Worlds Klasikleri: Ahri

• Anime

Ahri: Ölümateşi kalkınca unutulan şampiyon. Ek olarak, Ahri diyince Faker beklemiştim.

• @CmmS Unutulan ?

Ha ?

What ?

alt metni

• Anime

@Zangetsu Oyun yapmaya çok müsait bir şampiyonun neredeyse hiç bir turnuvada oynanmaması = unutulmak.

• @CmmS Aslında başka sebepleri de olabiliyor. LCS+ takımlar hem koridoru rahat oynayacak hem takım savaşında rahat etki edecek şampiyonlar seçiyor. Bir de işin içine Seçim Sırası girdiği için %100 GARANTİ seçimler yapmak zorundalar.

Şimdi Faker kafasına göre Ahri alırsa , karşısındakiler de onun CC'sinden ve Burst'ünden kaçabilecek şampiyonlar düşünür. Karşıma Ahri alsalar düşünmeden Ekko , Malzahar , Zed alırım mesela. Ahri'yi outplay yapabilecek etkili şampiyonlar çünkü. Faker'da bunu bildiği için takımı ile kompozisyon kuruyor ve takımın /karşının seçimlerine göre en iyi seçimi yapıyor. Mesela Renekton , Amumu , Kalista ve Thresh'in olduğu bir takıma iyi giden Ekko , Ziggs , Xerath gibi şampiyonları alabilir.

Oyunda 140+ şampiyon olduğunu da düşünürsek her zaman Ahri alınması olası değil. Bizim gibi casual draft yapmıyorlar çünkü. LCS ciddi bir iş ve %99.9 risk bile alamazsın. Baron çalma , ayrık ittirme gibi şeyler de oyun içerisinde olan şeyler. Oyun öncesi değil.

Bu yüzden pek sevgi görmüyor olabilir LCS'te.

Bir ara Zac ormancı vardı o da görünmüyor mesela. Çünkü daha kesin ve etkili seçimler bulundu Diana , Sejuani gibi.

• @Zangetsu ben bi' zac jungle bekliyorum worlds'de.

• @flayeep kesinlikle göreceğiz bence de

• Anime

@flayeep Flash Wolves vs I MAY maçı 🙂

Cevaplamak için giriş yapın

Aramıza katıl

Timuu'ya hoş geldin! Timuu, oyun oynamaktan keyif alan kişiler için, çevrimiçi bir topluluk alanı. Hemen aramıza katıl.

timuu felan

Benzer Başlıklar

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.