b-44e41e1d9cb3-image.png


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.