2017 Üniversite Ligi


 • Patates

  Üniversite Ligi, Riot Games, ESL tarafından düzenlenen ve ürütülen, üniversitede oluşturulmuş takımlarının mücadele edeceği amatör bir ligdir. Üniversite Ligi’ne aynı üniversitedeki oyuncularla takım kuran üniversite öğrencileri katılabilir. Şampiyonluk Ligi ve Yükselme Ligi’nde yer alan oyuncular bu lige katılamaz. Lige katılacak oyuncular örgün eğitimde ya da ikinci öğretimde olmalıdır.
  Açık öğretim öğrencileri, mezunlar ve öğretim görevlileri, değişim programıyla gelen öğrenciler lige katılamaz. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri lige katılabilir.

  Takımınızı, Üniversite Ligine kaydetmek için tıklayın. Üniversitelerden katılacak takım sayısı konusunda kısıtlama yoktur, ancak her oyuncu yalnızca 1 takımda yer alabilir. Öncelikle turnuvalara kaydolmak için bir ESL hesabınızın olması gerekiyor.

  Üniversite Ligi’nin kayıtları 1 Şubat’ta açılacak ve 20 şubat tarihinde kapatılacaktır. Tüm maçlar hafta sonu oynatılacaktır.

  1.takıma 10.000 TL değerinde ödül çeki
  2.takım 7.500 TL değerinde ödül çeki

  1. takım 5.000 TL değerinde ödül çeki
  2. takım 2.500 TL değerinde ödül çeki

  Ayrıca, Bölge Finalleri’nde oynayan her oyuncu 1.000 RP, bu ödülün yanı sıra Büyük Final’de oynayan her oyuncu 1.000 RP ödül kazanacaktır. RP ödülleri oyuncuların hesaplarına yüklenecektir.

  Bölge Elemeleri 25 - 26 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecektir.
  Bölge Ligi 4 Mart - 2 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecektir.
  Bölge Finalleri 8 Nisan - 16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecektir.
  Büyük Final ise 6 - 7 Mayıs tarihinde gerçekleşecektir.

  • Bölge Elemeleri: Türkiye'nin her üniversitesinden takımların yer alabilecekleri bu aşamada, takımlar kayıtlı oldukları üniversitenin dahil olduğu bölge doğrultusunda turnuva ağacına yerleşeceklerdir. Bulunan 4 adet bölge için de süreç gerçekleştikten ve maçlar oynandıktan sonra kendi bölgesinde ilk 6'ya giren bütün takımlar turnuvanın bir sonraki ayağına ilerleme hakkına sahip olacaktır.

  • Bölge Ligleri:
   4 adet Bölge Ligi bulunan bu aşamada her bölgenin liginde 6 takım bulunacaktır. Lige katılmış her takım, kendi Bölge Ligi'nde bulunan diğer 5 takımla maç yapacağı 5 haftalık bir sürece girecektir. Bu süreç sonunda bulunduğu Bölge Ligi'ni ilk 4 içerisinde tamamlayan takımlar bir sonraki aşamaya geçecektir.

  • Bölge Finalleri:
   Her Bölge Ligi’ni ilk 4 içinde tamamlamış olan takımlar, ligdeki başarıları doğrultusunda seri başı sistemi ile kendi liglerinden çıkmış diğer 3 takımla birlikte 4 takımlık turnuva ağacına yerleştirilecektir. Bölgenin 4 takımlık turnuva ağacını 1.likle tamamlayan takımlar bir sonraki aşamaya yükselecektir. 4 ayrı turnuva ağacından gelen bölge birincileri Büyük Final aşamasında yarı finalden itibaren rastgele yerleştirilmiş olarak turnuva ağacda karşılaşacaktır.

  • Büyük Final:
   Kendi Bölge Finalleri'ni 1.lik ile tamamlamış 4 adet takım rastgele şekilde turnuva ağacına yerleşecektir ve rakipleriyle 5 maçlık seri üzerinden karşılaşacaktır. Oynanacak yarı final ve final sonucunda turnuva şampiyonu ve diğer takımların dereceleri belirlenecektir.

  Büyük Final aşaması 6-7 Mayıs tarihlerinde çevrim dışı olarak, yani takımların internet üzerinden değil fiziksel olarak karşı karşıya gelebilecekleri bir ortamda oynanacaktır. Büyük Final aşamasıyla ilgili detaylı bilgi ilerleyen tarihlerde duyurulacak.
  alt metni

  kaynak: leagueoflegends.com


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.