Warcraft Filmi İnceleme

• Geek

Buralar hep dolacak...💃

For The Alliance

Madem öyle, bulduğum şu ufacık boşlukta hazır hafızalarım da tazeyken hemen düşüncelerimi yazıvereyim. Öncelikle bana sorabilirsiniz, sen ne ayaksın diye?

Filme gitmeden önce Warcraft Evreni'nin tüm hikayesini okudum( filmden sonra tekrar okuyorum), WoW'da 100 lvl Worgen Discipline Priest, 90 Lvl Night Elf Balance Druid oynuyorum ve finallerim bittiği gibi bir adet Dwarf Hunter açmayı planlıyorum. Ve bir de Hearthstone oynuyorum ( ama pek yeniyim 😂)

Şimdi, yani öyle aman aman bir Wow hayranı olduğumu söyleyemem, çok yeniyim bile denebilir kesintili olarak 3 senedir oyuna ilgim var. Ama film öyle bir işlenmişti ki, hani utanmasalar Alliance zırhlarının üzerine çizik atınca çıkan renk bile aynı olacaktı.

--- Bu kısımdan sonrası spoilerlar içermektedir.---

Şimdi öncelikle oyuncu kadrosuna değinmek lazım, Anduin'in Travis Fimmel tarafından, Medivh'in de Ben Foster tarafından oynanması, pardon OYNANMASI gerçekten olağanüstü derecede muazzam olmuş. Hani bir aktör bir hissi ne kadar yaşatabilir diye soruluyor ya bazen, olmuş abi.

alt text

Ama şimdi mesela Llane'i Dominic Cooper yerine Hugo Weaving oynasa, Khadgar'ı da Ben Schnetzer yerine Colin Morgan olabilir belki, yani en azından bence daha iyi oynayabilinirdi. Hugo abimize laf olmasa bile Colin Morgan yerine daha da iyi birisi düşünülebilirdi. Çünkü bazı yerlerde küstah, kendini beğenmiş vb. davranışlar sergilenmesi gerekirken bu abilerimiz fazla uysal kalmışlar sahnede. Bir de Orgrim Doomhammer bence biraz daha hırçın işlenmeliydi ama bir Ally olmama rağmen Durotan abimize hayran kaldım... Sonuç olarak:
    alt text

Genel olarak diğer kadro gayet yerinde ve iyiydi. Genel metnin işlenmesine gelecek olursak; trollerin, cücelerin, elflerin ve kısa tabirle insan/orc haricindeki tüm yaratıkların savaştaki rolünün yok denecek kadar az hatta bazen yok denecek kadar yok olması beni üzdü. Yani sonuçta çok büyük bir evrenin işlenmesi süreci, mesela cüce abilerimiz insanlara ufak ufak tapançalar yapıyor filmde ama orda cücelerin maden işlemeciliği üzerindeki uzmanlıkları ki zaten savaş sahneleri çok çok küçük işlenmiş öyle bir Miğferdibi gibi savaş yoktu yani o en kötü yanlarından biriydi ya da bu Fel ne? Orclar neden memleketlerini terk eti, insanlar niye hayda bre saldırmaya koyuldular, DarkPortal nedir? Bunların işlenmesinden çok sadece gösterilmesi birazcık üzdü ama bunun dışında murlocların bile unutulmamış olması elbette ki süper bir şey nitekim filmde bu ufak tefek şeyler dışında eksik olan tek şey :
    alt text
    Bu idi sanırım. 😂 Yani orcların yapısının bu kadar güzel işlenmesi, Fel'in etkisinin ve Medivh'in ihanetinin işlenişi Khadgar'ın salak salak ortalıkta dolaşması 😂 , Garona falan hatta dillerin farklı oluşları bile sinemalarda dikkatle işlenilen konular olmadıkları için içimi kıpır kıpır eden şeyler oldu. Dranei'lerin her zamanki gibi esir düşen halk olması ise bir hayli üzdü. Sonuç olarak film, bayağı iyiydi hikayenin doğru işlenmesi ve sinemanın nimetlerinin ilk defa gerçekten kandırmak maksadıyla değil de yapmak maksadıyla kullanılması beni tatmin etti. Devamı gelir mi? Lütfen gelsin. Çünkü bence LOTR Efsanesi'nden sonra yeni bir efsane oluşturabilecek kadar güzel bir düzey yakalanmış ve Warcraft evreni süper geniş.
    alt text Neo'dan sevgilerle.

• @Nep bizi sinemaya götür.

• @ornithes kral ölüyor.

• FOR THE WARCHIEF !
    FOR THE HORDE !

• @Zangetsu HODOOOOOR

pardon ben yanlış gelmişim...

• Filmi izledim. Ön sıralarda , 3D. Çıktığımda nefes alamıyordum XD

İlk sahnelerde tamam burası HORDE anladık. dedim , ardından Gul'Dan ı gördüm orada bi gülümseme geldi. Sonra Horde'un Azeroth'a geçişini sağlayan portalı bir açtı ... O Warcraft un ana tema müziği bir çaldı ... ben basslae eşliğinde psikopatça gülerek kasıldım 😄 Babamla gittik amma da heyecanlandın haa 🙂 deyip omzuma dokundu gülüştük.

Sonra ilerleyen sahnelerde sırayla Goldshire , Stormwind felan gösterilir iken ben hala şoku atlamadım. Ama son sahnelerde Durotar'ın öylecr öldürülüşü ... başparmağımı ağzıma götürdüm ağlamamak için.

Kısacaa , nefes kesiciydi ! 2.cisi çıkar mı bilmiyorum ama 7 senedir yolunu gözlediğim hayal sonunda gerçek oldu.

Şimdi ise 2017'de çıkacak Ghost in the Shell filminin izlemek kaldı.

• @Zangetsu Ghost in Shell'e Timuu'ca gidelim bence.

• @TT203 Hepiniz İzmir'e gelin gidelim XD

• 2017'de aynı zaman da Sonic the Hedgehog da çıkacak O.o

• @Zangetsu full spoiler. Sayende izlemicem.

• @ornithes NP 😂

Daha iyi bilet parasından felan kurtardım seni 😄

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.