Worlds Klasikleri: Ahri
 • Anime

  Ahri: Ölümateşi kalkınca unutulan şampiyon. Ek olarak, Ahri diyince Faker beklemiştim. • @CmmS Unutulan ?

  Ha ?

  What ?

  alt metni


 • Anime

  @Zangetsu Oyun yapmaya çok müsait bir şampiyonun neredeyse hiç bir turnuvada oynanmaması = unutulmak. • @CmmS Aslında başka sebepleri de olabiliyor. LCS+ takımlar hem koridoru rahat oynayacak hem takım savaşında rahat etki edecek şampiyonlar seçiyor. Bir de işin içine Seçim Sırası girdiği için %100 GARANTİ seçimler yapmak zorundalar.

  Şimdi Faker kafasına göre Ahri alırsa , karşısındakiler de onun CC'sinden ve Burst'ünden kaçabilecek şampiyonlar düşünür. Karşıma Ahri alsalar düşünmeden Ekko , Malzahar , Zed alırım mesela. Ahri'yi outplay yapabilecek etkili şampiyonlar çünkü. Faker'da bunu bildiği için takımı ile kompozisyon kuruyor ve takımın /karşının seçimlerine göre en iyi seçimi yapıyor. Mesela Renekton , Amumu , Kalista ve Thresh'in olduğu bir takıma iyi giden Ekko , Ziggs , Xerath gibi şampiyonları alabilir.

  Oyunda 140+ şampiyon olduğunu da düşünürsek her zaman Ahri alınması olası değil. Bizim gibi casual draft yapmıyorlar çünkü. LCS ciddi bir iş ve %99.9 risk bile alamazsın. Baron çalma , ayrık ittirme gibi şeyler de oyun içerisinde olan şeyler. Oyun öncesi değil.

  Bu yüzden pek sevgi görmüyor olabilir LCS'te.

  Bir ara Zac ormancı vardı o da görünmüyor mesela. Çünkü daha kesin ve etkili seçimler bulundu Diana , Sejuani gibi. • @Zangetsu ben bi' zac jungle bekliyorum worlds'de. • @flayeep kesinlikle göreceğiz bence de


 • Anime

  @flayeep Flash Wolves vs I MAY maçı 🙂


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.