Knights of the Frozen Throne Kart İncelemesi


 • Geek

  Hearthstone: Knights of the Frozen Throne Kart İncelemesi ( Bölüm 1)
  Ozzie Mejia tarafından yazılmıştır.
  @uyanneo tarafından redaksiyon yapılmış ve çevrilmiştir.

  Hearthstone'un yeni genişleme paketi, Knights of the Frozen Throne'un ağustosun ortasında çıkması bekleniyor. Temel beklentiler yeni Death Knight kahramanlar üzerineyken, bu yeni paketle birlikte 135 yeni kart gelecek.


  alt metni

  (4) Ticking Abomination (5/6)
  Tip: Minyon
  Sınıf: Tarafsız
  Nadirlik: Nadir ( Rare)
  Giriş Etkisi ( Battlecry): Kendi minyonlarına 5 hasar ver.

  Bu karta ilişkin asıl sorulması gereken soru şu: Masanızda 5/6 bir kartı ne kadar istiyorsunuz gerçekten? Saldırı ve savunma puanları dikkate alındığında bize eski Hungry Dragon kartını anımsatıyor ancak ortada çok büyük bir farklılık var ki o da bu kartın masanın sizin tarafındaki diğer tüm kartları muhtemelen silip yok edeceğidir... Açıkça, Ticking Abomination kullanmak için mantıklı bir sebep var mı?

  İnceleme devam ederken, Egg Warlock modeli kartlar görünecektir, örneğin standart oyun için Devilsaur Egg ve Runic Egg ve wild oyun için Nerubian Egg gibi. Ne var ki, Void Terror ve Ravenous Pterrodax kartlar herhangi bir sakınca olmadan diğerlerine oranla ihtiyaçlara daha iyi yanıt veriyor.


  alt metni

  (3) Plague Scientist (2/3)
  Tip: Minyon
  Sınıf: Rogue
  Nadirlik: Yaygın ( Common)
  Combo: Dost bir minyona zehir özelliği ver.( Poisonous)

  Giriş etkisi olarak, Plague Scientist'in etkisi onu Rogue sınıfı için bir vazgeçilmez yapabilir, düşününce Jade Swarmer'a zehir özelliği verebilir ve rakibi bununla ağlatabilir... Kombo olması sadece onu çok az etkisiz kılar. Buna rağmen hala çok yüksek bir etkiye sahip ve oyunun ilerleyen safhalarında oldukça kullanışlı, özellikle rakip zararsız görünen Swashburglar ya da Razorpetal Lasher gibi kartlarını oyundan sakınmıyorsa. Bu kartı çok fazlaca görmeyi bekleseniz fena olmaz, Rogue sınıfına masadaki kartları temizlemek ve Vilespine Slayer ile oynamak için güzel bir fırsat.


  alt metni

  (3) Ice Breaker (1/3)
  Tip: Silah
  Sınıf: Shaman
  Nadirlik: Nadir
  Bu silah tarafından hasar almış tüm donmuş minyonları yok et.

  Shaman sınıfı bir takım iyileştirme seçenekleri üzerine yoğunlaşsa fena olmaz, çünkü bu silah sayesinde donma efekti üzerine bu genişleme paketinde oldukça etkili olacaklar. Özellikle oyunun ilerleyen safhalarında çok basit bir ortadan kaldırma seçeneği olacak, minyonlar büyüdükçe bu silahın kullanımı oldukça akıllıca olacak. Eğer Shaman sınıfı Tidal Surge, Hot Spring Guardian hatta Earthen Ring Farseer gibi seçeneklere sahip oldukça, gayet iyi işleyen bir takas olur. Eğer iyileştirme seçenekleriniz yoksa donma efekti üzerine oynamaya başlamadn önce canınızın kaç kaldığı konusunda dikkatli olursanız iyi olur.


  alt metni

  (5) Blood-Queen Lana'thel (1/6)
  Tip: Minyon
  Sınıf: Warlock
  Nadirlik: Efsanevi ( Legendary)
  Lifesteal: Has +1 Attack for each card you've discarded this game.
  Can Çalma: Oyun boyunca attığınız( discard) kartların her biri için +1 saldırı gücü elde eder.

