Son Vuruş Yapabilmek için 7 İpucu • League of Legends oynarken en önemli şeylerden birisi minyonlara son vuruşu yapabilmektir. Şunu fark etmişsinizdir ki iyi oyuncular son vuruş konusunda da başarılıdırlar. Bu yazımda sizlere son vuruş yapabilmenizi kolaylaştıracak 7 ipucundan bahsedeceğim.

  1- Minyon Dalgaları

  Son vuruş yapmada en önemli şeylerden biri minyonlara karşı iyi bir taktik geliştirebilmektir. Minyon dalgaları 1.30’da gelmeye başlar ve her 30 saniyede bir yeni minyon dalgası gelir. Ancak her 3 dalgada bir 6 değil, 7 minyon gelmektedir.

  2- Durmadan Tıklamak

  Hiç durmadan sürekli bir yerlere tıklamak ne kadar random gözükse de birçok avantajı var. Örneğin rakibin skillerinden bu sayede çok rahat kaçabilirsiniz.

  3- Saldırın!

  Eğer sağ tıklamak ya da saldırmak arasında kaldıysanız saldırmayı seçin. Bu sizin son vuruş yapma ihtimalinizi arttırır ve yanlış minyona tıklama olasılığınızı azaltır.

  4- Kule Hileleri

  Kule altına gelen minyonlar oyundaki en zor kısım olsa gerek. Kuleler minyona vurduktan sonra son vuruş yapın, kulelerden önce minyonlara vurmayın ki son vuruş kulelere gitmesin.

  5- Çoklu Minyon

  Oyun başlarında aynı anda 2 veya daha fazla minyona vurmaktan kaçının. Eğer böyle bir durum olursa büyük ihtimal 2 minyonda aynı anda ölecektir ve 2sini de alamayacaksınızdır.

  6- Minyon Çeşitleri

  Oyunda güçlü ve zayıf yanlarını bilmeniz gereken birçok çeşit minyon bulunuyor. “Melee” tipi minyonlardan her dalgada 3 adet vardır ve can değerleri 445, saldırı hasarları 12dir. (Bildiğimiz küçük minyonlar) “Caster” tipi minyonlar daha fazla enerji ve hasara sahiptirler -25’e kadar çıkabilir. (Tekerlekli olanlar). “Siege” tipi minyonlar ilk yarım saate kadar her dalgada 1 adet gelirler ve daha sonra sayıları 2’ye çıkar. Saldırı hasarları 40’dır, kulelere vurmak için idealdir. (Kuşatma minyonları). Son olarak süper minyonlar. Bu minyonlar en güçlü olanlardır ve can değerleri 1500 iken saldırı hasarları 190’dır.

  7- Freez freez freez!

  Son olarakta “koridor dondurma” dediğimiz olay. Yani minyonlara sürekli vurmak yerine son vuruşu yapmak. Bu sayede rakibin de farm yapmasını zorlaştırırsınız.

  Dikkatini çekebilir


 • Geek

  hortla.


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.