2017 TŞL Yaz Mevsimi Güç Dengeleri • Bu sezon öncekilere nazaran biraz daha farklı olacak. 2015 senesinde Beşiktaş’ın başlattığı futbol kulüplerinin espora atılmasını geçtiğimiz sene ülkemiz önde gelen futbol kulüplerinden Fenerbahçe ve Galatasaray da izlemişti. Fenerbahçe sezonu beşinci sırada kapatırken Galatasaray ise sezonu son sırada bitirmişti. Belki de en acıklı durum ise HWA Gaming’in başına gelmişti. Ligi dördüncü sırada tamamlayan ligin köklü ekibi, oynanan playoff serileri sonunda relegationa kalmış, bu seri için de ÇİLEKLER ile eşleşen HWA seriyi 2–3 kaybederek Yükselme Ligi’ne düşmüştü. Ligin yeni ekipleri ise 2017 Kış Mevsimi Yükselme Ligi Finali’nde Team Turquality’i 3–1 ile geçen P3P eSports ile relegations serisinden HWA’yı 2–3 geçen ÇİLEKLER olmuştu. Yaz Mevsimi kadroları hemen hemen tamamlanmış durumda. Bu heyecanı inceden biraz su yüzüne çıkartalım.

  BAU SuperMassive eSports

  0_1496010327770_0a977fe7-fb6e-4737-a1fa-ca6bb4e4aee5-image.png

  Şunu söyleyebilirim ki, hiçbir şey geride bıraktığımız sezon gibi olmayacak. Dumbledoge’un yokluğunun ekran başından dâhi kolaylıkla hissedilebildiği şu günlerde takımın 5 Türk kompozisyonunu korumak adına relegations serisinde DP ile forma şansı bulmuş Tolerant’ı getirmesi ile takımın ufak çapta bir krizin eşiğinde olduğunu düşünüyorum. Yaz Mevsimi’ne kısa bir süre kala çemberin daralması Tolerant tercihinin en mantıklı tercih olduğunu da belirteyim. 3 serilik bir maç bile olsa Tolerant’ın küçük de olsa bir TŞL deneyimi oldu diyebiliriz. Türk asıllı olan oyuncunun takıma ne denli bir katkı sağlayacağı ise büyük bir merak konusu. 5 Türk’ü Türk bir koç ile destekleyen SUP’un bu sezon ortaya koyacağı performans gerçekten büyük bir merak taşıyor. SUP’un iki senedir sağlıklı bir oyun sergilediği koridor olan bot, zaman zaman koridor kaybı yaşasa da ligimizin en baskın ikililerinden birine sahipti. Bu avantajın dezavantaja dönüştüğü düşüncesi ise oldukça yaygın fakat halen bot lanee odaklı bir oyun anlayışına sahip.

  Bu ayrılık ile Naru’nun oyun tarzının zoraki bir değişikliğe gitmesi gerekiyor. Zaman zaman eski günlerini yaşayan oyuncunun, bunu sağlıklı bir istikrara dökmesi gerekiyor. Koridor aşamasında, önceki sezonlara göre daha çok cezalandırılan oyuncunun performansı, takımın makro oyunu yanında fazla göze batmıyor. SUP'u bu haliyle küçümsememek gerek. Ligin hâlâ daha en iyi top, jungle ve adc oyuncularına sahip fakat Tolerant'ın takımın makro anlayışına çabucak yaklaşması gerekiyor.

  ÇİLEKLER

  0_1496010372859_855610cf-d88d-47e0-a6ac-cca4352dd73b-image.png

  TŞL’de daha önce de oynayan ekip yeniden yuvaya döndü. Genç isimlere yatırım yapan ÇLK, ligdeki onca tecbüreli isme karşı zorlu bir sezon geçirecek gibi. Takım için büyük umut olan Umuut’un performansı çok önemli. Ligin diğer bir çaylağı Shoshin’e nazaran daha sakin ve kontrollü bir oyuna sahip. Top lanede Smoke’tan memnun kalan takım, ligimizin eski veteranlarından KonDziSan’a ormanda bir şans veriyor. Bot lane ise Endz ve Kairos Pls’e emanet edildi.