  Kartları boşa atmak üzerine kurulu Warlock oyunu( Discardlock) henüz Blizzard'ın istediği kadar tutmadı. The Lakkari Sacrifice Un'goro Quest çok hızlı bir şekilde gözden düştü ve Blizzard'ın planlarından biri de onu revize etmek gibi duruyor. Warlock'un Bolvar Fordragon'a yanıtı...

  Önemli olan nokta, kartın etkisini göstere bilmesi için kullanıcının elinde olmasına gerek yok. Buna rağmen ortaya çıktığında 5/6 ya da 6/6'dan öteye geçmesini pek beklenilesi değil. O zaman bile, basit bir ortadan kaldırma büyüsü ile ekarte edilebilir. Discardlock oyuncuları buna şans tanıyacaktırlar, en azından sinerji için... Bir Mage karşısında oynandığında Firelands Portal ile ekarte edilmesini düşününce, olası en kötü senaryolardan biri...


  alt metni

  (4) Blood Razor (2/2)
  Tip: Silah
  Sınıf: Warrior
  Nadirlik: Yaygın
  Doğma Etkisi ve Ölüm Etkisi( Deathrattle): Tüm minyonlara 1 hasar ver.

  Yeni genişleme paketiyle Warrior oyuncularına minyonlarından kurtulmak için oldukça fazla yöntem tanınmış gibi. Dolayısıyla bu minyonlardan kurtulma mekaniği üzerine oynayan herkes tarafından tercih edilesi bir silah, özellikle etkisinin doğum ve ölümle 2 defa gerçekleşiyor olmasından kaynaklı olarak. Elbette minyonlar hasar aldığında yapılması gereken oldukça ciddi planlar var. Bu silah, Acolyte of Pain, Battle Rage ve Blood Warriors ile oldukça iyi kullanılabilir.

  Aynı zamanda masanın karşı tarafındaki minyonları temizlemek için de oldukça elverişli. Shaman sınıfı, düşük manalı kartları içeren ve totemli oyunları göz önünde bulundurulduğunda oldukça üzülecektirler.


  alt metni

  (3) Prince Taldaram (3/3)
  Tip: Minyon
  Sınıf: Tarafsız
  Nadirlik: Efsanevi ( Epic)
  Doğma Etkisi: Eğer destenizde 3 mana gerektiren bir kart yoksa, bu kart 3/3 özelliğinde bir minyona dönüşür.

  Genişleme paketindeki prensler, aslına bakılırsa pek de iyi değiller. Prens Malchezaar'ın olduğunun yarısı kadar bile etki gösterebilmiş değiller.

  Son prenste olduğu gibi bunda da sorulması gereken bir soru var, oyuncular bu doğma efekti için özellikle bu 3 mana harcayan kartı kullanacaklar mı? Yanıt şöyle olacaktır... Çıldırdın mı? Neden Mage'ler gizli( secret) büyülerinden vazgeçsinler? Neden Hunter'lar av hayvanlarından vazgeçsinler? Neden Druidler Jade Blossom'ı bir kenara bıraksınlar? Neden Priest'lar Shadow Word: Death ve Mirage Caller'dan vazgeçsinler? Özellikle bu kadar küçücük bir etki seçenek olarak sunulurken.

  Bu kartın yalnızca yarı olası kullanım alanı oyunun ilerleyen safhalarında bütük 3 mana harcayan kartlar çekildiğinde ya da oynandığında olur. O zaman bile, Diet Faceless Manipulator'den çok da fazlası değildir. Üzgünüm Prens ama deste dışında bekleyen kardeşlerine katılabilirsin.


  alt metni

  (6) Nerubian Unraveler (5/5)
  Tip: Minyon
  Sınıf: Tarafsız
  Nadirlik: Destansı
  Büyüler( Spells) 2 daha fazla mana harcar.

