Paragon S.S.S | Paragon Hakkında HER ŞEY.

• Evet üşenmedim çevirdim. Paragon gerçekten iyi bir oyun ve en iyi şekilde sorunlarınıza cevap bulmak istiyorum. Böylece Timuu'da daha çok Paragon konusu göreb-- ÖHÖM bu güzel oyunu daha çok kişiye tanıtabilirim ^^

Öncelikle Ödeme Sorunları , Founder's Pack ile ilgili sorunlar , oyunu indirirken yaşadığınız sorunlar , ve oyun içerisindeki buglar ... kısacası oyun hakkında yaşadığınız bütün sorunlar için Paragon Destek bölümüne ulaşabilirsiniz.

GENEL SORULAR

S : Paragon'u indirmek için Epic Games launcher'ı nerede bulabilirim ?
    C : Buradan indirebilirsiniz.

S : Paragon ücretsiz mi ?
    C : Evet, Paragon şu anda Açık Beta'da ve şu anda daha da eklenmek üzere pek çok bölgeyi desteklemekte! Aşağıdaki ''Bölge Desteği''ni inceleyiniz.

S : Oyunu nasıl oynayacağımı nereden öğrenebilirim ?
    C : ''Başlangıç Rehberi'' videomuzu izleyebilirsiniz.

S : Oyundaki karakterler hakkında daha fazla bilgiye nereden ulaşabilirim ?
    C : Bu yürütme listesinde oyundaki bütün karakterlere ait Tanıtım videoları mevcut.

S : Bütün karakterler ücretsiz mi ya da satın almam mı gerekiyor ?
    C : Paragon'da , bütün karakterler, gelecektekiler dahil olmak üzere açık ve oynaması ücretsizdir. Her karakter kendine ait satın alınabilen Ustalık Görevi'ne sahiptir.

S : Diğer platformları da destekleyecek misiniz ?
    C : Şimdilik PS4 ve PC platformlarına odaklanmaktayız.

S : Acaba video yükleyebilir , canlı yayın yapabilir , ekran görüntüsü alabilir veya oyun hakkında halka açık bir şekilde konuşabilir miyim ?
    C : Evet yapabilirsin , eğlenmene bak. Bol şans !

S : Oyun içinde bulduğum bugları veya oyun hakkında bir geri bildirimi nereye gönderebilirim ?
    C : Paragon geri bildirim, bug veya Desteği ilgilendiren sorularınız aşağıdaki yerlere gönderilebilir ;

S : Paragon'u oynamak için sistem gereksinimleri neler ?
    C : Paragon'un Erken Erişim safhasında belirlenen sistem özellikleri aşağıdaki gibidir. Eğer sisteminiz uyuşmuyorsa Erken Erişim'i atlamanızı öneririz. Daha düşük sistemler için optimizasyon ve geliştirmeler yapmaya devam etmekteyiz. Takipte kalın.

Önerilen :

• DirectX 11 destekli Nvidia GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7870 GPU
    • 2 GB VRAM
    • Core i5 2.8 Ghz
    • 8 GByte RAM
    • Windows 7/8/10 64-bit

Minimum:

• DirectX 11 destekli NVIDIA GeForce GTX 460, AMD Radeon HD 6870, Intel HD Graphics 4600
    • 1 GByte VRAM
    • Core i5 2.5 Ghz
    • 4 GByte RAM
    • Windows 7/8/10 64-bit

Ayrıca , Erken Erişim safhasında test edilen bazı ekran kartları da aşağıda listelenmiştir. Bu veri hazır oynanmış oyunlardan elde edilmiştir ve yaygın ekran kartları için standart ayar yaparken size rehberlik edecektir. Bu FPS değerleri otomatik ayarlar içindir. FPS tecrübeniz seçili ayarlar , monitör çözünürlüğü , donanım konfigürasyonu gibi diğer faktörlerle değişebilir.

Destansı

alt metni

Yüksek

alt metni

Orta

0_1474907222189_test2.jpg

Düşük

0_1474907358910_test3.jpg

En Düşük

0_1474907376053_test4.jpg

S : Sürücülerimi güncellemem gerekiyor mu ?
    C : Evet. Optimize bir oyun tecrübesi için düzenli olarak sürücülerinizi güncellemeniz gerekmektedir.

S : Paragon'u bilgisayarda PS4 konsolu ile oynayabilir miyim ?
    C : Evet. Sony DualShock 4 başta olmak üzere PC'de pek çok konsolu destekliyoruz.

S : ''Ustalık Görevi'' nedir ?
    C : Buradaki blog mesajında detaylı bir anlatım mevcuttur.

S : Kalıcı XP Takviyesi nasıl işliyor ?
    C : Seçtiğiniz karakterin Ustalık Görevi'ni bitirdiğinizde oyunlar içinde kalıcı bir XP takviyesi kazanırsınız. Ustalık Görevi'ni tamamladığınız karakter ile oynadığınız takdirde karakterinizin seviyesine bağlı olarak oyun oynarken Takım ve Bireysel açıdan bonus XP takviyesi sağlarsınız.

