Steam kütüphanesini sadeleştirmek


 • Anime

  Oyun sayınız arttıkça kütüphanede gezmek zorlaşıyor. Bunun için önerim oyunları gruplaştırmak. Kütüphanede grup oluşturmak için herhangi bir oyuna sağ tıklayıp "kategorileri ayarla" seçeneğini seçiyoruz.

  0_1502185161121_1.JPG

  Ardından gelen sekmede bulunan metin çubuğuna istediğimiz başlığı yazıp "kategori ekle" seçeneğini seçiyoruz. Açılan bir kategoriye oyun eklemek için, kategorinin solunda bulunan kutucuğa tıklayıp "tamam" seçeneğini seçiyoruz.

  0_1502185323266_2.JPG

  Size önerim 3 farklı grup açmanızdır. Grupları şu şekilde ayırırsanız daha rahat edeceğinizi düşünüyorum. İlk gruba bitirdiğiniz oyunları, ikinci gruba online oyunlarınızı (bunlar cs-pubg-pay day vb olabilir) ekleyebilirsiniz. 3. gruba ise oynamayacağınız oyunları koyabilirsiniz (bunlar aldığınız bir paketten gelen sevmediğiniz oyunlar, test serverı olan oyunları vb şeyler olabilir. Bu gruba remasteredı gelen oyunlarıda koyabilirsiniz.) Herhangi bir kategoriye eklenmeyen oyunlar, direkt olarak "oyunlar" başlığı altında toplanır.

  Daha temiz bir kütüphane için bitirdiğiniz oyunları gizleyebilirsiniz. Bunun için kategori ayarlarında en altta bulunan "bu oyunu kütüphanemden gizle" seçeneğini seçmeniz yeterli. Gizli oyunları görmek için arama çubuğundaki "oyunlar" yazısına tıklayıp "Gizliler" sekmesini seçmeniz gerekiyor. Sadece bilgisayarınızda yüklü olan oyunları görmek isterseniz aynı sekmeden "Yerel" seçeneğini seçin. ("Yerel" seçeneği görünmüyorsa "Yüklü" seçeneğini seçin)

  0_1502186456007_3.png

  Kütüphanedeki oyunların küçük simgelerini görmek için herhangi bir gruba sağ tıklayıp "simgeleri göster" demeniz yeterli. (eğer simgeler açıksa bu seçenek "simgeleri gizle" olarak değişir)

  0_1502186646447_4.JPG


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.