  Masanın öteki tarafının boş olduğu vakitlerde bu iyi bir kart olur. Büyülerin daha fazla manaya mal olması özelliği rakibin sizi takip edecek oyunlar sergilemesini zorlaştıracaktır. Priest sınıfı bu kartı Mirage Caller ile çiftleyerek rakibin büyülerini 4 daha fazla mana harcar hale getirebilir ve hissedilen acıyı 2'ye katlayabilir. Mage sınıfına ise özellikle etki edecektir, Kirin Tor Mage kullanarak gizli büyülerini halla kullanabilecek olsalar da bu kartın icabına bakmadan oyunu Pyroblast ile bitirmeleri oldukça güç.

  Bunların yanısıra Nerubian Unraveler, Aren için gayet sağlam bir minyona dönüşebilir. 5/5 gücü icabına bakılmasını güçleştirirken yanına gelecek büyüler ile işi iyice zorlaştırabilirsiniz. Un'Goro genişleme paketinden beri Arena'yı domine eden Mage sınıfına oldukça sert bir günaydın etkisi yaratabilir.


  alt metni

  (3) Mountainfire Armor (4/3)
  Tip: Minyon
  Sınıf: Warrior
  Nadirlik: Nadir
  Ölüm Etkisi: Eğer rakibin sırası esnasında ölürse 6 kalkan kazanırsınız.

  İşte tüm seçimi rakibe yükleyen bir ölüm etkisi. Bu kartı yok etme üzerine tüm sorumluluk rakibinizde, çünkü bu kartı kendi sıranızda öldürmek için hiçbir sebebiniz görünmüyor. Ölüm etkisi yalnızca kart rakibinizin sırası esnasında ortadan kalkarsa gerçekleşiyor dolayısıyla yapılması gereken, kartın az canı kalana kadar dürtmek ve daha sonrasında rakibiniz onun işini bitirene kadar beklemek. Bu açıdan rakibin öldürmesini beklemek size sıkıntılı bir mesele olabilir ya da fazla minyon kullanma üzerine olan Warrior buildlerinde olduğu gibi rakibinizi alan etkisi oluşturacak kartlara yönelterek yok etmeye zorlayarak ortadan kaldırtabilirsiniz. Öyle ya da böyle sonuç, bedava 6 zırh. Ve N'Zoth destesiyle karşılaşıyorsa eğer, vay haline o rakibin...

  Basit çözüm ise koruma ( Taunt) minyonları oynayarak rakibinizi karşılıklı takasa ya da kavgaya zorlamak( Brawl) , ve böylece Warrior'un kazancını sıfıra indirmek. Ne var ki, Warrior'a getirilen kasırga ( Whirlwind) etkileriyle rakibinizin bu minyonu Rampage gibi kartlarla güçlendirerek olduğundan daha da beter bir tehdit haline getirmesi halinde oldukça önlenilemez bir hale gelebilir.

  Bu kart Kontrol Warrior desteleri için oldukça temel bir kart olmalı, özellikle de N'Zoth desteleri için, ve bu destelere karşı oynayan kimseler için de oldukça eğlenceli dakikalar sunuyor...


 • Geek

  Genişleme paketi bugün itibariyle geldi! ✋ Ve bu başlıktan kart incelemelerine devam edeceğim.


 • Geek

  alt metni

  (4) Professor Putricide (5/4)
  Tür: Minyon
  Sınıf: Hunter
  Nadirlik: Efsanevi
  Sır( Secret) kartı oynadığınız zaman, savaş alanına rastgele bir Hunter sınıfı sır kartı getirir.

  Öyle görünüyor ki Knights of Frozen Throne, Hunter sınıfını ayağa kaldırmak ve değişik sürümlerde Hunter desteleri düzenlemek için oldukça etkili bir genişleme olacak. Professor Putricide, özellikle Hunter sınıfının sır kartları üzerine yeni bir efsanevi kart olarak düşünülmüş ki bu da onu mecburen savaşınıza dahil etmenizi gerektirecek.

