strateji oyunlarında eski tadın olmaması

• Bilemiyorum, bana mı öyle geliyor. Şimdi düşünüyorum, bi 10 yıl öncesinde öyle oyunlar vardı ki günümüz için çok grafiksel olarak etkili olmasa bile çok sürükleyicilerdi. Şimdi oyunlarda her yerden görsel kalite fışkırıyor ama bir şey eksik. Bilemiyorum.

• Eskiden akıcılık vardı akıcılık.

C&C Generals'ı hatırla. Bir üsse saldırmak için ne lazım ? Crusader ? mmh bi kaç tane üretiyim. Tık , hazır. Veya şunları sessizce alt edeyim. Ne lazım ? Pathfinder , Scout Drone. 5'er tane üretiyim , bitti. Konuşlandır ve gelen askerlerin bumlamasını izle vs.

Her şey net ve açıktı. Ama gel gör ki C&C 4'te işler sarpa sardı. ayyy hangi taktikle oynasam ? support uygun mu acaba ? en iyisi ofensif oynıyım sonra bir bakıyorsun LİMİTSİZ BİRİM ÜRETEMİYOR MUYUM ? DAFUQ ? ve gidiyorsun 10 tane Scorpion Tank ile. Hepsi de 5 tane Guardian Cannon'a ölüyor tabii. Sonra ondan kısayım şundan üreteyim bu uygun mu ? Meta birim yapsam mı felan derken zaten 30:00 süre harcıyorsun. Eğlence modları yok. AoE yok , 1v1v1'ler yok , no money mapleri yok ÇÜNKÜ TIBERIUM OLMAK ZORUNDA , pro mapleri yok yok yok.

Yani bu tür oyunlarda taviz verilen şey , akıcılık. Strateji önemli ama stratejinin hızlı akması daha da önemli.

• @Zangetsu Ben bazı dediklerine katılıyorum, bazılarına katılmıyorum. Bence fonksiyonellik güzel bir şey. Sıkıntı biraz bence görsel şölen yapacağım diye içine etmek gibi bir şey. Tat yok ya. O tank hızlı gitsin biraz arkadaş.

• @ornithes Fonksiyonellik mi ? C&C4'te mi ?

Lütfen ! Support-Defensive-Offensive gibi class'lar getirip onun birimiyle kapışmak fonksiyonellik değildir :c

• @Zangetsu Dediğim şey biraz genel bir tabirdi. O oyunun çöp olduğunu EA bile kabul ediyordur eminim.

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.