Steam Oyun Yedekleme


  • Anime

    Oyun için yeni bir pc aldınız ve adil kullanım kotanız çoktan doldu. Eski bilgisayarınızda steam hesabınızda bulunan oyunları sorunsuzca yeni bilgisayarınıza taşıyabilirsiniz. Öncelikle "kütüphane" kısmında yüklü olan oyuna sağ tıklayıp "oyun dosyalarını yedekle" diyorsunuz.

    Yedeklerken size dosyaları cd, dvd ya da boyutunu sizin ayarladığınız bir dosya şeklinde bölmenizi istiyor. Yeni bilgisayarınıza nasıl taşıyacağınıza göre bu seçenek değişir. Biz usb ile taşıyacağımız için "özel" seçeneğine tıklayıp dosya boyutunu, oyunun sistemde kapladığı boyutla eşdeğer halde belirliyoruz.

    Ardından bilgisayarınızda steam'in kurulu olduğu kısma gelip "backup" klasörüne girip oyunun klasörünü kopyalıyoruz. Dosyaları usb belleğe atarak yeni bilgisayarınıza taşıyorsunuz ve orada steam'in "backup" klasörüne taşıyoruz. Steam hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol üstte bulunan "steam" e tıklayıp "oyun dosyalarını yedekle ve geri yükle" seçeneğine giriyoruz. Oradan "geri yükle" seçeneğini seçip "backup" klasöründeki oyunumuzu seçip yüklemeye başlıyoruz. Tebrikler oyunu sorunsuz bir şekilde yeni bilgisayarınıza taşıdınız 👍  • @OxarIpe bu yöntemle yapmayıp fiziksel olarak yani doğrudan yolu kopyalamak sorun çıkardığını söylemeliyim. O yüzden @OxarIpe sözü dinlenmeli dfkghdsşfh


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.