  Hunter sınıfının sır kartları, oyunun en sinir bozucu sır kartları olabilir çünkü öyle ya da böyle bir şekilde daima rakibe hasar verme kapasitesi bulunmakta. Bu Cloaked Huntress'ı sahaya indiği gibi halletmek için yeteri sebebi veriyor yoksa Professor Putricide oldukça iyi iş yapacak ve çok fazla rastgele sır kartları oynayabilecektir. Snipe gibi bir karta dönüşebileceği gibi, fazladan bir Freezing Trap seçeneği de sunabilir. Öyle ya da böyle puanları itibariyle 5/4 çok fazla tehlike oluşturmamasına karşın bu eleman oldukça sinir bozucu hale gelebilir.

  Dikkate değer bir nokta da Deathstalker Rexxar ile Secret Hunter'ın birlikte barış içinde olabileceği, dolayısıyla yeni Death Knight Şampiyonunun ve sır kartlarının avantajını eline geçirecek destelere karşı tetikte olmalı.

  alt metni

  (4) Ghastly Conjurer (2/6)
  Tür: Minyon
  Sınıf: Mage
  Nadirlik: Nadir
  Doğma Etkisi: Eline Mirage Image büyüsü ekler.

  Bu Doğma Etkisi, tüm Mage sınıfı oyuncuları için işe yarar olabileceği gibi özellikle extra bir tur elde etmek için çabalayan görev üzerine kurulu Mage desteleri için oldukça değerli olacak. Open the Waygate görevini işler kılabilmek adına ucuzundan Mirror Image kartları yeni metada oldukça iş yapacaktır.

  Fazladan Mirror Image, saldırgan destelere karşı birkaç tur savuşturma sağlayacağı gibi Archmage Antonidas'ın büyüsünü( ne zaman bir büyü yaparsan, eline bir Fireball ekler) işler kılmak adına da oldukça çok yönlü iş yapacaktır. Dolayısıyla eğer Elementalist bir desteye sahip değilse bu kartı Mage sınıfı oyuncularının elinde görmeye hazır olun, ancak 3/6 Water Elemental yerine bu kartı beklememek gerekir.

  alt metni

  (2) Leeching Poison
  Tür: Büyü
  Sınıf: Rogue
  Nadirlik: Yaygın
  Silahına Can Çalma( Lifesteal) verir.

  Bu aslında Rogue silahları için önemli bir etki ama buna değer mi? Lifesteal mekaniği özellikle oyunun ileri aşamasında oldukça işe yarar bir mekanik ancak o zamana minyonlar güçlenmiş olacak ve takaslar güçlüce, sıkça oalcağı için bu kartı oynamaya değmeyecek. En iyi ihtimalle, eğer ( zor bir ' eğer' olacak ama) Rogue sınıfının silahı güçlediyse, bu silahla rakibe vurarak biraz vakit kazanmaya şansı da var.

  Kağıtta oldukça tatlı duran bu etki aslında oldukça dandik. Bu kart da Swashburglar gibi kartlarla karşı desteden çekerken insanın elini titretecek bir kart olacak.

  alt metni

  (8) Sindragosa (8/8)
  Tür: Minyon
  Sınıf: Mage
  Nadirlik: Efsanevi
  Doğma Etkisi: 2 tane 0/1 değerinde Frozen Champion ( 0/1 Ölüm Etkisi: Eline rastgele bir Efsanevi minyon kartı ekle.) ortaya çıkart.

  VOV! Sindragosa, Frost Lich Jaina analizinde değinilmiş bir karttı ama evet, bu gerçekten can yakacak. Çok fazla...

  Sahaya 8/8 gücünde bu kartı sürdükten sonra yetmezmiş gibi 0/1 minyonların Mage sınıfına rastgele Efsanevi minyonlar sunduğunu bir düşünün. Demek istediğim, Mage sınıfı, sadece basit bir sınıf büyüsü kullanarak yeni bir Efsanevi minyon elde edebiliyor... Ve eğer bu Mage, Frost Lich Jaina ise aynı zamanda tertemiz bir 3/6 Water Elemental de ortaya çıkaracak demektir...

