En Sevdiğiniz 5 Oyun

• Anime

En sevdiğiniz 5 oyunu, sebepleriyle birlikte yazalım. Belki bir gün oyun arayan bir kişinin işine yarar hem de az muhabbet konusu olur. 🙂
    Unutmadan League of Legends, Overwatch ve Counter Strike oyunları hariç. Onlar için kendi bölümünde tartışma konusu açabilirsiniz. Bir de hikayesel kısımlardan bahsetmeden önce spoiler uyarısı yaparsanız iyi olur.

5)Adventure Quest Worlds:
    AQW, Tarayıcı(browser) tabanlı bir online açık dünya oyunu. En uzun süredir oynadığım oyundur kendisi. Oyun içi verdiği karakter tasarım seçeneklerinin çok fazla olması, en hoşuma giden kısımlardan birisi benim için. Bu seçenekler o kadar fazla ki neredeyse tüm karakterler birbirinden ayrı. Ayrıca oyunun hikayesi de güzel. Aynı zamanda hikaye anlatırken bir taraftan da sıkıcı olmaması için hikaye kısımlarına komik-eğlenceli sahneler koyuyorlar. Oyunun bependiğim diğer kısmı ise her hafta en az bir tane etkinlik geliyor olması. Bu sayede oyunda sürekli yapacak bir şeyler bulabiliyorsun.
    alt metni
    Oyunu eksi yönü ise oyunda sadece para verilerek açılan kostüm, harita vs. olabilir. Ama bu tarz bir oyunda böyle bir sistemin olması çok da eksi sayılmaz. Bunun dışında oyuna çok fazla zaman harcamanız gerekebiliyor, bu da bir eksi sayılır bence. Ben bu yüzden ara ara oyunu bırakıyorum. (Ama sonra geri dönüyorum.)

4)Dishonored:
    Bu oyunun hikayesi vs. güzel ama oynanış hissiyatı olarak en hoşuma giden oyunlardan birisidir diyebilirim. Özellikle Blink adlı kısa mesafeli ışınlanma özelliği çok hoşuma giyordu. Ayrıca oyunda yaptıklarınızın, verdiğiniz kararların oynanışı etkiliyor olması çok iyi. Ayrıca oyunda kimseyi öldürmeden bitirebilme imkanı var ve bu şekilde oynayıp oyunu bitirmek gerçekten çok zevkli geliyor bana.
    alt metni
    Oyunun yakında ikincisi çıkacak biraz heyecanlıyım ama aynı zamanda, bilgisayarımın oyunun kaldırmayacağını bildiğimden, üzülüyorum da. Artık oynanış videolarını izlerim.

3)Command&Conquer: Generals:
    Strateji oyunlarını sevmemi ve daha çok strateji oyunu arayışına girmemi sağlayan oyundur. Zero Hour adlı ek paketini, tek kişi olarak en az 300 saat oynamışımdır. Strateji oyunlarının hikaye kısmı pek oynanmıyor olsa da ben hoşuma gittiği için bunun hikaye modunu da defalarca bitirmişliğim var. Sadece hikaye modunda olan bazı ülke ve silahlar var, sırf onlar için de kayıt alıp o kısımları falan oynardım. Tek sorun çok fazla ordu yapınca kasıyordu.
    alt metni
    Üniversite hazırlık sınıfına başladığım sıralar oyunun devam serisi geleceği duyuruldu. Daha sonra oyunun adında generals 2 tag'i çıkarıldı ve oyunun kapalı betası(alfası da olabilir emin değilim) çıktı ama daha sonra ne yazık ki projeyi iptal ettiler. 😢

2)Pokemon Serileri:
    Pokemon benim için yeri ayrı olan bir oyun serisi. Oyundaki hikaye çıkacak olan SUN&MOON hariç birbirinin kopyası sayılsa da benim için hep tatmin edici olmuştur. Oyunda dex'i tamamlamaya çalışırken, hangi pokemonları takımda tutmak gerektiğine karar vermeye çalışmak, dengeli bir takım kurmaya çalışmak yada bazen tek bir pokemonu çok fazla geliştirip oyunu bitirmeye çalışmak vs. hep hoşuma gitmiştir.
    0_1478884858231_PkmnB2_apfix_47_22652.png
    Oyunla ilgili daha önce hazırladığım linki bırakıp son oyuna geçiyorum: http://timuu.com/topic/179/