  Dark Passage.BKM Express

  0_1496010460693_cacf0df2-f9c0-4f4b-b3e1-0b0825aa61a4-image.png

  Ligin vazgeçilmez ekibi. Adeta bir mihenk taşı. Geride bıraktığımız sezonu herkes kabul edecektir ki takımın geçirdiği en kötü sezondu. Sezon ortasında dahi kritik transferler ile takım ayakta kalmaya çalışmıştı. Bu sezon ise oldukça farklı bir takım ile karşımıza çıkıyor DP. Geçtiğimiz sezon EU LCS ekiplerinden forma giyen Cinkrof’u ormana getiren takımın ormancı sıkıntısını kökten çözmek istiyorlar. Origen her ne kadar küme düşse de, takımın en iyi performans çıkaran oyuncusu idi.

  1907 Fenerbahçe Espor

  0_1496010430622_37b2ff93-ea58-4d28-b106-d65ae40adc67-image.png

  Koreli akımının gerçek anlamda hayat bulduğu bir takım diyebiliriz. Yapılan Frozen ve Reach transferleri ile takımın dinamiği standart Türk oyununun bir tık üzerine çıkarmaya yönelikti fakat Kış Mevsimi’nde bunu pek gerçekleştiremediler. 1907 FB, iyi başladığı sezona Elysion ile Vadi’ye indiği maçlarda beklenen etkiyi yaratamamıştı. Yedekte oyuncu olan padden’in koltuğu devralması ile takımın performansını arttırmış ve mevsim playofflarına kalmayı başarmıştı. Yaz Mevsimi’ne eski kadrosundan bir kişiyi değiştirerek yeni sezona iddiasını koruyan bir kadro ile merhaba diyor. Geçen sezon DP’de oynamış jungler Move ile anlaşan takımın oyun akışında önemli bir role sahip olan jungler-mid uyumunu yükseltmek istiyor. Reach ile bu sinerjiyi oturtamayan takım, yabancı oyuncu hakkını yine bir Koreliden yana kullanarak makro anlamda takıma katkı sağlamak istiyor.

  Oyunfor.Crew

  0_1496010470966_87b51025-42c8-4ce3-92f1-c2022bc2f97a-image.png

  Ligin en iyi top ve junglerlarından birine sahip olabilirsiniz lâkin bu sizi dişli bir rakip yapmaz. İnişli çıkışlı bir sezonu geride bırakan CRW yaralarını iyice sarmak istiyor. Ligin belki de en yardım sever mid lanerı GodBro ile yollarını ayıran takım EU LCS’teki kariyeri boyunca en çok maç kaybetme istatistiğini ve rekorunu elinde tutan oyuncu NaeHyun’u mid lanee oturtuyor. Oyuncunun gerçekten CRW ile yapacakları büyük merak konusu. Öte yandan, bot lanei revize etmeye yönelen CRW, ligin en çok ölen oyuncusu Wendelbo ile yollarını sonunda ayırıyor. Takım için adeta bir kambur olan Wendelbo’nun son zamanlardaki dikkatsiz oyunları herkesi rahatsız ediyordu. Takım, Wendolbo’dan boşalan rolü ise bir başka Koreli oyuncu olan Mocha’ya devretti.

  P3P eSports

  0_1496010486787_830a2c98-1e8b-4205-8f1a-e20866cfd0a0-image.png

  Ligin taze kanlarından. TT ile sergilediği performansı ile herkesin takdirini kazanan genç yetenek Shoshin’in TŞL’deki ilk sezonu. Hali ile bir çaylak için oldukça büyük bir hayal olan profesyonel bir ligde mücadele etme imkânının P3P’den gelmesi ise sevindiren ayrı bir haber. Ligdeki ilk sezonunda mid lanei oldukça genç bir oyuncuya devretmek takımın oyuncu yetiştirme ilkeleri adına güzel bir yatırım olmakta. Hioss ile yola devam eden P3P, jungle tercihini ÇİLEKLER’in eski oyuncusu Rawbin’den yana kullanıyor. Öte yandan bot lanei sıfırdan yaratarak Amades ve Cognac’ı getiren P3P’in TŞL için kâğıt üzerinde oldukça genç isimlere sahip olduğunu görüyoruz. Takımın ilk hafta oyunları ise oyuncuların morali açısından büyük önem taşımakta.

