Neden boş beleş kartları harcamamalısınız?

• Steam

Şimdi 20 dakika kadar önce doğru düzgün dizilmemiş destesi olan bir mage ile savaştım ve çok kolay bir şekilde yendim. Oyun tekrarı şurada: Tık. Ki benim destem öyle über süper bir deste değil. Ortalama denilebilir düzeyde.

Önce kendi destemi yazayım:

• Freezing Potion
    • Mana Wyrm
    • Mirror Image x2
    • Arcanologist
    • Ice Walker
    • Primordial Glyph
    • Shatter
    • Sorcerer's Apprentice
    • Frost Nova
    • Frozen Clone
    • Ice Block
    • Twilight Flamecaller
    • Cone of Cold
    • Fireball
    • Ghastly Conjurer
    • Saronite Chain Gang
    • Sen'jin Shieldmasta
    • Booty Bay Bodyguard
    • Psych-o-Tron
    • Blizzard
    • Sunwalker
    • Archmage Antonidas ( :heart: )
    • Bonemare
    • Flamestrike x2
    • Sindragosa
    • Frost Lich Jaina
    • Pyroblast

Son oyunlardan 6 tanesini Flamestrike beklerken kaybettiğim için biraz sinirlenip Firelands Portal yerine 2. Flamestrike koydum ki bu Mage ile karşılaştığımda elimde 1 Flamestrike 1 Firelands Portal vardı.

Ellere gelen kartlar:

Bana;

• Saronite Chain Gang
    • Booty Bay Bodyguard :arrow_forward: Firelands Portal
    • Sorcerer's Apprentice

Ona;

• Arcane Missiles
    • Frostbolt
    • Arcane Explosion
    • Fireball :arrow_forward: Breath of Sindragosa
    • The Coin

Şimdi en baştan bir mesele var, bu adamın elindeki minyon sayısı ya çok az ya da bayağı bir şanssız. Ancak zaten elinde Frostbolt varken bence en azından Arc. Mis. değiştirilebilir, minyon elde etmek için.

Neyse, oyun başladı. İlk el Archmage( :heart: ) geldi elime direkt.
    Onun elineyse " Fallen Sun Cleric" adında bir kart geldi. Ben ilk kez gördüm açıkçası. [ Özellikleri 2/1, 2 mana, Battlecry: Give a friendly minion +1/+1] Bu pat diye Arcane Missiles attı kafama.

Neyse ben Mirror Image çektim. Apprentice oynayıp belki Mana Wrym gelirse, Mirror Image sıfır masrafla kullanabilirim diye düşündüm.

Belli ki elinde minyon yok doğru düzgün, Fireball çekti, 7 kartın 6'sı spell elinde. Direkt Apprentice'e Breath of Sindragosa attı.

Bu sefer Arcanologist çektim. Onu oynadım. Secret olarak da Ice Block geldi.

Sapık, Mirror Image çekti pat diye Frostbolt attı Apprentice'in kafasına. Sonra Saronite çekip oynadım, Arcan explosion+ Fallen Sun Cleric düştü. Elindeki tek minyon da Necrotic Geist.

Neyse böyle tek tek yazmayayım da, 6. ele geldiğimizde benim elimde;

• Bonemare
    • Psych-o-Tron
    • Archmage( :heart: )
    • Mirror Image
    • Ice Block
    • Firelands Portal

ve sahada Saronite Chain Gang varken 1 tane, adamda sadece Necrotic Geist, Fireball ve 6'ya düşmüş açık bir Ice Barrier vardı.

Tabii ben bunun boş olduğunu anlayınca oyunun ileri safhasında Archmage üzerinden tam 9 tane Fireball ürettim. En son 6 tanesi elimde duruyorken kart çekemez hale gelince saldım Archmage'i bilerek. Ki zaten benim elim 6 Fireball, 3 minyon, sahamda da 2 minyon varken adamın eli bomboştu.

Böyle salak bir deste böyle salak bir oyun görmedim. Çok az minyon geldi elinde yani ya yok minyonu ya da aşırı derecede şanssızdı. Eline gelen minyonların 2-3 tanesi hariç hepsi 6+ minyonlardı ki erken safhada sürekli alan kontrol spellerini tek hedeflere kullandı. 2/2, 2/3, 3/2 minyonlar için bütün spellerini döktü elinde minyon olmayınca.

Öyle olunca zaten sadece Fireball'lar bile yetti yok etmeme.

TLDR:

1. Destenizdeki minyon ayarını iyi hesaplayın.
    2. Alan etkili spellerinizi küçük ve tek hedeflere harcamayın.
    3. Destenize biraz da olsa konsept belirleyin. Az ondan az bundan, hiçbir şey ifade etmez.

Aramıza katıl

Timuu'ya hoş geldin! Timuu, oyun oynamaktan keyif alan kişiler için, çevrimiçi bir topluluk alanı. Hemen aramıza katıl.

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.