Seviye 1

Bireysel Bonus : 5%
    Takıma Sağlanan Bonus : 1%

Seviye 6

Bireysel Bonus : %6
    Takıma Sağlanan Bonus : %1

Seviye 7

Bireysel Bonus : %7
    Takıma Sağlanan Bonus : %2

Seviye 8

Bireysel Bonus : %8
    Takıma Sağlanan Bonus : %3

Seviye 9

Bireysel Bonus : %9
    Takıma Sağlanan Bonus : %4

Seviye 10

Bireysel Bonus : %10
    Takıma Sağlanan Bonus : %5

PLAYSTATION4

S : PlayStation Network hesabımı Epic hesabıma nasıl bağlarım ?
    C : Buradan PSN/EPIC hesabınızı bağlama işlemini yapabilirsiniz.

S : PSN/EPIC hesabımı bağlamak zorunda mıyım ?
    C : İlerleme çakışması gibi durumlar yaşamamak için evet , bağlamalısınız. Aksi takdirde satın aldığınız karakterler dahil pek çok ilerleme kaybolacaktır.

S : Paragon oynamak için PS+ üyeliği gerekiyor mu ?
    C : Hayır , gerekmiyor.

S : Ben PS4 oyuncusuyum ve PC'de oynayan arkadaşlarımla oynamak istiyorum. Yapabilir miyim ?
    C : Elbette ! Sunucular iki konsolu da desteklemekte. Fakat onları Arkadaş Listesi'nden eklerken EpicID'lerini bilmeniz gerekecek.

S : PS4 sürümünde PS4'e adaptör ile takılan Mouse + Klavye desteği mevcut mu ?
    C : Evet ! Bu desteğin erken bir sürümüne sahibiz.

ESSENTIALS SÜRÜMÜ

S : Essentials Sürümü nedir ?
    C : Paragon Essentials Sürümü , Paragon'un ABD , Kanada ve Latin Amerika'da satın alınabilen özel CD sürümüdür.

S : Essentials Sürümü'nde neler var ?
    C : Aşağıdaki öğeler Essentials Sürümü'nde yer almaktadır ;

• Direk Beta Erişimi
    • 180 TL değerinde 6.000 Paragon Altını
    • Beş karakter ''Ustalık Görevi''
    • Aralarında çıkışa özel Hurda Twinblast'ın olduğu beş kostüm.
    • Beş adet ''3 Galibiyetlik İtibar Bonusu''

S : Bu sürümün dijital bir versiyonunu alabilir miyim ?
    C : Essentials Sürümü fiziksel bir üründür ve dijital olarak satın alınamaz.

S : Paragon hala Beta aşamasında. Neden perakende bir sürümünü satışa sunuyorsunuz ?
    C : Essentials Sürümü , Paragon'u her zaman dijital olarak elde etme gibi durumu olmayabilen kişilerin Paragon'da her zaman vakit geçiren kişilerden daha ileriye geçebilmesi için üretildi.

S : Ben PC oyuncusuyum. Bu promosyondan nasıl faydalanırım ?
    C : Şöyle ki , Essentials Sürümü'nün içindeki Paragon Altınları sadece PS4'te kullanılabilir. Bu altınları PC'ye aktarabilme gibi bir durumunuz yok. Ama Paragon'un çapraz-işlem oyunu olduğundan bahsetmiştir. Eğer PlayStation Network hesabınızı Epic ID'niz ile eşleştirdiyseniz , PS4'te aldığınız öğeler PC'de oynadığınızda da sizinle olacaktır.

S : Essentials Sürümü'nün içinde hangi kostümler var ?
    C : Enerjize Dekker, Savaş Şefi Grux, Sonbahar Alevi Sparrow, Bronz Nöbetçi Riktor, ve Hurda Twinblast. Hurda Twinblast , 2017'ye kadar Essentials Sürümü'nü satın alanlara özel bir kostüm olarak gelecektir.

S : Paragon'a erişmek için hep diski mi kullanacağım ?
    C : Hayır. Diskin sağladığı öğelerin bulunduğu kupon kodunu girdikten sonra PS Store'dan indirebilirsiniz.

S : Essentials Sürümü şu an nerelerde satılıyor ?
    C : Şu anlık ABD , Kanada ve Latin Amerika.

S : Avrupa için de buna benzer bir planınız var mı ?
    C : Şu an belli olmamakla birlikte Avrupa için de bu tarz bir sürüm için çalışmaktayız.

S : Essentials Sürümü'nde hangi karakterlerin Ustalık Görevleri var ?
    C : Twinblast, Sevarog, Iggy & Scorch, GRIM.exe ve Riktor.

S : Hurda Twinblast oyunda satın alınabilir olacak mı ?
    C : 2017'ye kadar Essentials Sürümü'ne özel bir kostüm olduğu için , bir daha oyunda satın alınabilir veya elde edilebilir halde bulunmayacaktır.

DÜKKAN

S : Prime Paketi ve Epic Paketler nelerdir ? Bana nasıl faydası dokunur ?
    C : Prime ve Epic paketleri oyunculara büyük bir miktarda Ustalık Görevi , Kostüm , Takviye ve Paragon Altını verir. Dükkan'da detaylıca inceleyebilirsiniz.

