Galio nedir? Ne işe yarar?

• Arkadaşlar oyunda yeniyim. Aram oynuyorum sürekli galio geliyor. Ne işe yaradığı belli değil. Taktik verin, yardım edin.

• Patates

ben de çok çözebilmiş değilim o şampiyonu , aa ne güzel gargoyle diyerek geçiyorum yanından. tankımsı bir şey.

• @mad -

pasif: sana mr'ının %50'si kadar ek ap veriyor. yani ne kadar çok mr yarısı kadar ap. hatta özel rune bile dizebilirsin.

q: alan hasarı +2 s yavaşlatma.

w: 4 saniyeliğine koruyucu bir kalkan ve bonus armor/mr. kalkanlı kişinin aldığı hasarın 25>80x%20 kadarı seni iyileştiriyor. yani bu kalkan ile can doldurabilirsin. önerim minionlar ile yapman. zamanlanı yanlış yapıp kuleden can doldurmak istersen ölebilirsin.

e: seni ve dostlarını hızlandıran bir yol. ayrıca hasarı da iyidir. yani sırf kaçmak/yaklaşmak için kullanma.

r: gelen hasarın bir kısmını alırken alandaki rakipleri 2 saniyeliğine tauntlarsın. ufak da bir ipucu. yeteneği kullanırken w'nu kendi üzerinde kullanabilir, büyülerini de kullanabilirsin ama flash, ghost tarzı komik hareketler yapma.

şimdi bu abimizin q'sundan gelen deli bir burstü var. fiziksel hasarı hiç yok. bu yüzden yeteneklerini de desteklemesi için ap (yg) eşyaları almalısın. temel eşyalar olarak ruh gömleği veya cehennem asası almanda yarar var. ikisinde de mr var ve senin de mra ihtiyacın var. hatta sopa bile alabilirsin early için. eğer takımda birden çok tank var ise full ap gidebilirsin. gömlek+asa+cap+zhonya+merkür ve zırh gerekirse ölü adam veyahut günateşi alabiirsin.

isimlere yabancıysa bu yardımcı olabiir.

başlangıç
    zorunlu
    durumsal.

bonus ap ve mr kıyaslaması

• Anime

@flayeep Galio nedir ? Ne işe yarar ? içinde söyledi:

@mad -

pasif: sana mr'ının %50'si kadar ek ap veriyor. yani ne kadar çok mr yarısı kadar ap. hatta özel rune bile dizebilirsin.

İşte şu pasifini anladıysan gerisi de oturur. Normalde büyü direnci ve ap kasmak gerekiyor ama ben Full AP kasanları da biliyorum.
    Full ap kasarsan, çok vurur çok can yakarsın ama ultiyi atmak için araya girmen gerekiyor ve pek de mobil olmadığın için full ap kasınca bunu yapamayabilirsin. Aramda kartopu bu sorunu bir nebze çözdüğü için full AP oynayabilirsin.
    Normal bir build yaparsan yine çok vuruyorsun ve aynı zamanda çok az ölüyorsun.

Şampiyonun oynanmama sebepleri: Mobil olmaması, ultisinin bozulabiliyor olması, CD'lerinin uzun olması, AD şampiyon olma ihtimali... bu şekilde daha arttırılabilir. Şampiyon kötü değil ama iyi de değil, normal de değil yani dengesiz. Urgot'un ap versiyonu gibi birşey bu şampiyon. Tanksın ama aynı zamanda APC'sin, Urgot da tank ama aynı zamanda ADC. (ikisine de Rework gelecek zaten.)

• tavsiyeler ve bilgiler için teşekkürler şimdi daha net bir galio'yum

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.