Katletme ve asist XPleri değişiyor • pbe'ye gelen 14/2 PBE Değişiklikleri ile oyuncuların kill ve asistlerden elde ettiği xpler üzerinde bir takım değişikliklere gidildi.

  bu değişiklikler ise:

  takım çalışması: bonus xpler şampiyon öldürme ve asistlere eklendi. bonus xpler, takımdaki oyuncuların seviyelerinden en geri olanlara etki edecek ve xp miktarı geri olan oyuncunun seviyesi ile şekillenecek.

  • bonus xp, oyuncunun en az bir seviye geride olması ile devreye girecek. bu seviyenin tamamlanmış (bitirilmiş) seviyeler üzerinden işlediğini söylemem gerek.
  • 2 seviye fark olduğunda ise; paylaşılan kill üzerinden ilâve bir 25% xp kazanacaksınız. bu ilâve xp, takımınızın ortalamasından 4 seviye geride olduğunuz mühlette en üst seviyeye ulaşacak. yani ortalamadan 4 seviye geride iseniz maksimum xp değerine yapılan öldürmeler sonrası erişeceksiniz.
  • olası bir kartopu etkisi yaratmaması adına maksimum xp miktarına 60% limiti getirildi.

  umutsuz vaka bonusu: sizden yüksek seviyede olan bir rakibi öldürme veya asist ile gelen xp de güncellendi. bundan sonra sizden 4 seviye üstün olan bir rakibi öldürme veya rakipten asist elde etme durumunda kazanılan ekstra xp 10% daha fazla olacak. • @ggFlayeep bu yeniliğin solo q'yu daha da iyileştireceğini söyleyebilirim. en basitinden bağlantı sorunu yaşayan bir oyuncunun bir şekilde oyuna tutunabilmesini sağlayacak olan bu iyileştirmenin oyuna olumlu bir şekilde etki edeceği kesin. zaman zaman bot lane ikililerinden birinin veyahut ikisinin de sık bir şekilde ölmesini de iyileştireceğe benziyor. early gamedeki erken ganklere yanıt veremeyen lanelerin oyundan düşmesinin çok kolay olduğu şu günlerde takım oyununun önemi daha da artmış durumda.


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.