Hots replay

• Patates

Replay almasını engellemenin bir yolunu bilen var mı? SSD'me boşuna eziyet eden bir oyun istemiyorum.

• Documents > Heroes of the Storm > variables.txt (Accounts > ### > variables.txt).

'saveallreplays' değerini 0 yapmayı dene

• Patates

dizinde 'saveallreplays' yok ne yazık ki, 'lastreplaysavemode' var ona da zaten 0 değeri atanmış. farklı bir yol olarakta klasör izinlerini değiştirip, windows tarafından yazma erişimine kapatmayı denedim o da yemedi.

• @sixbarrels 1 yapsaydın?

• Geek

@sixbarrels Hots replay içinde söyledi:
    dizinde 'saveallreplays' yok ne yazık ki, 'lastreplaysavemode' var ona da zaten 0 değeri atanmış. farklı bir yol olarakta klasör izinlerini değiştirip, windows tarafından yazma erişimine kapatmayı denedim o da yemedi.

HOTS'u sil, OW al... @OxarIpe falan takılırız.

• Anime

@uyanneo A:SD:ASD:ASD:ASD:AS:DAS:DAS gerçekse komik değil ha

• smite ssd ye eziyet etmez bu arada

• adam gibi bir soru sorulmuş. düzgün bir kişi cevap vermemiş. bilen, yardımcı olmak isteyen yok mu? aynı problemi bende yaşıyorum.

• Anime

@tynstad
    hots'un içindeki Watch sekmesine git.
    Sağ üst köşede, "Open in folder." etiketli bir simge göreceksin.
    Ona tıkla ve içindeki herşeyi sil.
    Sana bir dosya konumu verirdim, ancak her hesap için farklıdır. Bu silmek için tekrarlara erişmenin en iyi yolu.
    Kaynak

• @cmms dostum bu dediğini ara ara yapıyorum ancak oyun şu an mevcut bilgisayarım da ssd'me resmen tecavüz ediyor. benim istediğim şey ben oyun oynarken bir replay alınmaması. daha sonrasında bu kayıtları silmek benim için bir anlam ifade etmiyor/ bilgisayarımda yeterince hafıza var. ancak replay yüzünden anlık donmalar, kasmalar yaşıyorum oyunu oynarken.

• Geek

@tynstad, içinde söyledi: Hots replay

adam gibi bir soru sorulmuş. düzgün bir kişi cevap vermemiş. bilen, yardımcı olmak isteyen yok mu? aynı problemi bende yaşıyorum.

Dostum, bilen olsa yazardı değil mi?

• @uyanneo evet, bilen olsa illa ki yardımcı olurdu ancak 1 yıl öncesindeki konu. yeni bir konu açmak yerine hortlatmak istedim. kötü mü yaptım? belki bilen birisi görür, yardımcı olur diye.

• Anime

@tynstad Ben oyunu ilk çıktığı zamanlar 2-3 hafta oynadım, ondan sonra da hiç oynamadığım için replay olayını falan bilmiyorum. Yabancı kaynaklarda gördüğüm kadarıyla eskiden otomatik replay almayı kapatma seçeneği varmış ama herhangi bir şey söylemeden kaldırmış Blizzard bu özelliği. Şu anda kapatmanın yolu yok demiş herkes. Belki oyunun ayarlarının tutulduğu dosya bulunup düzenlenilerek kapatılabilir ama bu şekilde bir şey de bulamadım. Büyük ihtimalle bir ayar dosyası vardır ama nerededir yada içinde özelliği kapatma kısmı var mıdır bilemiyorum.

• Geek

@tynstad Mesele hortlatman değil, keşke bilsek ve yazsak, mesele biraz agresiflik. 🔥

• @cmms cevap için teşekkür ederim. ingilizcem çok iyi değil internetten biraz bakmaya çalıştım ama yazılarlardan olumlu bir izlenim alamamıştım türkçe kaynaklara da baktım ama kesin bir çözüm bulamadım. sanırım şu anlık imkansız gibi gözüken bir şey. cevap için teşekkür ederim.

• @tynstad Aklıma şöyle bir çözüm yolu geldi; dosya yazma izninin bulunmadığı bir dizini yol olarak belirtmek. Bu kaydetmesini engelleyebilir fakat oyunun çökmesine neden olabilir.

• Geek

@cmms, içinde söyledi: Hots replay

@tynstad Ben oyunu ilk çıktığı zamanlar 2-3 hafta oynadım, ondan sonra da hiç oynamadığım için replay olayını falan bilmiyorum. Yabancı kaynaklarda gördüğüm kadarıyla eskiden otomatik replay almayı kapatma seçeneği varmış ama herhangi bir şey söylemeden kaldırmış Blizzard bu özelliği. Şu anda kapatmanın yolu yok demiş herkes. Belki oyunun ayarlarının tutulduğu dosya bulunup düzenlenilerek kapatılabilir ama bu şekilde bir şey de bulamadım. Büyük ihtimalle bir ayar dosyası vardır ama nerededir yada içinde özelliği kapatma kısmı var mıdır bilemiyorum.

Reddit'te konu üzerine şöyle yazılmış;

" 1 ay önce falan gelen bir yama ile birlikte benim de otomatik olarak replayler kaydedilmeye başladı. Bunu kapatmak için bir seçenek yoksa da, config dosyası üzerinden alternatif olarak deneyebilirsin. Documents > Heroes of the Storm > variables.txt dosyasi içerisinde ( aynı zamanda Accounts > ### > variables.txt içerisinde) ' saveallreplays' şeklinde bir seçenek var. Onu 0( sıfır) yapmayı dene. "

Not: HotS oynamadığım için nasıl bir etkisi olur bilmiyorum ve haliyle denemedim ve yukarıda da yazmışlar. 🤷‍♂️

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.