Star Wars Battlefront 2 Neden Oynanmalı?

• Battlefront 2
    Star Wars evreni belki de birçoğumuzun ilgisini çekiyordur. Işın kılıçlarından tutun Kylo Ren'ine, Luke Skywaker'ine kadar birçok ilgi çekici eseri içinde barındıran bu evrenin yeni oyununu neden almanız gerektiğini açıklıyor olacağım bugün. İlk olarak da ilk oyunla karşılaştırıyor olacağım.

Star Wars Battlefront 2, serinin bir önceki oyunu olan Battlefront 1'e çok yönden benziyor. Fakat bir o kadar da farkları, geliştirilmiş yönleri ve bence eksikleri de var. Her iki oyunu oynayan birisi olarak söylemeliyim ki iki oyunun da birbirinden güzel olan kısımları var. Örneğin Battlefront 1'in 40 kişilik multiplayer oyun modları bana göre daha eğlenceliyken, Battlefront 2'de Heroes vs Villains'in çok geliştiğini görmek mümkün. Ama aşağıda da anlattığım gibi bu oyunu almanızı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Star Wars Battlefront 2'yi neden almalıyım?

• Uzun ve ilginç hikaye. Iden Versio adında filmlerde ve diğer hiçbir içerikte adını duymadığımız yepyeni bir karakterin Star Wars evrenindeki yerini öğreniyor, onun hayatını yaşıyoruz.
    • Eğlenceli ve çok oyunculu savaşlar. Bir Storm Trooper olarak koşarken yanınızdan geçen AT-AT'yi kullanan kişi sizin hayatınızı kurtarabiliyor, veya size yardıma gelen bir başka oyuncu Darth Vader ışın kılıcıyla herkesi doğrayıp önünüzü açabiliyor. Havadaki Fighter'ları da unutmamak lazım!
    • Filmlerden çok sayıda karakter karakter (Darth Maul, Darth Vader, Emperor Palpatine, Kylo Ren, Luke Skywalker, Rey, Chewbacca, Yoda, ...)
    • Devasa ve detaylı çok sayıda harita. Gerçekten tüm haritalara savaştığınız birçok yer mevcut ve her haritada farklı iklimlerde savaşıyor, atmosferi yaşıyorsunuz.
    • Mükemmel uzay savaşları! Uzayda başka oyuncularla birlikte görev odaklı savaşlar yapıyor, TIE Fighter ve X-Wing gibi savaş uçaklarını kullanıyorsunuz.
    • Kulaklarımızın aşina olduğu o gaza getiren efsanevi müzikler. Savaş deneyimini gerçek anlamda yaşamanıza olanak sağlıyorlar!
    • Her ne kadar EA'in "DLC'lere para bayılmanızı" istediğiyle ilgili büyük bir söylenti olsa da, pahalı ve fazladan eklentiyle gelen oyunu alan birisi olarak söylüyorum, parama değmedi. Normal oyunu alarak da kısa sürede 5-10€ kadar fazladan para verdiğim içeriği kolaylıkla açabildiğimi fark ettim kısa süre oynadıktan sonra. Kısacası, oyunun pahalı halini falan almanıza gerek yok gayet kolay karakterleri açmak.
    • İyilerin kötülerle savaşabildiği Heroes vs Villains modu. Battlefront 2'de deneyimlediğim en eğlenceli şey bu sanırım! 4vs4 olan bu modda bir taraf iyiler bir taraf kötüler oluyor ve onların kıyasıya savaşmasını görebiliyorsunuz.
    • Ve... en önemlisi... IŞIN KILIÇLARI! Evet yanlış duymadınız! Parlayan, önünüzü aydınlatan, savaşırken gaza getiren mükemmel ışın kılıçları!

Star Wars Battlefront 2'de Battlefront 1'e göre ne kötü?

