Türkiye'de early game'in önemi...

• Steam

Yazacaklarım, plat5 ve altı için geçerli zira üstünü henüz dünya gözü ile görme şansım olmadı. 😂

Biz uluslararası ilişkilere giriş dersinde mesela dış pol. kararları verilirken önemli etkenlerden birisi olarak milletlerin karakterleri kavramını görmüştük. Zira hem normal yaşantımızda hem de sanal alemde bunu çok net bir şekilde görebiliriz ki biz Türklerin %85-90'ı aceleci ve tezcanlı insanlarız. Sıra beklerken, trafik beklerken, gerekli gereksiz uzun kısa her türlü aksamada ana avrat küfretmeye ve daha da agresif bir yapıya bürünmeye müsait bir yapımız var. ( Bu kanı tümüyle şahsi düşüncemdir, katılmayabilirsiniz pek tabii.) Dolayısıyla oyunlarda da buradan yola çıkarak genellikle erken safhada üstünlüğü ele geçirenin karşı tarafın moral ve performansını çok düşüreceğini çok rahat söyleyebiliriz. Özellikle alınan karakterlerin late karakterler olması ve takım içerisinde bir uyumsuzluk olması halinde ya da bir direktif veren ve bunu tam zıttı bir inatlaşma ile karşılayan 2 takım arkadaşı olması halinde oyun size 15. dakikaya kalmaksızın( hatta belki o kadar bile olmadan) zehir olacaktır. Ben çok gördüm mesela alıp hemen kilitlemedim diye küfreden, acelem var haydi diyerek bilerek ölen, late herolardan bir takım kurup dakika 20'de teslim olan... Hatta biraz önce oynadığım oyunda da denk geldi; skor 16-12 gibi bir şey, minyon farkı yok denecek kadar az, 1 tane bulut ejderi( yanılmıyorsam) aldık, biz öndeyiz ama karşı takım 3/5 late herosu. 22 ya da 26 dakika oynadılar. Daha sadece mid inhibitörü açılmışken( bizim de tüm koridor kuleleri düşmüştü.) ki baron hala duruyordu, teslim oldular. Ne oyunda ezilmişlerdi ne da bir rolün ötekine takımlar arasında bir yetenek farkı vardı. Ama işte, tezcanlılık hiçbir yerde yararını görmedim. 😂

Ne çok yazdım beee...

• Anime

Bu yüzden zed, rengar, yasuo bu kadar popüler. Hepsi erken oyunda ve/veya orta oyunda güçlü şampiyonlar.

• bakıyorum da döçlanları oyuna entegre etmişsin :D.

• Steam

@flayeep Sich beruhigen. 😉 😂

• @uyanneo uhm o zaman rammstein.

Cevaplamak için giriş yapın

Aramıza katıl

Timuu'ya hoş geldin! Timuu, oyun oynamaktan keyif alan kişiler için, çevrimiçi bir topluluk alanı. Hemen aramıza katıl.

timuu felan

Benzer Başlıklar

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.