S : İtibar nasıl çalışır ?
    İtibar , oyun atarak elde edeceğiniz bir puandır. Paragon'un ''Zaman Bazlı Parası'' dır. Kart paketleri , Ustalık Görevleri ve gelecekteki diğer öğeleri satın almada kullanılır.

S : Paragon'da hangi takviyeler mevcut ?
    C : İki tip takviye vardır ; XP ve İtibar taviyesi. Bu takviyeler oyun sonu elde ettiğiniz XP veya İtibar'ı iki katına çıkarır. Günlük veya Zaferlik olarak kullanılabilir.

S : Kozmetik öğelere para harcamadan sahip olabilir miyim ?
    C : Evet , bazı kozmetik öğelere oyun oynayarak ulaşabilirsiniz. Ama diğerlerine para ödemek zorundasınız.

S : Zaferlik takviyelerin günü geçebilir mi ?
    C : Hayır. Siz zaferlik takviye hakkınızı doldurana kadar sınırsız bir şekilde hesabınızda kalır.

S : Takviyelerimi biriktirebilir miyim ?
    C : Evet. İkisi de biriktirilebilir.

S : Karakterler için eşsiz ve özel kostümler olacak mı ?
    C : Evet , ara ara bu kostümleri de getiriyoruz. Ama şu an karakter yapımına daha çok öncelik veriyoruz.

ÜLKE DESTEĞİ

S : Hangi bölgelerde Paragon'u akıcı oynayabilirim ?
    C : Şu anlık Kuzey Virginia (ABD) , Frankfurt (Almanya) ve Sydney (Avustralya)'da serverlerimiz bulunmakta. Aşağıda hangi bölgelerde nasıl ping alacağınızı gösteren bir harita mevcut. Bu size bölgenize göre oyun performansınızı belirlemenize yardımcı olacaktır.

Editor Notu : Almanya'da server olması demek , bizim rahat rahat kasmadan oynayabilmemiz demek. - Zangetsu

alt metni

S : Paragon şu an hangi dilleri destekliyor ve ne zaman benim dilimde oynanabilecek ?
    C : Şu anda Kapalı Beta için İngilizce , Fransızca , İtalyanca , İspanyolca (Latin Amerika) , İspanyolca (İspanya) , Polonya , Arapça , Portekizce (Brezilya) ve Rusça dillerini desteklemekteyiz. İleride diğer diller için de desteğimiz bulunacaktır.

DAVRANIŞ KURALLARI

S : Kötü davranış sergileyen bir oyuncu için ne yapabilirim ?
    C : Paragon'da mute sistemi mevcut. Chat'e /mute <oyuncu adı> şeklinde yazdığınızda oyuncuyu susturabilirsiniz. Oyuncular kötü davranışları Oyun-içi Menü'den anlık olarak veya detaylı bir şekilde Paragon Destek bölümüne bildirebilir.

S : AFK veya oyunu terk eden oyunculara ne oluyor ?
    C : Paragon kitlesi için amacımız zafer kazanmak için oyuna dahil ve pozitif bir kitle oluşturmak. Bu tür davranışlar konusunda daha deyatlı bilgi için buraya tıklayınız.

S : Paragon'da uymam gereken kurallar ve kaçınmam gereken davranışlar var mı ?
    C : Evet , oyunda ve oyun esnasında uymanızı beklediğimiz bir Davranış Kuralları (Code of Conduct , CoC) mevcut.

Umarım oyun hakkında edinebildiğiniz kadar bilgiyi edinmişsinizdir ^^

Şimdi de Açık Beta tanıtımı ile bu konuyu sonlandıralım :3

• Patates

Keşke düzgün bir donanımım olsa dedirtti, çok güzel gözüküyor grafikler ve mekanikler.

• Eh biraz optimizasyon sorunları var ama şu an beta'da, düzeltirler herhalde.

@Zangetsu oynayaq

• @sixbarrels

Nvidia GTX660 = 650 TL
    Intel Core i5 = 700 TL
    2x8 GB RAM = Ortalama 300-350 TL
    Anakart = 500-700 civarı sağlam anakartlar mevcut.
    Fan = Sıvı soğutmalar 500-600 civarı oluyor. Klasik fanlar daha ucuza gelir yani 🙂
    Monitör = 500 TL'ye iyi bir monitör bulabilirsin.
    Kasa = Güç kaynaklı ortalama bir kasa 300-400 TL.

3000-3200 civarı bir Paragon PC yaptık bile. Tabii bu önerilen. Minimum ayarlar daha ucuza geliyor 😛 ben şimdiden PC'mi planlıyorum değişecek benimki de.

@Archerist

Benim yeni PC bi' gelsin oynayak bea.

• Oyun harika arkadşlar
    PC oyuncuları
    Unstoppablee ekleyebilirsiniz

• yok mu oynayan?

• @flayeep Bana PC al oynayak bea

• @Zangetsu @ornithes bilir o işleri.

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.