Topluluk farkı

• Düşünmenin kaldırıldığı bir ülkeden ne bekliyorsun ki ? Merak yok , bu neymiş bakayım demek yok.

Çok üzücü çok 😞 Timuu'da bundan çok çekiyor işte 😞

• @flayeep karşılaştırma yanlış. Biri global biri local.

• Anime

Benim dikkatimi daha çok dislike'lar çekti. Bizde 15 dislike var genelde 12k var. Demek ki dünya geneli bu dinamik sıralamayı beğenmemiş. (Bence hoş bir sistem aslında.)

• @ornithes dil paketinden ötürü global denilemez.

• @flayeep Bilemiyorum. İngilizce global bir dil ve kanal adına bakarsak da herhangi bir lokasyon etiketi yok. Karşılaştırma başka local bir sunucu ile olsaydı daha sağlıklı bir sonuç çıkabilirdi diye düşünüyorum. Tabi bu karşılaştırmanın verdiği mesaj ise doğru ve net.

• @CmmS Fill = Support denklemi bozulana dek beğenileceğini sanmıyorum. Açıkçası ben de hoşnut değilim. Destek oynamak istediğim zaman Destek seçerim ama Doldur'un da bir anlamı olması lazım. Yoksa Doldur yapmaya gerek yok.

• Anime

Doldur seçen adam ben support da oynarım demiş oluyor. Support oynamak istemiyorsa doldur yerine herhangi 2 rolü seçebilir. Ayrıca support eksikliğine Riot'un yapabileceği bir şey yok. Egosunu tatmin etmek için oyun(özellikle de lol) oynayan bu kadar insan varken bu tarz rollerin geri planda kalması, tercih edilmemesine şaşmamak lazım.

Eskisi gibi adc'siz, supportsuz, iki mid, iki jung gibi oyunlar yerine böyle bir sistemle oynanan oyunlar gayet güzel bence. Ranked'da daha çok kavga olması beni ranked'dan uzak tutarken bu sezon şimdiden 38 dereceli maç attım bile. (Geçen sezon 45 tekli dereceli attım toplamda.)

• @CmmS biz @Nep ile istediğimizi alabilmek için küçük bir sistem yapmıştık kendimizce. Bu taktik sırrını koruyor 😄

• Anime

Benim sorunum istediğini alamamak değil, aksine bana şu role geç dediklerinde geçerim. Ama ben kalan rollerden birini seçsem bile kavga edip oyuna giriyorlardı. Birisi kalan role geçse bile oyun içinde kavgalar devam ediyordu. Hatta 2. yada 3. dereceli maçımda bana orta koridorda mordekaiser kaldı. Ormancımız kendisine üst koridor kalmadığı için üst koridorla kavga ediyordu. Bir süre sonra üst koridordaki adam, "Geç oyna burda madem, ben afk'yım" diyip çıktı. Destek rolü kalan adam lux seçtiği için de adc ve sup kavga etti ve adc afk kaldı. Seçim ekranında lux'a isterse mid gidebileceğini söylemiştim halbuki. İnsanlara dert/durum anlatmaya çalışmak oyunun bir parçası olmamalı.

• Geek

@CmmS Supportlar Genel Sendikası Müdürü, Çaycısı, Üyesi ve Kurucu Bulucusu olarak bu rolün geride kaldığı görüşüne katılmıyorum. 💃

• Anime

@uyanneo Geride plandan kastım şu:
    Destek elinden geleni yapar skoru altın tabakta nişancısına sunar, nişancı 1 tane düz vuruşla skoru cebe atar, övgüyü nişancı alır. (Alamazsa da nişancı flame yapar.) Takım savaşında takımınızdaki bir adamı kritik bir durumdan kurtarırsın, "ooo, adam oynuyor, o kadar kişinin arasında ölmedi" derler. Bunlar zaten destek oynayan adam için alışılmış, önemsiz, sıradan durumlardır. Ama normalde destek oynamayan adam, oyun boyunca yaptıklarının fark edilmiyor olmasını kendine yediremez ve destek rolünü zevksiz, işlevsiz, öylesine bir rol olarak nitelendirir. (o nitelendirir ben değil.) Neden? Çünkü o adam alışmıştır sürekli skor alıp kendince göz önünde olmaya. Anlamaz o adam destek rolünün önemini.

Örneklerle durumu açıklamaya çalıştım. Bu arada timuu'daki çoğu kişi gibi benim de ana rolüm destek rolü. Timuu'da nedense destek oyuncusu çok.

• Geek

@CmmS Takılıyordum dostum sadece. 😂 Ama süper açıklamışsın. ☺

• Anime

Ben biraz(daha doğrusu bayağı) anlatmak istediklerimi aktarmada sıkıntı yaşıyorum, o yüzden yine "yanlış anlattım herhalde" diye düşünüp açıklama gereği hissettim. 🐛

• 7 milyon a 200 bin izleme 200 bin e 5 bin izleme bence tartışılır ya 😄

• yiyin birbirinizi asşkldkşlakşlda.

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.