1)The Elder Scrolls V: Skyrim:
    Çok sık bu oyunu oynuyorum. Oyunun hikayesi ve bize hikaye içinde seçenekler sunuyor olması ilk başlarda en sevdiğim özelliğiydi. Daha sonra açık dünyası hoşuma gitti ve oyunu daha da çok sevmeye başladım. Ardından mod olayını öğrendim ve modlara sarmaya başladım. Derken ev dekore etmek için bir mod buldum. Bu mod ile günlerce evimi ve çevresini düzenledim. Eve yerleştirmek için sürekli haritada hoşuma gidecek şeyler aradım ve topladım. Bu esnada hafif hafif kodlarla haşır neşir olmaya başladım. Kod ve mod kullanarak oyun dünyasını kendimce şekillendirmeye başladım. Araya sınavlarım ve yaz okulu gibi bazı etkenler girdi ve oyundan uzun bir süre uzak kaldım derken, daha önceden duyurulan remastered sürümün çıktığını duydum ve denemek için oyuna girdim ve farkettim ki özlemişim oyunu.
    0_1478885973499_20161030001753_1.jpg
    Bu remastered sürümüne başladığıktan sonra aldığım bir oyuniçi görüntü. Düşük grafiklerle de olsa hala oynuyorum

Ben elimden geldiğince uzun tutmaya çalıştım. Siz de sevdiğiniz oyunları yazarken 1-2 cümle bile olsa, sevme nedenlerinizi yazarsanız, sevinirim. 5 kesin bir sayı değil daha az yada daha fazla yazabilirsiniz.

1. QUAKE III - QuakeLive

Ben onunla büyüdüm , onunla yetiştim. FPS kavramını onunla öğrendim. Şu an bile FPS'in kralı olan yegane oyun Quake'dir bence. FPS'in hakkını tam anlamıyla veriyor çünkü.

1. DOOM

Her ne kadar aşık olsam da Quake kadar yer doldurmuyor. Ama hala aşığım 😄 Stres atmak için ideal ve içinde büyüdüğüm oyunlardan bir tanesi 🙂

1. Paragon

MOBA alanındaki üstün grafikleri , yenilikçi oynanış tarzları ve karakterleriyle beni çekti. Valla yeni PC alır alamaz derhal çekicem Paragon'u harddiske

1. Ghost in the Shell S.A.C : First Assault

En sevdiğim animenin hem de FPS oyunu çıkar da oynamaz mıyım !

1. C&C

@CmmS En Sevdiğiniz 5 Oyun içinde söyledi:

3)Command&Conquer: Generals:
    Strateji oyunlarını sevmemi ve daha çok strateji oyunu arayışına girmemi sağlayan oyundur. Zero Hour adlı ek paketini, tek kişi olarak en az 300 saat oynamışımdır. Strateji oyunlarının hikaye kısmı pek oynanmıyor olsa da ben hoşuma gittiği için bunun hikaye modunu da defalarca bitirmişliğim var. Sadece hikaye modunda olan bazı ülke ve silahlar var, sırf onlar için de kayıt alıp o kısımları falan oynardım. Tek sorun çok fazla ordu yapınca kasıyordu.
    alt metni
    Üniversite hazırlık sınıfına başladığım sıralar oyunun devam serisi geleceği duyuruldu. Daha sonra oyunun adında generals 2 tag'i çıkarıldı ve oyunun kapalı betası(alfası da olabilir emin değilim) çıktı ama daha sonra ne yazık ki projeyi iptal ettiler. 😢

• @CmmS En Sevdiğiniz 5 Oyun içinde söyledi:

Ayrıca oyunda kimseyi öldürmeden bitirebilme imkanı var ve bu şekilde oynayıp oyunu bitirmek gerçekten çok zevkli geliyor bana.

ben tüm oyunları katletme ihtiyacımı dindirmek için oynuyorum sen ne diyosun ya ljkdsfnwq

• Anime

@rhualeth Oyunu o şekilde bitirmek daha zor oluyor çünkü yakalanma ihtimalin artıyor. Dolayısıyla o şekilde tamamlayınca daha da mutlu oluyorsun. Zaten o şekilde oynuyorsan oyunu en az bir kere bitirmişsindir.

• @CmmS ya aslında dishonored için geçerli değilde, biraz aksiyonun ortasında o kritik anlarda kararlar verip çatışmayı seviyorum

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.