Laptop upgrade • Sonunda tamirden gelemeyen laptopum geldi. Dell Inspiron 1545.

  4 GB diye gördüm ama 2 GB geldi. 2 GB de haliyle pek çok oyuna yetmiyor. CPU da biraz sorunlu. Pentium Dual-Core.

  Ben bunları değiştirip upgrade etmeyi düşünüyorum. RAM değiştirme olayı basit ama CPU konusunda emin değilim.Bir video izledim 3 dakikada işlemciyi rahatça söküp takabiliyor. Acaba riski ne kadardır ? Help mi 😢 • uygun olan parçayı aldıktan sonra sorun olmaz


 • Patates

  bu konuda çokça tecrübe yaşadım, ne yazık ki laptoplarda upgrade her zaman sorun yaşatıyor. parçalar birbirine uymuyor donanım, yazılım çakışmaları peşini bırakmıyor birini değiştiriyorsun öbürü çalışmıyor uzuyor gidiyor. upgrade yapılabilecek şekilde üretilmiş olan olan laptoplar hariç, ram ve ssd dışında uğraşmanı tavsiye etmem.


 • Anime

  İşlemci değiştirmek için o modell'de neredeyse tüm laptopu sökmek gerekiyor. Düzgünce yapıldığı sürece sorun olmaz ama daha önce laptop sökmediysen zor gelebilir. Bir de işlemciye termal malzeme falan sürmek lazım. Ram değiştirmek için ise tek bir kapak sökmek yeterli.
  Laptoplarda işlemci değiştirmek pek mantıklı değil bence. Çünkü laptop tasarlanırken belli bir işlemciye göre optimize ediliyor ve daha güçlü bir işlemci takıldığında güç sorunları oluşabiliyor, ısınma sorunları oluşabiliyor. Uyum sorunu zaten ayrı bir mevzu.


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.