WESA (World Esport Association) hakkında

• Konu bu:

WESA'nın hedefi Espor'un "FIFA"sı olmak. WESA'yı destekleyen kuruluşlar şöyle:

• Fnatic
    • Natus Vincere
    • EnVyUs
    • Virtus-pro
    • G2 Esports
    • FaZe
    • Mousesports
    • Ninjas in Pyjamas

Sorun şu ki, kimse bu kuruluşun ne yapacağını tam olarak bilmiyor. Ve işin asıl kötü tarafı şu: WESA bir ESL organizasyonu. ESL'e gördüğüm kadarıyla insanlar pek güvenmiyor ve herkesin korkusu, her ne kadar hızlı gelişse de şu an küçük olan bir sektörü boyunduruğu altına almaya çalışması.

Ayrıca, WESA'nın çoğunluğu yine (doğal olarak) ESL elemanları. Yani pek tarafsız bir ortam sağlanamayacak. Ayrıca MLG gibi diğer Espor liglerine bu konuda bilgi bile verilmemiş. Ve oyun yayıncılarının WESA içinde hiç bir rolü yok.

-----------------------------------------------------------------------
    Pekala tartışalım. Sizin düşünceleriniz neler?

• Böyle temeli iyi olmayan bir kuruluşun fifa gibi bir kuruluş olacagını düşünmüyorum. Bana kalırsa bu büyük oyun firmaları ortak bir biçimde oluşturabileceği organizasyon olabilir. (Bir oyunun yapması da pek ılımlı olmaz)

• FaZe varsa ben de varım abi 😎

Ama işin diğer bir yanı , evet takımların bu şekil bir kuruluş kurması kötü olmuş. Bence daha ileri yaşlardaki (25+) eSpor koçlarının bu tür bir atılıma girmesi lazımdı. Veya WESA boyundurluğuna girmiş takımların takımlarını iptal etmesi lazım. Bu FIFA'da FC Barcelona oyuncularının olması ve Genel Kurul koltuğunda Ronaldo'nun oturması gibi bir şey çünkü.

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.