  Frost Lich Jaina oynayan herkes bu Efsanevi kartları kesinlikle kullanmalı. Normalde rakibi dondurma üzerine oynayan Mage desteleri her ne kadar rakibi en kısa sürede ortadan kaldırmaya yönelseler de artık eski güzel dost Alexstrasza yerine bu Sindragosa kartını koymalarının vakti geldi.

  alt metni

  (2) Bring It On!
  Tür: Büyü
  Sınıf: Warrior
  Nadirlik: Destansı
  10 kalkan kazan. Elindeki minyonların değerini 2 azalt.

  Bu kart çok büyük bir ödül için çok üyük bir kumar. Fazladan 10 kalkan adeta altın değerinde, hele ki Shield Slam ile uyumlu kullanıldığı vakit...

  Ama bu büyü, sorumluluğun farkında olarak oynanması gereken bir büyü. Druid sınıfına, Paladin ve Shaman sınıflarına karşı oynandığında rakibin elindeki her şeyi yere dökeceği için bir sonraki el için elinizde bir Brawl( Seçilen bir kart hariç hepsini yok et) olması çokça işe yarar.

  Büyü ağırlıklı Mage destelerine karşı da işe yarar olabileceği gibi, en iyi senaryoyu oluşturmuyor çünkü rakibe bedava bir Sorcerer's Apprentice verebilirsiniz ve sonun başlangıcı gelebilir. Güzel kart, harika etkileri var ama dikkatli kullanılmalı.

  Ama tabii görev yapma destesine sahip Hunter rakibinizin sizi oldukça kötü hatıralarla anmasını istiyorsanız, bu kartı oynayın ve arkanıza yaslanıp eğlencenin tadına bakın.

  alt metni

  (3) Coldwraith (3/4)
  Tür: Minyon
  Sınıf: Tarafsız
  Nadirlik: Yaygın
  Doğma Etkisi: Eğer bir rakip donmuş haldeyse, kart çek.

  İşte size 2. turda Frostbolt gönderip öldüremediğiniz bir rakibinizin ardından 3. turda oynamalık olası bir kart. Böylece bir kart çekersiniz ki bu erken oyunda oldukça işinize yarar, özellikle Tempo Mage ve donma efekti üzerine desteleye sahip Mage oyuncular için. Hatta daha az etkili olmakla birlikte donmuş bir rakibiniz olmasa dahi 3. turda 3/4 gücünde bir minyona sahip olmak yine de iyi bir şey.

  Ne yazık ki, kart Mage oyuncuların donmuş kart başına bir tane çekmesine izin vermiyor, öyle olsaydı ilerleyen oyunda Blizzard ve Frost Nova kartlarını sahaya düşen donma efekti üzerine oynayan Mage oyuncular oldukça kuvvetli olabilirlerdi. Ki bu kart yine tempo desteler için kullanılabilecek bir kart.

  alt metni

  (5) Voodoo Hexxer (2/7)
  Tür: Minyon
  Sınıf: Shaman
  Nadirlik: Nadir
  Kalkan( Taunt). Bu minyon tarafından hasar alan tüm rakipleri dondur.

  Shaman'ın eline Mage'in Water Elemental'i ile Warrior'ın Alley Armorsmith'inin karışımı bir kart veriliyor.

  Aggro( saldırganlığı yüksek) destelere karşı işe yarayacağı gibi yeni oluşan donma efekti üzerine kurulu Shaman destelerinin de işine yarayacak bir kart. Diğer birçok Shaman kartıyla birlikte harika işler çıkarabilecek potansiyelde, doğru oynandığı zaman üstesinden gelmesi oldukça zor bir kart haline gelebilir. Şu haliyle Shaman oyuncular için gözü kapalı seçilecek bir kart olmasa bile, Stonehill Defender ile desteden çekilip üzerine Spirit Echo basmak için oldukça güzel bir seçim olur.

