oyun mekaniklerini geliştirmek • Merhaba Arkadaşlar! Hepimizin sorunudur, bir şeyleri biliriz, ne yapmamız gerektiği kafamızdadır ancak uygulayamayız. Mesela, Morgana Q’sunun veya Ezreal Ultisinin bize geldiğini görürüz ve ona yakalanırsak öleceğimizi de biliriz. Ancak o yetenekten kaçmaya parmaklarımızın hızı el vermez. Başka bir örnek vermek gerekirse, Vayne oynuyoruz ve rakip bir vuruşa ölecek durumda. Rakibe tıklamak isterken yanlışlıkla minyona veya başka bir rakibe tıklarız ve bedava bir skoru kaybederiz. Ben de bu tarz durumları minimuma indirmek ve oyun mekaniklerinizin gelişmesini sağlamak için bu yazıyı yazmaya karar verdim. Nasıl mekaniklerinizi geliştirebileceğinizi maddeler halinde açıklayacağım.

  1. Refleksinizi öğrenin.

  Oyunda yapabileceğiniz bazı hareketler, maalesef refleksleriniz ile sınırlı. Bu nedenle ne kadar çok çalışırsanız çalışın bazı hareketleri Faker kadar hızlı yapamayabilirsiniz. İnternet üzerindeki sitelerden refleks hızınızı öğrenin, bir değil birkaç siteden bakın ve ortalama olarak ne kadar geç tepki verdiğinizi bilin. Bu değeri düşürmek için çalışın. Örneğin refleks değeriniz 228 ms civarı ise bunu 200’e çekmeye çalışın.

  2. Osu oynayın.

  Genellikle çoğu yayıncının oynadığını gördüğünüz Osu! adlı oyunu oynayın. Bu oyun hem tepki sürenizi düşürmenizi hem de eskiden görmediğiniz şeyleri görmenizi sağlar. Örneğin, eskiden geldiğini bile fark etmediğiniz bir Lee Sin Q’sundan kaçabilirsiniz. Başta bu oyun size zor gelebilir, o yüzden size bir önerim var. Oyuna başlayınca F1 tuşuna basın ve modlardan “Relax”ı seçin. Bu modda çıkan dairelere tıklamanız gerekmeyecek ve bu nedenle daha rahat çalışma imkanı elde etmiş olacaksınız. Bu mod açıkken yaklaşık bir yarım saat kadar şarkıları en yüksek zorlukta oynamayı deneyin. Yarım saat bunu yaptıktan sonra normal modda oynayabildiğiniz en yüksek zorlukta oynayın. Zamanla daha önce varlığını bile fark etmediğiniz daireleri görebildiğinizi ve skorunuzun yükseldiğini fark edeceksiniz. Bu da oyundaki olayları algılama hızınıza yansıyacak.

  3. Öğrendiklerinizi oyuna yansıtın.

  Hata yapacağınızı düşündüğünüz için çekinmeyin. Yaptıklarınızın işe yarayıp yaramadığını oyunda da test edin. Özellikle normal oyun oynuyorsanız, limitlerinizi test etmekten çekinmeyin. Oyunda gelişmek için en önemli şeylerden biri de limitlerinizi bilmektir. Mekanikleriniz geliştikçe bazı hareketleri daha hızlı yapabildiğinizi veya bazı şeyleri daha rahat başarabildiğinizi fark edeceksiniz. Ancak bunu fark etmenizin tek yolu denemektir. Eskiden yapamadığınız şeyleri yapmaya çalışmaktan çekinmeyin, sadece deneyerek daha ileri gidebileceğinizi unutmayın.

  4. Oyunda boş kaldığınızda seri tıklamalar yapın.

  Büyük ihtimal turnuvalarda karşılaşmışsınızdır. Bir nişancı koridoru dondururken direk durmaz, sürekli bir yerlere tıklar ve sadece son vuruş yapacağı zaman durur. Bunun nedeni doğru yere tıklama ihtimalini arttırmak ve mouse kullanma hızını geliştirmek. Bu nedenle siz de oyunda boş kaldığınızda, çalıda beklerken, kendi başınıza minyon keserken kafanıza göre tıklayın ve karakterinizin nereye gittiğini gözlemleyin. Zamanla daha emin ve kararlı bir biçimde mouse kullanacak ve “Ya yanlış yere tıklarsam?” diye düşünmeyeceksiniz.

  Yani aslında “Bu adam ne yaptı öyle?” dediğimiz Korelilerin hızı ve mekanikleri bu tarz antrenmanlar sayesinde o kadar iyi bir duruma gelmiş. Siz de mekaniklerinizi geliştirmek refleks ve mouse kullanma hızı geliştirici çalışmalar yaparsanız bir Faker olamasanız da çok iyi bir oyuncu olabilirsiniz.

  by tanbooz

  PBE Güncellemelerini takip etmek için buraya tıklayınız. • osu çok retard bir oyun bence ya. Belki pc veya mouseumdan kaynaklıydı ama yani tıklama şeyi benim duyduğum müziğe uymuyordu 😄 • @Wutx3 senden veya müzikten dolayidir, osu çok geliştiren bi oyun. fakat prolaşmak için ona bile büyük zaman harcamak gerekiyor o yüzden pek tavsiye etmem.oynadiğiniz oynda daha fazla antreman yapmak yeterlidir kanımca


 • Anime

  @Wutx3 müzikleri kullanıcılar hazırladığı için bazı müziklerde o tarz sorunlar var ve tam da bu yüzden yüksek yıldız almış şarkılar(kendi sitesinde ranking sistemi var) ile oynamak gerekiyor. Ama yüksek sıralamada genelde, J-pop/k-pop şarkılar, anime şarkıları ve elektronik müzik olduğu için herkese hitap etmiyor oyun. (Ve bence çok zor.) • @CmmS olabilir ya ben daha sakin şeyler seviyorum onlar da dediğin gibi büyük ihtimal.


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.