• 40 kişilik multiplayer modunda herkes hızlıca puan kazanıp karakter almaya oynuyor. Hal böyle olunca bütün karakterler neredeyse tüm oyun boyunca başkaları tarafından alınıyor. Eğer oyunda iyi değilseniz de o karakterleri alacak kadar puan kazanmanız zor oluyor. Star Wars Battlefront 1'de bunun aksine haritada rastgele yerlerde çıkan ufak mavi işaretleri toplayarak geliştirmeler kazanıyorsunuz. Bunlardan birisi de istediğiniz Rebel veya Empire karakterini oynayabilmek. Bana sorarsanız, Battlefront 1'de iyi oynayan da kötü oynayan da bu küreleri toplayabildiği için oyun daha adildi diyebilirim.
    • Oyunun Battlefront 1'e göre başka da bir olumsuz yanı yok. Evet, bana sorarsanız gerçekten başka eksik yanı yok.

Oyunu almamanız için bence tek bir neden olabilir, o da maalesef Origin'in satışlarını Euro kuru üzerinden yapması, ve dolayısıyla biz Türkler için birazcık fazlaya tekabül etmesi olabilir.

Herhangi bir sorunuz veya sorununuz olursa sormaktan çekinmeyin, iyi eğlenceler!

• Anime

O kadar olay oldu,(olayları anlatmama gerek yoktur herhalde) protesto etmek için alınmamalı. Şirketin yaptığı hatayı anlamasının en iyi yolu bu.

alt metni

• @cmms Oyunu oynamaya başlayan kadar ben de aynı tepkiyi veriyordum. Hatta şu “The intent is to provide players with a sense of pride and accomplishment for unlocking different heroes." muhabbetini de biliyorum. Ama oyunu her ne kadar ön yargıyla almış olsam da, baktım da gerçekten karakter açmak falan o kadar zor değilmiş. Evet, EA DLC'leriyle genelde cüzdanımızdaki parayı gözleyen bir şirket ama bu oyunda, en azından şu an, öyle değilmiş gibi gözüküyor. Ayrıca oyun birkaç günlüğüne 60€'dan 23€'ya düştü. Bence alınması düşünülüyorsa tam alma zamanıdır.

• Anime

Düzenlemeler yapıldı da bu hale geldi ama yine de para vermek yanlış. Bu kadar tepki almasalar bu şekilde bir sistem gelmeyecekti. Yani kerkebilecekleri kadar kerkeceklerdi oyuncuları. Hatalarını kabul etmeleri bile 2 ay sürdü o da Disney'in müdahalesi ile oldu yoksa adamların hiç umrunda değildi. Oyun bence kesinlikle alınmaması gereken oyunlardan birisi. Oyunun iyi bir oyun olduğu aşikar ama bu EA'in yaptığı hatayı kapatmaz. Oyunu ücretsiz dağıtmadıkları sürece bu oyuna para vermek adamların yaptığını desteklemek oluyor ve bu da oyuncuların "biz kerkilmek istiyoruz" demesine eşdeğer oluyor.
    Not: Disney Star Wars'un yapım haklarını büyük ölçüde EA'den geri aldı. Tekrar satılabilir ama Disney bu tarz şeylere çok önem veren bir şirket ve ben EA'e bir daha vereceklerini sanmıyorum.

• @cmms Doğrusu evet, yorumunda çok haklısın ve EA'nın yaptığı yanlıştı. Zaten adı da pek iyi anılmayan bir oyun şirketi EA. Ama yine şu son halindeki oyunun kalitesiyle bence güzel bir oyun. Fiyatını tam anlamıyla hak ediyor mu tartışılır. Ama yine de son zamanların (ki özellikle Star Wars seven birisi iseniz) güzel oyunlarından birisi.

• Ve ek olarak, şimdi tekrardan oyunun çıktığı zamanki karakter fiyatlarıyla şimdikilere baktım. İlk zamanlarda 60.000'e satılan (ki bu dediğin gibi elde edilmesi çok uzun zaman alan bi miktar) karakterleri 15.000'e indirmişler. Hatalarını geç anlamaları ve anlamalarından önce de sundukları bahaneler tatsızdı, ama en azından oyun şimdi biraz daha dengelendi ve karakterleri açmak da bir nebze daha kolay oyun içindeki challenge'leri tamamlayarak.

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.