GG Aram

• dün gelen pbe patchinde aram'daki bazı eşyalar kaldırılmış. deneysel bir çalışma mı yoksa aram'da köklü bir değişikliğine mi gidildiğini henüz anlayamadım. kaldırılan eşya listesi ise şöyle:

doran kılıcı
    doran yüzüğü
    doran kalkanı
    eski para
    göçebe
    tılsım
    bhm
    buzdiş
    bkh
    yadigâr
    targon
    suret
    keskin balta
    sihirli tarayıcı
    ışıkgetiren
    entropi
    kış küresi
    bekçi'nin boynuzu

boynuz, küre ve entropi yerine aynı simgelerde yeni eşyalar eklendi.

ve bu üç itemdan da sadece bir tane seçebiliyoruz. tıpkı supp itemlarında olduğu gibi. aram metası da farklılaşmak üzereyken fikirlerinizi alayım dedim.

• @flayeep sonunda aram'a el atılıyor ya. Yaşasın köklü değişiklikler.

• @ornithes give that man a islahat ya.

• Şu mevzu geçmesin diye kaldırılıyor işte.

http://timuu.com/topic/2038/aram-da-sen-supportsun-kill-sal-diyen-adam/8

Fark ettiniz mi ? Hep destek itemleri.

• @Zangetsu neden o mevzu geçmesin diye? o zaman aram olmasının ne anlamı var allasen? aram'a da meta gelsin mi demek istiyorsun? saçma.

• @flayeep Hayır öyle değil , işte sen supportsun kill sal muhabbeti kalksın diye bu itemler kaldırıldı bence. Zaten kimse support itemi kasmıyor ki ? Yani sanırım ?

• @Zangetsu yahu ne alâka? o itemla support bir şampiyon rakip öldürdüğünde farklı bir şey mi oluyor? şu bağnaz düşüncelerden kurtulun artık arkadaşlar. yok supportsun kill sal aram'dayız, yok adam yanındakini heallamak için için relicin pasifini kullanıp minion kesiyor ama arkadaşı minion kesti diye çıkıyor gidiyor oyundan falan... arkadaşlar, bu düşünce yapınızı değiştirin ya. bu düşüncede başka community yok. laf olsun diye söylemiyorum, 2 server haricindeki serverlarda hesaplarım var ve hiçbirinde böyle basit, böyle chatte bile yazmaya değmeyecek muhabbetler dönmüyor,

olan biteni de böyle eften püften şeylere de bağlamayın. acık kendinizi geliştirmeyi deneyin. oyun sonraları çok mu agresif bir kişiliğe bürünüyorsunuz? bırak oyunu. sana göre değil, bırak. oyun içi iletişim kuramıyor musun? bırak. supportun kill aldı, kızdın mı? bırak oyunu. junglersın ve objektifte smiteını erken kullandın veya smiteın yok ve canavarı supportun öldürdü diye chatte gözeneklerine kadar bir şeyler mi sıkacaksın? bırak oyunu.

riot senin bu dediğin olguya neden takılsın? hadi, diyelim ki takıldı. reddit'te, boards'da, sağda solda "aramda support şampiyonlar gelmesin artık. kill alıyorlar biz kasamıyoruz yaa" diye dert yananlar var. riot da insan bir yerde. canına tak etti, dedi ki "değitiricez merak etmeyin siz.". çok basit iki argümanı şöyle ele alayım:

• aram metası n'asıl değişir?
    1. support şampiyonları kaldıralım. olmaz. aram'a yeni bir isim gerekir veya farklı bir oyun modu. meselâ supportlar olmadan oyun modu. olur mu? olabilecek bir şey mi? zamanında bu tarz bir modea ihtiyaç olduğunu oyuncular herkes 18 olduktan sonra full veya yarım buildler ile midde toplanıp biri çıkar, ardından da rakipten biri çıkıp 1v1 düello yapıp düelloyu kaybeden takımdan biri ölenin yerine gelerek temelleri atıldı. zamanına göre böyle yaratıcı bir fikri geliştirerek bir oyun modu koyan riot, günümüz anakingillerin sağa sola sataşmak için hata kollayan, support tuttu killini çaldı diye bir değişikliğe gider mi? sanmıyorum. sanma da.

aram = all random all mid (türkçe'si ortaya karışık şampiyonlar ile tek bir koridor)

umarım kafandaki tabuları yıkabilmişimdir. yıkamadıysam da ileride yıkarım.

• @flayeep Uuh , sanırım anlattıkların ile ilgili bir şey söylemedim. Yine yanlış kelimeler seçmişim 😣 benim demek istemem adam Destek arkadaşa kill çaldın diyemesin diye değiştirilmiş demek istedim.

Destek eşyalarının kaldırılması gerçekten düşündürdü beni çünkü. Bir kaç hafta önce de o konu açıldığı için onun etkisinde kalıp bunu söyledim.

Sahi bu destek itemleri neden kaldırılmış olabilir ? Sormadım ama ...

• @Zangetsu kalma lütfen. konunun ne kadar basit ve günümüzle orantısız olduğuna kanaât getirebilecek oyun bilgisine sahip olduğumuzu düşünüyorum.

• @flayeep Pekala daha dikkatli olmaya çalışırım.

Ama hala destek ve starter eşyalarının kaldırılma sebebini anlamış değilim ._.

• @Zangetsu görselleri inceleyip karşılaştırabilirsin. uzaktan bakınca itemların kendilerine has pasifleri bu itemlarda yok ve birazcık da item varyasyonunu arttırmaya daha doğrusu sezon başından beri olan ezberi bozup birkaç ufak item tweaki, güncellemesiyle oyuna farklı bir dinamik kazandırma düşünülmüş bence.

meselâ ben shyvana'ya relic'i alırım. hem earlydeki pasifliğimi kapatmak için hem olası bir son vuruşluk canı kalkanla korumak için. yani görüyorsun, farklı şampiyonların utility için alınması doğal. muhtemelen bunun önüne geçmek istiyorlar fakat yine de biraz farklı karşıladım olayı.

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.