PS4 Oyun Tavsiyeleri

• InFamous: Second Son

0_1462279228438_InFamous-Second-Son-1024x576.jpg

İlk olarak PlayStation 3’te karşımıza çıkan inFamous, açık dünya aksiyon oyunlarına farklı bir tat getirmişti. Dilediğiniz gibi gezebildiğiniz dünyada özel güçlere sahip bir karaktere can veriyordunuz. Cole isimli bir karakteri yönettiğimiz inFamous, kendisinden bir hafta sonra piyasaya çıkan Prototype’ın gölgesinde kalmıştı belki, fakat bu onun başarılı bir yapım olduğu gerçeğini değiştirmiyordu. Nitekim sağda solda çok konuşulmasa da Sony, projeden memnun kalmış olacak ki devam oyunu için karar almıştı.

İlk oyundan kalite olarak daha iyi olan inFamous 2, açıkçası yine çok ses getiren bir oyun olmamıştı. Özellikle PS3’e özel bir oyun olarak, Uncharted ve GoW gibi diğer özel oyunların gölgesinde kalmıştı. Fakat Sony, yine de markasına güvendiğini gösterdi ve PS4 ile beraber önemli bir onuru inFamous serisine bahşetti. Serinin üçüncü oyunu PlayStation 4 konsolunun çıkış oyunlarından biri olarak lanse edildi.

Ratchet & Clank

0_1462279609273_05-Ratchet-Clank-1024x576.jpg

Bu seriye hayranım. PS2 sahibi iken bir demosuna sahiptim. Belki 50 kere ilk bölümü oynayıp durdum. Daha sonra satın aldım ve büyük keyifle oynadım. Ardından gelen serileri de bir şekilde elde ettim. Baya eğlenceli bir oyun. Farklı bir dünyaya sahip olan bu oyunu çok seviceksiniz.

Disgaea 5

0_1462279636393_Disgaea-5-768x432.jpg

Disgaea serisi asırlardır “PlayStation ve taktiksel rol yapma” dendi mi akla ilk gelen markalardan biri. DS’e de uğrayan ilk oyunu haricinde, hep Sony’nin mobil platformları ve o dönemki ev konsolu arasında mekik dokudu. Açık konuşmak gerekirse üçüncü ve dördüncü oyun biraz tohuma kaçmıştı. O yüzden, Disgaea 5’in tekrar zımba gibi dönmesi, daha da bir anlamlı oldu. Oyunu sağda solda bulmak zor, biraz aramanız gerekebilir. Ama eğer Fire Emblem, Jeanne d’Arc, Final Fantasy Tactics gibi oyunları seviyorsanız; temin ederiz, değecek.

Bloodborne

0_1462279780147_Bloodborne-3.jpg

Baştan bir konuda anlaşalım, eğer Dark Souls seviyorsanız ve PS4 sahibiyseniz, iş bitti. Bloodborne’u şu an alıp PS4 arşivinizin en beyhude yerine koymamanız için hiçbir sebep yok. From Software’in geliştirdiği oyun, Souls oyunlarıyla aynı evrende geçmiyor; en azından hikayesel olarak. Ama mekaniksel ve anlayışsal olarak, Souls serisinin birinci göbekten aile ferdi. Eğer oyunculuğun yeni bir seviyesiyle tanışmak isterseniz, buyurun, Bloodborne oralarda sizi bekliyor.

Until Dawn

Birincisi, Naughty Dog, SCE Japan ve SCE Santa Monica, pardon, yeni adlarıyla SIE Japan ve SIE Santa Monica henüz tam teşekküllü bir oyun çıkartmadılar PS4’e. İkincisi de Supermassive yapımı Until Dawn hakikaten pırlanta gibi bir oyun. Heavy Rain’i sevdiyseniz, korku hikayelerinden de hoşlanıyorsanız; şu dakikaya kadar oynamamış olmanız kabahat. Eşsiz üstü eşsiz bir yapım.

Kaynakça:

Geekyapar
    Turunculevye

• Hadi ama ! Paragon nerede !?

• @Zangetsu 😞

• @Zangetsu aldın mı sen? 😄

• @Archerist Yok almadım. Daha bilgisayarımı geliştirmem lazım önce , aşırı Unreal Engine var biliyorsun.

Open Beta'ya (inşaallah bilgisayarı geliştirebilirsem) katılacağım ama.

• Heh, ben alpha'da 15 fps ile oynamaya çalıştım.. Sonra Paragon çöktü 😄

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.