Battlefield 1 they shall not pass çıkış tarihi özellikleri • Önümüzdeki Mart ayında “They Shall Not Pass” ismi ile Battlefield 1 için yayımlanacağı açıklanan genişleme paketi, Fransız askerlerini ve Fransa’yı Birinci Dünya Savaşı’nın içine sokuyor. Aynen tarihte olduğu gibi, Fransız ordusunu da itilaf devletleri yanlarında göreceğiz. Böylece daha önceki birçok sızıntının da doğruluğu kesinleşmiş oldu. Ayrıca DICE, oyuna Fransız ordusuna özel olarak masmavi bir üniforma ekledi.

  They Shall Not Pass ile 4 yeni harita

  Battlefield DLC kültürünü devam ettiren DICE, yeni genişleme paketiyle birlikte oyuna tam 4 yeni haritayı ekliyor. Verdun Tepeleri, Vaux Kalesi, Soissons ve Kırılma isimleri ile gelecek haritaların her biri, kendi içerisinde ayrı bir hikayeye sahip olacak. Oyuncular devasa çoklu oyuncu maçlarında birbirleri ile savaşırken, bir yandan da tarihte yaşanmış bu hikayelere tanıklık edecekler. İşte harita detayları:

  Verdun Tepeleri: Gerçekten de Verdun Tepeleri’nde geçen harita, oyuncuları kızgın bir fırının içindeymişçesine devasa bir orman yangınının ortasına bırakıyor. İki taraf askerleri birbirleri ile savaşırken, ağır topçu ateşinin altında kalacaklar. İlerlemenin oldukça zor olduğu harita, sizi fazla terletecek.
  Vaux Kalesi: Dünya tarihindeki ilk büyük kale içi çatışmasını konu alacak olan harita, elbetteki Vaux Kalesi’nde geçiyor. Fransız askerleri, Alman askerlerine karşı Vaux Kalesi’nde, kalenin altındaki gizli tünellerde ve bazı labirent vari koridorlarda savaşıyorlar. El bombası, tabanca, süngü, alev makineleri derken yakın çatışma, hiç olmadığı kadar yakın.
  Soissons: Harita, Birinci Dünya Savaşı’nın en büyük tank taarruzu olan Soissons Muharebesi’ni konu ediniyor. 10.Fransız Ordusu, karşılarındaki zorluklara aldırış etmeden ellerinde bulunan güçlü Saint Chamond tanklarını kullanarak, Soissons kasabasını geri almak zorundalar. Sıcak bir yaz günü, sabah saatlerinde geçen savaş, Fransız kırlarında birçok savaş tankı, uçağı ve askerinin birbirine girmesine sebep oluyor.
  Kırılma: Fransız ordusu ilerlemeye devam ediyor. Bu sefer ki görevleri, Aisne Nehri üzerindeki önemli köprüleri ele geçirmek. Fontenoy’da güneş batarken ortaya çıkan çatışma, oldukça soğuk ve karamsar bir atmosfere sahip. Pusuya yatmak isteyen keskin nişancılar için ise oldukça kıymetli bir bölge.

  Yeni oyun modu: “Cephe Hattı”

  Battlefield 1 – They Shall Not Pass, beraberinde sadece 4 yeni harita ile gelmiyor. Aynı zamanda yeni bir oyun modu, yeni araçlar, silahlar ve ekipmanlar ile birlikte geliyor. Savaşın oldukça hararetli geçeceği haritaları anlattıktan sonra, sıradaki durağımız yeni oyun modu: Cephe Hattı.

  Mücadeleye, her iki takımda bayraksız olarak başlıyor. Takımların ele geçirmesi gereken tek bir bayrak var. Kim daha önce ele geçirirse, sayıyı alır. Akabinde yeni bir bayrak, yeni bir bayrak derken cephe üzerinde ilerliyorsunuz. Sonunda bayraklar bitince, düşman karargahını da ele geçirmeyi başaran takım avantajlı konuma geliyor ve oyun modu bir anda “Akın” moduna dönüyor. Bu sefer de takımların görevi, telgraf direklerini savunmak ya da üzerinize taarruza kalkan düşman takımını geri püskürtmek.

  Yeni tanklar

  Char 2C: Gerçek bir Fransız 2C’sinden esinlenen Char 2C, oldukça ağır ve güçlü bir tank. Fransız ordusunun sık sık desteğine ihtiyacı olacağı düşünüldüğünde, bu tank savaşın gidişatını kolaylıkla değiştirebilecek güçte bir canavar.
  St. Chamond: Tarihte, itilaf devletlerinin kullandığı en ağır zırhlı tank olan St. Chamond, Battlefield 1’e de geliyor. Fransız yapımı olan etkileyici tank, savaş meydanına hükmetmek için oyuna giriyor.

  Yeni Elit sınıfı: “Siper Akıncısı”

  Daha öncede kendisinden bahsetmiştik. Yakın muharebe kabiliyetine sahip olan Siper Akıncısı, insanlığa sığmayan “Akıncı” sopası ve etkileyici bir el bombası stoğu ile düşmana korku salacak. Ayrıca yeni tankların ve Siper Akıncısı’nın oyun içerisinde nasıl gördündüğünü merak ediyorsanız, bu haberimizi ziyaret edebilir ve videoyu izleyebilirsiniz!

  Yeni sabit silah: “Kuşatma Howitzer’i”

  They Shall Not Pass ile birlikte Battlefield 1’e yeni bir silah ekleniyor. Sabit silah olma özelliğini taşıyan bu silahın adı, Kuşatma Howitzer’i olarak geçiyor. Tarihteki versiyonundan ilham alınan Howitzer, Sahra Topu’na oldukça benziyor. Piyade oyuncularının kullanabileceği bu yeni sabit silah, aynı havanlar ve vasıtalardaki gibi endirekt atış yapıyor.


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.