GTA SA %200 Türkçe Yama [Erken Alfa Teaserı]

• Evet, sonunda GTA SA %200 Türkçe Yama'mda bir kilometre taşı koyabildim. Saygıdeğer GTAbullet'in sırrını çözmem bir kaç günümü aldı ama başardım ^-^ bu da Türkçe Yama yapmamda büyük yardımcı olacak.

Her neyse, %200 Türkçe Yama'nın nasıl olacağına dair ufak bir teaser atayım dedim YouTube'a. Erken Alfa'yı geçince (%50 çeviri oranı) GTATürk'e ve ModdingTR'ye atacağım.

Bu yamada;

• Hikaye TAMAMEN senaryoya hakimdir. (Oyun hikayesini en ince ayrıntısına kadar bilen biri olarak buna özellikle dikkat ediyorum.)
    • Slang'ler (Terim) TAMAMEN doğru çevrilmiştir. (örn : Dog/Koçum, Busta/Gösterişçi-Züppe, Homie/Birader, Hood/Mahalle vb.) Ayrıca 90' siyahi ağzı da tamamen yansıtılmıştır.
    • GTAbullet'in softcore çevirisinin aksine, küfür ve uygunsuz terimler sansürlenmemiştir. Yani ağızdan çıkan küfürü hissetmek isteyenler için ideal ^-^ (Hadi ama, siyahi ağzı demek bozuk ağız demek 😛)
    • Özel İsimler, Araba adları, Yerler TAMAMEN yerelleştirilmiştir. Yani özel adları İngilizce köklerine sadık kalarak yerelleştirerek yabancılık çekmemeniz için ayarladım. (örn. Radyo X, Reece Dayı'nın Yeri, Burger Atışı, Sür-Vur/Drive-Byvb.)
    • Açıklamalar, aşırı yabancı slang'ler ve bazı trivialar için editör notları eklenmiştir. Yani oyunda ese'ler, lowrider'lar gibi çevrilemeyecek slang kelimeleri ilk duyduğunuzda, size ne olduklarını belirten bir editör notu verilir. (Misal: ese - İspanyol Çete)
    • Radyolar da Türkçe! Tabii yazı olarak 😛 Ayrıca hangi şarkı türüne ait olduğu ile ilgili bir açıklama da editör notu olarak iliştirilmiştir. Böylece sevdiğiniz tarza göre artık tek bir radyoda takılabilirsiniz!
      -Görev adları da Türkçe! Böylece ''ya şu birinin evine sızıp kitap çaldığımız görev hangisiydi derken kafanız karışmayacak. Aklınızda kalacak.. tabii size bağlı 😕

Unutmayın, BU ÇALIŞMA DAHA ERKEN ALFA AŞAMASINDA. ÇOK ŞEY DEĞİŞEBİLİR. EKLENEBİLİR VEYA İPTAL EDİLEBİLİR.

Evet, lafı uzatmadan Alfa Teaser'a geçelim! Karşınızda Drive-Thru görevi ile %200 Türkçe Yama!

• Patates

eğlenceli çalışma olmuş ben başarılı buldum, grove street rules

• @sixbarrels Videoyu izleyebildin mi? Çoğu kişide kullanılamıyor çıktı :S

• Patates

bende sorun yok çalışıyor

• Video sorununu buldum. Re-upload;

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.