Kötü İşlemci ile Nasıl 720p Oyun Kaydedilir OBS

• Takıldğınız sorular varsa cevaplamaktan onur duyarım
    Bu arada İşemciniz iyise bu konuya bakabilirsiniz
    http://timuu.com/topic/2048/oyun-anlarını-kaydetmek-için-obs-ayarları

• Anime

4 GB ram'in hepsinin kullanabilir olmamasının sebebi, işletim sisteminin 32 bit olmasından kaynaklı. Paylaşımlı olması vs. ile ilgisi yok. 64 bit işletim sisteminde böyle bir sınır yok ama 32 bitte max. 3.5 GB kullanabiliyor, fazlasını kullanamıyor sistem.

• @CmmS 64bit kulanıyorum yine aynı sıkıntı yaşıyorum 🙂 amd ekran kartımla 3.20 kulanabiliyordum

• Anime

34.saniyede 32 bit diyor. Onu 64 yaparsan(format atman lazım) 4GB'nin hepsinin kullanabilirsin. Ram'in hepsini 32 bit ile kullanmak için programlar var ama hiç kullanmadığım için nasıl çalıştıklarını bilmiyorum. Sen galiba paylaşımın orada gösterildiğini zannetmişsin ama o ekran toplam ram miktarını ve kullanılan kısmını gösteriyor. Benim ekran kartım da 1GB kadar ram'den yiyiyor.(1GB normal+1GB paylaşımlı)Ama Ram'in hepsini kullanıyorum.
    0_1465018444679_Ashampoo_Snap_2016.06.04_08h20m35s_001_.jpg
    Paylaşım vs. olayı ekran kartında olur ve ram'den yediği miktar orada yazar. Yani şu anda 0.5 GB'lik kısım hiç bir şekilde(ne normal olarak ne de paylaşımlı ekran kartıyla) kullanılmıyor.

64 Bit win7 kurdun ve orada hepsini kullanamadığın yazıyorsa(kullanılabilir 3 GB gibi) çok büyük ihtimalle ramlerden birinde yada anakartta sorun var. Sorun ram'de ise tek çözüm değiştirmek, anakartta ise önce bios güncellenip denenebilir. Küçük ihtimalle tamir edilebilir yada anakart değişmesi gerelebilir. He 0.5 GB Ram için de değmez bunları yapmaya.

Daha önce 9 ay kadar teknik servis elemanı olarak çalıştığım için bu tarz konuları az-çok biliyorum. Oradaki RAM'i kullanamamanın sebebi çok büyük ihtimalle işletim sisteminin Win7 Ultimate 32 Bit olmasından kaynaklı.

• Evet büyük ihtimale dediğin gibi çok yavaş bir şekilde sistemim yükseltiyorum önce ekran kartı aldım sonra anakartı alıcam sonra işlemci sonra bir tane daha kingston ram alıcam 3.50 sorunu çözmüş olucam 😄

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.