Yeni LOL Türk Bot -- [BETA]

• Test sitesi : http://chat.eskirex.net

Merhaba,
    Yazılıma dair tecrübelerimi kullanarak, hem alıştırma amaçlı hem de League of Legends kullanıcılarına yardım ve araç amacıyla bir proje yapmaya karar verdim.

Adını henüz belirleyemediğim bu projeye şimdilik LOL Türk Bot diyorum.

Gelişmiş yapı ve bazı yazılım taktiklerini barındıran ve aynı zamanda kendi frameworkümde hazırlamış olduğum projem şuan için BETA ve geliştirmeye, eleştirmeye yorumlara açık bir projedir.

Sizlerin yorum, fikir ve düşünceleriyle çok şeyin değişebileceğini ve aklınıza ne gelirse sadece dile getirmeyi unutmayın 🙂

Siteye girdiğinizde fotoğrafta gösterdiğim yerden denemeler yapabilirsiniz.
    alt metni

• @Serverus.tr bu komutlar sanırım yazılım üzerinde kullanılıyor. Bot vs. denilmesi biraz böyle başlığa girerken hile gibi bir şey yanılgısına uğratıyor. Akşam test edeceğim

• @ornithes Hocam dediğinizi pek anlamadım fakat evet socket protokolüyle keep-alive bağlantısında belirli bir sunucudan cevap alırsınız.
    Gönderdiğiniz komuta göre size bot cevap verir.

• @Serverus.tr anladım. Bugün deneyemedim ama yarın bakacağım

• @ornithes bekliyorum hocam.

• bazı sunucular yok sanırım. !lig komutuna daha efektif bir açı kazandırabilirsin. oyuncunun sadece adı ve ligi yetersiz kanımca. buraya en çok oynadığı şampiyon/lane, kazanma oranı, oyun içersindeki atraksiyonu (çok mu ward kullanır, gpm'i nedir, csd10 nedir gibi) bilgiler eklenebilir toolun sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için.

daha fazla komut eklemeyi düşünüyor musun?

dipnot: gpm; dakikaya düşen altın, csd10; 10 dakikadaki cs farkı

• bilemiyorum mümkün mü ama bence bu bot facebook messenger üzerinde olsa daha kullanışlı ve ulaşılması kolay duruma getirebilir

• @ggFlayeep işte bu mükemmel bir yorumdu.
    evet herşey mümkün herşey yapılabilir. imkansız olmayan herşey yani.
    söylediklerinizi değerlendireceğim teşekkür ederim.

• @ornithes evet mantıklı. bu da yapılabilr.

• @Serverus.tr bana kalırsa bu bot mantığını oraya aktarsanız ki şuana kadar galiba yapan olmadı baya kullanıcısı olabilir. Tabii muhattap da önemli. Mesela bu beta halinde hiçbir karşılama ekranı yok yani ben napabilirim bilemiyorum bir komut yazıp öğrenmem gerekiyor ve tahmin olayı da yok - yanlış tanımlamış olabilirim - dikte deniliyordu sanırım buna.

edit:

wp başka yoldan geldiği için sanırım biraz bambamabm diye gelmiyor

• @ornithes @Serverus-tr bir ara türk serverında bu tarz botlar modaydı. turkbotv2-1 turkbotv2-2 gibi isimler ile ekleniyordu oyununun listesine. sanki bir başka oyuncu ile yazışır gibi de bilgi alışverişi yapabiliyordu. tavsiyem clienta entegre edebilirsen oraya da entegre etmen.

ayrıca geliştirmende yardımcı olacak statlere de buradan bakabilirsin.

• @ornithes @ggFlayeep düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. lakin beta aşamasında olduğu için önbellekleme ve sorgulanan istekleri kaydetme gibi bir şey yapmadım lakin kendi önbellekleme algoritmam var bunu dahil edicem.
    Onun haricinde evet istekler başka bir yerden çekilmek zorunda zaten.

Botu client tarafına yazabilirdim evet fakat hem tasarım-arayüz bakımından hemde daha okunabilir bir cevap sunmak amacıyla bunu site üzerinden yapmaya karar verdim.

• Benim tek tavsiyem ismini değiştirmen. İleride birileri sorun çıkarmasın.

• @Serverus.tr bu arada okumayı championgg'nin verilerinden yapabilirsin. Bu sürekli güncelleme derdinden de kurtarabilir.

• @ornithes @Wutx3 @ggFlayeep foruma bakamadım kusura bakmayın.
    Temel alt yapıyı ve socket yapısını tamamen nesnel tabanlı olarak tekrar kodlamaya başladım.
    Bu süreç uzun da sürebilir kısa da sürebilir yaptığım geliştirmelere bağlı olarak.

Temel optimizasyon yapıyorum ve çoklu iş parçacığı, paralel yazılım alt yapısıyla sistemde 10000+ den fazla kullanıcı olsa bile bir mesajın bütün kullanıcılara bir saniyeden daha kısa bir sürede gönderilmesini sağlamak için.

Evet isim bu olmayacak sadece beta amacıyla sizlerle test edebilmek için sundum.

Bu da ufak bir kare 🙂
    alt metni

• @Serverus-tr atom ile razer'ı yanyana görmek ilginç oldu. Atom değil ama galiba. Brackets felan

• Anime

Yarıda kalmayan bir proje olacaksa çok güzel olabilir şimdiden kolay gelsin (Bu arada oyun içi client'e aktarma gibi bir planın olması iyi olabilir şahsımca oyuna girerken arkaplandaki herşeyi kapatıyorum (FPS SIKINTISI) ayrıca malum yeni client'in haliyle birleştirince sıkıntı çıkabilir benim gibi kişilerde) onun dışında çok güzel bir düşünce.

• @ornithes değişiyor hocam ya IDE denemeleri yapıyorum daha birinde kararlı kalamadım.
    @Skyvolker07 hem telefon hem client tarafında destek sunmayı planlıyorum.

İlginiz, hem moral hem de manevi olarak çok destek oluyor.
    Hepinize teşekkür ederim.

• LOLTurk Bot yeniden açılmış ama bu sefer yeni isimleride var LOLTurkm olarak ekledim ben çok güzel

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.