Timuu 1 Yaşında! • Kocaman 1 yıl geçti. Timuu bildiğiniz 1 yaşında artık. Henüz bizim için ilginç olması durumu geçmiş değil. Bir yerde de şaşırıyoruz ve seviniyoruz tabi. Biraz en başından bahselim. Küçük bir zaman yolculuğu yapalım. Timuu'nun hatırladığına göre her şey bir kafede başladı. Her şeyin temeli Porocuk'a dayanıyor. Önce küçük olan fikirler, topluluk olma yönünde gelişme gösterdi. Türkiye'de bu konu üzerinde duran projeler araştırıldı. Kafamızdaki şey ile hiç karşılaşmamız olması Timuu'yu sevindirdi.

  Böyle bir proje yapacağımıza karar vermek işin en keyifli yanıydı. İş isim bulmaya geldiğinde büyük zorluk çektik. Timuu pek hatırlayamasa bile ortaya çok fazla isim atıldı. En sonunda Timuu olarak karar kılındı. Başta logo olarak League of Legends'da şampiyon olan Teemo'nun piksel halini kullandık. Daha sonra bir oyuna özel bir şey olmasının hata olduğunu fark edip atari temasında bir seçim yaptık. Bu bir süre bizimle kaldı. İlk 3 ay içerisinde birkaç etkinlik yaptık ve biraz daha zaman geçtiğinde bir saldırı ile karşı karşıya geldik. Bu Timuu'nun 2 günden fazla kapanmasına neden oldu. Saldırıdan kurtulduktan sonra güzel bir "oh!" çektik fakat küçük çaplı saldırılar devam etti. (Neyse ki atlattık. Bu kısımda birçok yeni şey öğrendik)

  Bir şeylerin oturması gereken zaman gelince sancılı dönem başlamış oldu. Biz Timuu’yu “forum” kültüründen uzak tutabilmek için büyük çabalar sarf ettik. Hatta bunun için küçük bir format oluşturduk. Bu sancılı dönem henüz geçmiş değil. Daha anlaşılır, forum kültüründen uzak bir topluluk oluşturmak zaman istiyor. Biz de bu dönemde sabırlı olunması gerektiğini çok zaman geçmeden anladık. Bazen uyardık, anlattık, referans anlatımları sunduk. Bir şekilde bu durumu kalıcı kılmaya çalıştık. Timuu için bu dönemin iyi gelişme gösterdiğini düşünüyoruz. Bu konudaki çizgimizi de bozmayı düşünmüyoruz.

  Timuu güzel dostluklar sağladı. Bu topluluğun kattıkları oldu. Çok güzel insanlarla tanışmamıza vesile oldu. Hatta son zamanlarda “bir buluşma mı yapsak?” düşüncesi üzerine konuşmaya başladık (daha zamanı değil). İlk günden bugüne kadar Timuu’ya destek veren arkadaşlar var. Onlara Timuu, çok teşekkür ediyor. Bazen bir şeyleri tartıştık, güldük, kimisi bazen kayboldu, tekrar aramıza katıldı. Özetle Timuu için heyecan verici bir yıl oldu.

  Büyük bir popülasyon yakalayamadık. Bunun nedeni aslında edindiğimiz ilkeler ve istekler. Kaliteli bir şey ortaya koymak istiyoruz ve o yüzden adımları yavaş yavaş atmayı tercih ediyoruz.

  Asıl resmi doğum tarihi 19 Mayıs 2015 fakat @TT203 sürprizi bozdu. Biz de erkenden bu olay için bir şeyler söylemek istedik. Belki 1. yıl şerefine küçük bir etkinlik düzenleyebiliriz yakında.

  Aslında Timuu biraz daha uzatabilir. Anlatılacak daha çok şey var. Kısa kesiyor. Biraz 1 yıl içerisindeki rakamlara bakalım:

  Sayfa Görüntülenme Sayısı

  858.590

  Timuu’yu en çok ziyaret eden iller:

  İstanbul
  Ankara
  İzmir
  Bursa
  Antalya

  En çok kullanılan tarayıcı:

  Chrome

  En çok kullanılan mobil cihazlar:

  Apple iPhone
  Samsung GT-I9500 Galaxy S IV
  LG D855 G3
  Samsung GT-I9190 Galaxy S4 Mini
  Apple iPad

  Edinme Kanalları

  Arama Motorları %45
  Sosyal Ağ %26
  Direk Giriş %23

  En çok Ziyaret Edilen Başlıklar

  /topic/1289/lol-fps-arttırma-2016 - 51.040
  /topic/1286/ligler-ne-zaman-sıfırlanacak-2016-sezonu-ne-zaman-başlayacak - 49.738
  /topic/1332/dereceli-oyunda-başarılı-olmanın-20-yolu - 25.332

  Ort. Sunucu Bağlantı Süresi (sn)
  0.07

  Ort. Sunucu Yanıt Süresi (sn)
  0,32

  Ort. Sayfa İndirme Süresi (sn)
  0,17 • En çok kullanılan tarayıcı:

  Chrome

  Başka tarayıcı mı var? • @Archerist Mozilla , Yandex o.O • @Archerist dhjlfdhjdhs iyiydi • @Zangetsu • Ne güzel okuyordum sonuna doğru ince bir giydirme olmuş bana ve bazılarına sanırım 😄 happy birthday hewal 🙂 • @Archerist omg genç thom yorke


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.