  Aggro destelere karşı gayet iyi bir seçim olsa bile Priest sınıfı bu kartın üzerine Potion of Madness( 1 tur için gücü 2'den az olan bir rakip kartı yönet) ve Cabal Shadow Priest( Doğma Etkisi: Gücü 2'den az olan bir rakip kartı yönet) oynamak için can atacaktır. Dolayısıyla bu türden etkileri de göz önünde bulundurmak gerekmekte ve rakibin destesini iyi hesap etmekte fayda var.

  alt metni

  (3) Bearshark (4/3)
  Tür: Minyon
  Sınıf: Hunter
  Nadirlik: Yaygın
  Büyüler ya da kahraman güçleri tarafından hedef alınamaz.

  Mike Donais( Oyunun Ana Tasarımcısı) yakın zamanda yapılan bir röportajında " Rexxar, hayvanları buluyor ve daha iyi hayvanlara çeviriyor! Düşünsenize bir köpekbalığını ve ayıyı buluyorsunuz, köpekbalığı ile ayıyı birleştiriyorsunuz ve köpekbalığı ayısını ortaya çıkartıyorsunuz, bu iyinin iki katı iyi demek! " demişti ve gerçekten de yaptı! Gerçek bir çılgın!

  Evet, bu köpekbalığı kafalı bir ayı ve puanları oldukça etkileyici. Üçüncü tur kartı olarak düşünüldüğünde, korkutucu bile. 4. turda oynanacak bir Houndmaster( Bir dost hayvana~ beast~ +2/+2 ve Taunt ver.) ile yok etme makinesi haline gelebilir. Eğer kısa sürede Hunter oyuncuların destesinden çıkarsa, hemen yere düşülecek bir kart ve büyüler ile kahraman güçleri tarafından hedef alınamayacağı için bu ayı- köpekbalığı karışımı karttan kurtulması da bir o kadar zor olacak. Bütün bu genişleme paketi boyunca Hunter destesine katılacak en kuvvetli kart bu olabilir. Bearshark'a dikkat edin, demekten başka söylenebilecek hiçbir şey yok adeta.


 • Geek

  @uyanneo Knights of the Frozen Throne Kart İncelemesi içinde söyledi:

  bu yeni paketle birlikte 135 yeni kart gelecek.

  Ve benim çıkan ilk Legendary kartım:

  alt metni

  (3) Prince Taldaram (3/3)
  Tip: Minyon
  Sınıf: Tarafsız
  Nadirlik: Efsanevi ( Epic)
  Üzgünüm Prens ama deste dışında bekleyen kardeşlerine katılabilirsin.

  Şom ağzıma so... Neyse.


 • Anime

  @uyanneo
  alt metni
  Bana da bu çıktı az önce ama Mage kartlarım olmadığı için bu kartı içine koyabileceğim bir destem yok.


 • Geek

  @CmmS Knights of the Frozen Throne Kart İncelemesi içinde söyledi:
  @uyanneo
  Bana da bu çıktı az önce ama Mage kartlarım olmadığı için bu kartı içine koyabileceğim bir destem yok.

  Ya sen ciddi olamazsın... Hemen bir Mage destesi kur, Frozen Throne'un gelen en iyi kartlarından biri o. Neyse ki bende de Sindragosa var artık; https://timuu.com/topic/4873/prince-taldaram-ınızı-en-etkili-nasıl-kullanabilirsiniz


 • Anime

  @uyanneo Ben paladin herosunu yaptım, yserayı çıkardım onu koydum desteme tam bir kontrol destesi oldu destem. Mage destesi kurabilmem için çok fazla kuma ihtiyacım var ve mage oynamak keyifli gelmiyor bana. Zaten rank atlama çabasında olmadığım için ne güçlü ne değil bilmiyorum ama mageyi cazip kılan ve oynadığım desteleri bozduracak bir kart değil gibi.


 • Geek

  @CmmS yok değil zaten. 😂 Frozen Jaine( böyleydi sanırım) gelse o zaman kurabilirdin. Sıradaki enchant hedefim o. 😂 Benim de yarı taunt yarı frost destesi oldu, henüz pek kaliteli değil ama... Düşün daha phyroblast'ım bile yok. 😢


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.