Steam'deki oyunlara %18'lik KDV geldi!

• 0_1519111727324_b0bdb197-8f06-495e-b64e-66a612656f20-image.png

Vergi henüz fiyatlara yansımış değil. Yani mevcut fiyatlar içerisinden kesilecek, kullanıcıları henüz etkilemeyecek. Ancak yakın zamanda bütün oyunların

• korkunç haber

• Anime

Vergi oranı yüksek geldi bana, %18 ney.

• Anime

Devlete Ü.Ü diyorum başka da lafım yok

• Hmmm %18 demek. İnsanları korsana yönlendirmenin güzel yolu bu demek

• Şöyle bir durum olabilir fakat.... "herkes vergi olayına takmış durumda ama zaten vergi alınıyordu. sadece steam ödeme sırasında ödenen miktarın ne kadarının vergiye gideceğini göstermiyordu."

• @ornithes evde eşini tek değil de gardropta bir sürü erkekle bulmak gibi oldu bu.

• Anime

@ornithes Vergi alınmıyordu, yeni düzenleme ile geldi vergi olayı. Sadece Steam'e değil, Appstore, google playstore ve GOG gibi platformlara da geldi bu vergi ve appstore fiyatları direkt yükseltti diye biliyorum. Vergi almak istemesini anlıyorum ama %18 çok yüksek bir oran. Misal: Ubisoft şimdi oyun çıkaracak 200 liraya diyecek ki vergiyi cebimden vermeyim yapacak fiyatı 240 lira. 40 liraya AAA olmayan güzel bir oyunu gayet de alabiliyorsun şu anda.

Hoşuma gitmeyen diğer kısım da şu: vergi bize bir hizmet verilmesi için alınır ama hiç zannetmiyorum ki oyunlardan aldıkları vergilerle yerli yazılım desteklesinler, yazılımcı yetiştirsinler. Aksine sürekli oyunları sosyal mecrayı engellemeye çalışıyorlar. Bu tezatlık hoş değil.

• bakkalda satılan temizlik bezinden %18, evde oyun oynayan insandan %18 bana çok adil gelmiyor. hükümete yakın şirketlerin büyük vergi borçlarını halktan habersiz sil, yat, gemi alan adamlardan %0 vergi al. adalet bunun neresinde saygıdeğer oyuncular.

• Geek

Ve Kapitalizm çöker, ütopik bir dünyada devletsiz, kuralsız, herkesin özgür olduğu bir Anarşi Halkı oluşur. Mülkiyet ortadan kaybolmuştur, despotik bütün kurumlar yıkılmıştır, tabular ortadan kalkmıştır. Teşekkürler @Tynstad 😂

0_1519553644455_images.duckduckgo.com.jpg

• Macaristan – %27
    Danimarka – %25
    Hırvatistan – %25
    İzlanda – %24
    Finlandiya – %24
    Yunanistan – %24
    İrlanda- %23
    Birleşik Arap Emirlikleri – %5
    Avusturya – %20
    Avustralya – %10
    Belçika – %21
    Bulgaristan – %20
    Beyaz Rusya – %7.7
    Kıbrıs Cumhuriyeti – %19
    Çek Cumhuriyeti – %21
    Almanya – %19
    Estonya – %20
    İspanya – %21
    Fransa – %20
    Birleşik Krallık – %20
    Man Adası – %20
    Hindistan – %18
    İtalya – %22
    Japonya – %8
    Güney Kore – %10
    Litvanya – %21
    Lüksemburg – %17
    Letonya – %21
    Monako – %20
    Malta – %18
    Hollanda – %21
    Norveç – %25
    Yeni Zellanda – %25
    Polonya – %23
    Portekiz – %23
    Romanya – %20
    Sırbistan – %20
    Rusya Federasyonu – %18
    Suudi Arabistan – %5
    İsveç – %25
    Slovenya – %22
    Slovakya – %20
    Türkiye – %18
    Tayvan – %5
    Güney Afrika – %15

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.