Neden Nasus'a AP Kasılır?

• Anime

Tabi ki de şampiyonu işlevsiz kılmak için. Takım savaşı boyunca bir E atıp, iş yaptığını düşünmek için.

Ben anlamıyorum, ARAM'da gördüğüm her Nasus ama her Nasus AP kasıyor ve oyun kaybediyor. 7-8 aydır özellikle dikkat ediyorum, bizde veya rakipte ne zaman AP Nasus olsa, Nasus'un takımı oyunu kaybediyor. Tek bir yetenek için AP kasıyorlar hem de Full AP, yarı tank kasayım falan da yok. Tek yetenek için AP kasınca ne oluyor yani, ne iş yapıyorsun. Onu da söyleyeyim alanlı vurunca oyun sonu grafiğinde vurduğu hasar çok gözüküyor ya ondan dolayı çok işe yaradıklarını zannediyorlar. Hangi ap nasusa oyun sonu ne işe yaradın diye sorsam orayı gösteriyor çünkü.
    alt metni
    Normal Nasus'u bile beğenmiyorum ben, AP Nasus ney ya!

• Türkiye'deki deneysellik anlayışı

• Aslında orta koridorda kullandığında çok tümör bir seçim 😆

Zaten Q'nu normal hızında stacklediğinde (dk.10 = 110 civarı) AD kasmadan da hasar elde edebiliyorsun. E'de az buz vurmuyor şimdi yani full AP ile 😛

Dereceli veya ARAM değil belki ama NormalQ'da eğlenmek için oynanabilir 😄

Bu arada Nasus sevmem nedir yea , üzdü 😢

• @ornithes Zamanında Veigar sup oynardım. Gariptir ki kazanırdık.

• Anime

@TT203 Destek Veigar'ın profesyonel arena'da da oynanmışlığı var. Hatta bir ara metadaydı. (sonra e'sine gecikme eklediler.) Zergsting hâla oynuyor ve ben de ara sıra oynuyorum. Çünkü q yeteneği rakibi dürtünce de stack getiriyor ve targon alıp yük geldikçe de stack kasıyorsun. En güzeli de temel hasarları çok yüksek olduğu için 6.seviyeden sonra rakip 2v2 giremiyor.

@Zangetsu Nasus, oyunda en işe yaramadığını düşündüğüm şampiyonlardan birisidir. Az mobil ol, en kasmış (rakip)nasus=çöp; az cc'n olsun (rakip)nasus=çöp.Asırlardır üst koridorda stack kastığı için tf'lerde zaten etkinliği yok. Nasus'a çok fazla buff yada rework gelmeli ki gözümde değeri olsun.

• @CmmS

Mobil olsun , ÇÜRÜ var.
    CC'si olsun , MERKÜR var.
    Üstüne Trinity'den gelen bonus MS
    Üstüne Elixir of Iron

Nasus' amacı bir nevi o zaten. Rakip tf'de vakit öldürürken sen /ignore all yapıp solo iteceksin. Zaten 300+ kuleye çeyrek vurmana yetiyor. Nasus ile TF yaparsan sorun yaşarsın işte senin dediğin gibi alayına CC yer alayına juke yer. Ama teke tekde senin dediklerin Nasus'a sökmez 😄 kendimden biliyorum ^^

• Anime

İşte 4v5 olunca tfleri kaybediyor takım, dolayısıyla oyun kaybediyor. o bir kule alana kadar rakip takım oyunu bitirebiliyor rahatça. Oyunbaşı 1v1'de yeteri kadar etkili olmuyor ve bu Nasus'un oyundan düşürmeyi kolaylaştırıyor. (Yani erken oyun kompozisyonuna karşı zayıf.) Yada karşısına jax, olaf, trundle gibi karakterler koyularak 1v1'de geç oyunda onu rahatça kesebilecek şampiyonlar seçerek yine etkisiz kılınabilir. (Yani geç oyun kompozisyonlarına karşı zayıf.) Yada karşısına quin, graves, jayce gibi şampiyonlar gönderiyorsun ve zırh delmeleri, can çalmaları, yüksek hasarları, menzilleri sağolsun Nasus'u 1v1'de patates edebiliyorlar. Yada karşısına teemo, heimerdinge, signed gibi koridor şampiyonları alıyorsun yine işlevi kalmıyor. Yada karşısına tahm kench, vayne gibi cana yüzdeli vuran şampiyonlar koyuyorsun yine 1v1'de patates oluyor. Bu liste böyle uzayıp gider. Nasus nasıl işe yarar: Karşısına blitzcrank(destek), kog'maw(nişancı),Vel'koz(Orta), mundo(Üst) ve Warwick(tank-orman) gibi şaçma bir takım olur işte o zaman iş yapar. Gerçi doğru oynanırsa bu kompozisyona karşı da iş yapamaz da neyse.

• Nasus için karşı takımdan çok kendi takımının kompozisyonu önemli bence. Dediğin gibi hep eksik oynayacak, sürekli engage/disengage yapabilecek bir takım lazım. Gene de trundle varken nasus tercih edilmemeli split push için bence de.

• Anime

Nasus'a karşı seçim yapmak çok kolay. Onu geçtim, ormancı oyun başı 1-2 kere gank atsa oyundan düşüyor hemen. Takımımda görmek istemediğim şampiyonlardan birisi bu yüzden.
    alt metni

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.