Oyun çevirmek Zangetsu'dan sorulur.

• 0_1463414200277_hs1.jpg

0_1463414211920_hs2.jpg

Şu elimdeki ve sahadaki kartlarım gelmeden önce durumum çok umutsuzdu emin olun.

Her şey C'Thun'un elime geçmesiyle başladı ... 😆

• Keşke anlayabilsem....

• @Archerist Kısacası umutsuzdu durum adamda minyonlar biraz fazlaydı. Ben C'Thun'u koydum minyonları temizledim Stormpike Commando'nun +2 hasarı ile de Shattered Sun Cleric'ini indirdim adamın. Minyonu kalmadı haliyle elinde tek kartı kaldı o da işe yaramaz bir şeydi zaten can bastı kendine onun yerine ben de pata küte kombo ile indirdim adamı.

Şöyle düşün senin takımının Nexus'u kalmış kule mule yok sen ACE atıp onların base'i çatır çutur kesip Nashor'u alıp sonra da Nexus'u alıyorsun.

• Anime

OTK yapmışsın da aynı tur yerine 1-2 tur öncesini atsan biraz daha anlaşılır olurmuş.
    Bir de kart sayın az galiba. (Sahadaki kartlar öyle diyor en azından.) Bol bol arena oynayıp deste açmaya çalışmanı tavsiye ederim. Bilgi olsun dşye söylüyorum, 3 winden sonra her türlü kârlı çıkıyorsun arenadan.

• @CmmS Arena için pek tecrübeli değilim sanırım ya. Ben parayı deste açmaya biriktiriyorum.

Kartım var aslında bi 7-10 tane Whisper of the Old Gods destesi açmıştım. Fakat genelde Jaina için kurduğum bir destem var özel. Onunla oynuyorum genelde.

Kart az derken ; 3-5 tane deck yapacak kadar kartım var aslında. Pek anlamadım ne tür bir azlıktan bahsediyoruz ?

OTK nedir bu arada ?

• Anime

Destende Stormpike Commando, Nightblade gibi kartlar bulundurmanın 3 açıklaması olabilir:
    1)Arenadasındır.
    2)O kartlara özel deste yapmaya çalışmışsındır.
    3)Kart sayın azdır. (Yüzde olarak)

Kart değerleri diye, rehber niteliğinde bir konu açmıştım. Orada dünya genelinin kabul ettiği bir hesaplama var buna göre kartların değerlerini yazayım:

Stormpike Commando = (4+2)/5=1,4 2'nin altında. Yani iyi sayılabilmesi için çok iyi bir özelliği olması lazım. Özelliğe bakarsak, istediğimiz yere vurabildiğimiz 2 hasar sağlıyor. Vuracağımız yeri bizim seçmemiz iyi iken 2 çok yetersiz bir hasar. Bu kartın iyi sayılması için manası 1 düşürülmeli yada 2 yerine 3 hasar vuruyor olmalı. OTK, Kombo, Agresif ve Kontrol destelerinin hiç biri için uygun olmayan kart.

Nightblade = (4+4)/5=1,6 2'nin yine altında. Özelliği, rakibe 3 hasar vurmak. Hedef seçemiyor olmamız sıkıntılı bir durum, gerideyken çok büyük sıkıntılara yol açacaktır. Agresif destelerle uyumlu gibi gözükse de bir orta oyun kartı olduğu için agresifliği bozacaktır. OTK, Kombo ve Kontrol destelerinin hiç biri için uygun olmayan kart. Agresif destelerde ise çok nadir de olsa tercih edilebilir. (Özellikle Rogue ile tercih edilebilir.)

• @CmmS Stormpike'ın hasarından faydalanıyorum yine ama Nightblade daha eskiden koyduğum bir karttı. Daha uygun bir kart bulur bulmaz değiştireceğim NB ile.

Gerçi şu an 300 goldum var ama yeni gelecek desteleri almak için biriktiriyorum.

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.