  Team Aurora

  0_1496010498850_b1eb37e8-b3f2-49e8-ad3b-c93318e16ace-image.png

  Geçen sezon otorilerce playoff görmesi zor gözüyle bakılan takım yine tabuları kırarak yarı finalin kapısını aralamıştı. Sezon boyunca istikrarlı bir oyun sergilediğini söyleyebilirim. Yabancı oyuncu hakkını jungle ve midden yana kullanan ekip bu rollere Koreli oyuncuları uygun gören bir diğer takım. LCK atmosferi solumuş,Incredible Miracle 2, KOO Tigers; EU LCS’te ise Giants Gaming, Misfits ve Origen gibi takımlarda oynama şansı bulmuş deneyimli ormancı Wisdom ile şimdilerin BBQ Olivers’ı, eskilerin Ever kardeş takımı Ever8Winners ile kariyerinde çıkış yakalayan Cheong transferi ile takımın oyun dinamiğini yükseltmek isteyen AUR’un bot laneini koruması ise dikkat çekiyor. Hali hazırda iyi bir sinerjiye sahip olan Ruve ve Zergs ikilisi üzerine dönecek bir oyun stili bekliyorum.

  Team Galakticos

  0_1496010512969_ee422480-cc69-4647-b373-d01d9910a054-image.png

  Sürprizlerin takımı. Ne zaman ne yapacağı hiç belli olmuyor. Geçtiğimiz sezon üst koridorunu Brolia ve Rare ile domine etmek isteyen GAL, oynanan 28 maçın 20'sine Brolia ile çıkmıştı. Rare’in Brolia’nın gölgesinde kaldığı düşünülebilir lâkin Brolia tercihi, tank metasına daha uygundu. Yaz Mevsimi için sadece üst koridorunda değişikliğe giden GAL, ligin en korkulan üst koridoru Marshall transferi ile takipçilerinin gönlüne adeta su serpti. Geçen seneden beri profesyonel sahnede Vadi’ye inemeyen Marshall, GAL ile Vadi’de tabiri caizse Vadi’yi sarsmaya hazırlanıyor. GAL, jungle-mid uyumunu bozmayı aklından geçirmedi bile. Geçen sezon takımın varlığında büyük katkı payına sahip olan k0u ve SozPurefect, Yaz Mevsimi’nde de GAL ile karşımızda olacak. Takımın Marshall yanında DP’den Rogu transferi ise akıllarda soru işareti oluşturuyor. DP’deki istikrarsız oyunları ile taraftarın hedefi haline gelen Rogu’nun meanTnT ile oluşturacağı sinerji ise büyük merak konusu.


  Sanırım bir sıralama sunmam gerek artık. Kâğıt üzerindeki isimler bir yere kadar bir fikir sahibi olmamıza yardımcı oluyor fakat işin can alıcı kısmı Vadi’de gerçekleşiyor. SUP’un Dumbledoge ayrılığı ile büyük bir yara aldığı aşikâr. Takımın koca sezonu aşkın bot lane odaklı oyununu yeni çaylak ile ne denli gerçekleştirebileceği ise büyük bir muamma. Öte yandan 1907 FB’nin, DP’nin ve GAL’ın iddialı kadroları ise bu sezonki zirvenin tek bir sahibinin olmayacağını öngörmemizi sağlıyor.

  1. Dark Passage
  2. Galakticos
  3. Fenerbahçe
  4. SuperMassive
  5. Aurora
  6. Crew
  7. P3P eSports
  8. ÇİLEKLER

  edit: yazının son hali buradadır. • @ggFlayeep 2017 TŞL Yaz Mevsimi Güç Dengeleri içinde söyledi:

  ÇİLEKLER

  En güzel takım adı • Eğer zeitnot gibi bir baba kalmasaydı arkada, dumbleın gidişiyle sup net biterdi.

  P3P 6. olur.
  Süprüz düşüş yaşayan bir takım 7. olur Marshall formsuz çıkarsa Rogu galaktikosu kurutup yakabilir.
  Çilekler düşer. • @Wutx3 2017 TŞL Yaz Mevsimi Güç Dengeleri içinde söyledi:

  Eğer zeitnot gibi bir baba kalmasaydı arkada, dumbleın gidişiyle sup net biterdi.

  P3P 6. olur.
  Süprüz düşüş yaşayan bir takım 7. olur Marshall formsuz çıkarsa Rogu galaktikosu kurutup yakabilir.
  Çilekler düşer.

  Ya aşşşırı iyiyim djsjsj 0_1500138396899_Screenshot_20170715-200500.png • @Wutx3 bunu mu hatırladın lan cidden :D?


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.