LoL'de Mutlaka Karşımıza Çıkan 10 Oyuncu Tipi • Sessiz Şövalye

  Sessiz Şövalye, her ne kadar nadir bulunsa da, Vadi’de çok sevilen bir tip. Çoğu insan harita pingleriyle, genel yazışmada söyledikleriyle veya Skype gibi bir sesli sohbetteyseniz bağırışlarıyla oyuna “katkı” sağladığını kanıtlamaya çalışırken, Sessiz Şövalye’nin gıkı çıkmaz. Tabii ki bu oyuna katkı sağlamadığı anlamına da gelmez. Bu güzel oyuncu tipi her zaman olması gerektiği yerdedir ve “konuşmaktan çok dinlemeyi” kendine alışkanlık edinmiştir.

  Klavye Delikanlısı

  Bazı LoL oyuncularının yazı yazmakla bu kadar meşgulken oyunu nasıl oynayabildiklerine şaşıyorsun değil mi? “Yazdıkların roman oldu” şakasını bir kenara bırakırsak, Klavye Delikanlısı tekli derecelide kazanmanın düşmanı psikolojik olarak kötü duruma getirmekten geçtiğini bilir ve buna göre oynar. Senin takımındayken rakibi sinir krizlerine sokan bir silahken, karşı takımda mute’laman gereken kocaman bir ağza dönüşür.

  Sinir Küpü

  Hepimiz Sinir Küpü’nün dinlediği müziğin ya dubstep, ya da thrash metal olduğunu biliyoruz. En azından oynanışından anlıyoruz diyelim. Kaçırdıkları minyonlar için “minyonumu çalıyorsun” gibi suçlamalarda bulunur, bir yandan da onun hayatını kurtarmak için neden kendi hayatını vermedin diye sana kızar bu tip. Bir de Sinir Küpü’yle alt koridora gitmeyi dene de kutsal gerçekleri gör. Ya da en iyisi deneme. Sinir Küpü’nü tekli koridorlara bırakmak çok daha faydalı.

  Pro İzleyici

  Merak etme, her şey kontrol altında. Eğer Pro İzleyici takımındaysa, teorik açıdan hiçbir eksiğiniz kalmadı demektir. Oyun saatinin düşük olduğuna bakma, onun sebebi Twitch yayınlarına ayırdığı süre.
  Pro İzleyici hangi yayıncının hangi saatte yayın yaptığını bilir, yayıncıları önem sırasına koyar ve buradan edindiği bilgilerle oyunda gerçekleşen her şeyi 30 saniyelik gecikmeyle yorumlar. Erken safhada koridor değiştirme gibi üst seviye taktikler bu oyuncu tipi için çok alışılmıştır. Ama Pro İzleyici ne kadar “her şeyi” biliyor olsa da, başarılı bir şekilde uygulayabildiği pek görülmemiştir.

  İleri Görüşlü Pesimist

  Bu oyuncu tipine nasıl oldu da geleceği görme yeteneği bahşedildi bilinmez ama Vadi’de ne yaşanırsa yaşansın hep geleceğe dair olumsuz bir yorumda bulunur. Hatta çoğu zaman bunu oyun daha başlamadan, seçim ekranında yapar. Kendi takımının neden kaybedeceğini güzelce açıklar ve herkese kadere boyun eğmesi için yardımcı olur. İsminden de anlaşılabileceği üzere İleri Görüşlü Pesimist’in iyi haber verme huyu hiç mi hiç yoktur.

  Gümüş Kostümlü Elmas

  Bu aslında acıklı bir hikâye. Maalesef, kötü şeyler yaşanmış ve bir elmasın bilgisine ve tecrübesine sahip olan bu insan, elmasa çıkamamıştır. Ama bu onu ne iyi oynamaktan, ne de başkalarına örnek olmaktan alıkoymuştur. Bu yüzden, böyle bir tipi olur da görürsen, yakasını sakın bırakma. Çünkü ondan hayal ettiğinden çok daha fazlasını öğrenebilirsin.

  Çocuk

  Elektronik sporların gençlere çok cazip geldiğini kabul etmek gerek. Hatta yaşlandıkça refleksleri, arzuyu ve azmi kaybettiğimizden elektronik sporlarda hep gençlerin kazanması da gayet doğal. Ama bu tip biraz “fazla” genç. Ve önüne geçilmediği takdirde hem ailesini, hem de takım arkadaşlarını üzmek gibi pek hoş olmayan yeteneklerde ustalaşabiliyor.

  Komutan Torunu

  Oyun-içi shotcaller’ın önemi azımsanamayacak derecededir ama bu tip “shotcaller” kavramını yeniden düşünmene sebep olabilir. Haritada kafasına göre dolaşıp yazışmada diğer insanlara emirler yağdıran bu tip, zaman zaman seni oyundan bezdirebilir. Çünkü sen de biliyorsun ki kendi hesabınla oynadığın bir oyunda kimsenin emirlerine itaat etmek zorunda değilsin.

  First-Time (Şampiyon Adı)

  İşte bir zamanlar hepimizin olduğu ve takımdaki diğer herkesin sonuna kadar nefret ettiği yegane oyuncu tipi: “Selam, first-time Katarina!” Zaman ilerleyip oyuncular bu sıfattan kurtulsalar da, LoL her gün yeni oyuncularla doluyor ve bu Ying-Yang etkisi hiç bozulmuyor. Yoğun geçen bir cumanın ardından işin yorgunluğunu atmak için girdiğin bir oyunda first-time’cılar yüzünden Sinir Küpü haline gelirsen, pek de haksız sayılmazsın.

  Meta Virtüözü

  “ELO bir rakamdır ve gerçek yenilik rakamları es geçmekle olur!” Bir Meta Virtüözü’nün ağzından çıkabilecek en doğru laf budur sanırım. Bu dahi tip, bulunduğu lige metayı ya da profesyonel oyuncuları takip ederek gelmedi. Evet, Meta Virtüözü Güney Kore’de de doğmadı. Yeri geldi Anivia’ya Infinity Edge çıktı, yeri geldi Warwick’e Rabadon aldı. Bazen kazandı, bazen de kaybetti. Aslında çoğu zaman kaybetti. Fakat hiçbir zaman yaratıcılığından ödün vermedi…

  kaynak: redbull blog • Gümüş Kostümlü Elmas

  @CmmS

  Ha bu arada, @ornithes

  Hepimiz Sinir Küpü’nün dinlediği müziğin ya dubstep, ya da thrash metal olduğunu biliyoruz.

  hayır 😒 • Eh , Sessiz Şövalye ile Pro İzleyici karışımı gibin birşeyim bende.

  Ama bende orada olmayan bir özellik daha var ;

  MAXIMUM TROLL 😉


 • Steam

  Bir düşünürsem aslında ben buradakilerin hepsiyim.Zamana ve oyunun durumuna göre değişkenlik gösteriyorum.


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.