Pokemon TCG Fates Collide Expansion yarın yayınlanıyor!

• http://www.pokemon.com/us/pokemon-tcg/xy-fates-collide/explore-and-watch/

Yeni Expansion'ın tanıtılan kartlarında Alakazam(EX), Zygarde(Basic ve EX) ve Delphox(BREAK) var.

Alakazam'ın Ability'si gerçekten çok güçlü çünkü normal şartlarda Spirit Link kullanmazsanız Mega Evo kuralına göre eliniz bitiyor ve saldıramıyorsunuz. Ama Alakazam'ın Kinesis yeteneği rakibe Mega Evo kullanmanıza rağmen toplamda 5 damage counter (50 hasar) vermenizi sağlıyor.

Zygarde'nin Basic ve EX kartı var. Basic kart "%10 forme" halini temsil ederken EX kartı "Complete forme" halini temsil ediyor. Basic kartını ben sevmedim şahsen bana biraz güçsüz geldi, karşıdaki Pokémon'un tipine bağlı saldırıları ben sevmiyorum. Her ne kadar o tiplere karşı muazzam güçlü olsalar da diğer tiplere karşı çok güçsüzler. Ama EX kartı inanılmaz güçlü, her el saldırabileceğiniz bir kart (Lucario-EX gibi) ve işin güzel tarafı sadece 2 enerji ile hem can doldurup hem de hasar verebiliyorsunuz. Karşı tarafa eğer şanslıysanız Asleep, Confuse ya da Paralyze uygulayabilirseniz bu kart gerçekten güçlü.

Delphox BREAK, biraz... Meh. Bir BREAK kart için her el bir seferlik desteden sadece bir kart çekmek.. Her ne kadar enerjisi arttıkça saldırısı güçlenen bir kart olsa da hala daha güçsüz gözüküyor bence. Discard'dan (Yugioh deyimiyle mezarlıktan) çekebilseydi o enerjiyi, biraz daha iyi olabilirdi.

Ayrıca Pokemon TCG'lerde çift taraflı ama farklı etki eden Stadium kartları çıkmaya başladı Breakpoint'ten beri ve bu seferki: Chaos Tower.
    Kartın bir tarafı, Asleep ve Paralyzed olmazken; diğer tarafı da Confused ve Poisoned olmuyor. Gengar destelerine karşı güçlü olacak baya..

Diğer bir değişik kart ise Power Memory. Bu sadece Zygarde EX'de kullanılabiliyor ve Zygarde'ye 4. bir saldırı ekliyor. 3 enerji kullanarak 200 hasar (Mega-EX tekleyebilir) vurmanızı sağlıyor fakat karta bağlı tüm enerjileri mezarlığa yolluyor. Yine de her el saldırabilen bir kart olduğu için çok fazla sıkıntı olacağını sanmıyorum. Hele ki tanıtılan kartlarda yeni Carbink BREAK ile çok uyumlu olacağını düşünüyorum.

Tanıtılan kartlar: http://www.pokemon.com/us/pokemon-tcg/xy-fates-collide/xy-fates-collide-cards

Ve evet hiçbiriniz bundan pek bir şey anlamadı... 😒

Edit: Expansion yarın yayınlanıyor. Zaten başlıkta yazmışım -,-

• Anime

Break kartları çıktığı sıralar oyunu bırakmıştım. Çok fazla emek istiyor ve ben o kadar vakti bir oyuna harcamak istemiyorum.

• Hiç bir şey anlamadım.

Daha Hearthstone'a yeni yeni alışıyorum bana overload yaptırma :c

• @Zangetsu öğrenmesi HS'den daha basit ama deste toplaması daha zor 😄

• Patates

@Zangetsu Senin ismin ve Battle tag'in ne ekleyeyim bi seni. Benimki OmegaSquad#1215.
    Ayrıca seni LoL'den ekledim .p

• @TT203 Rosâry ismim.

• Anime

@Archerist İşine yararsa kullanabilirsin kodları.
    0_1462347211271_Ashampoo_Snap_2016.05.04_10h32m20s_001_.jpg

• @CmmS oha teşekkür 🙂 bu arada sen nerden buldun kodları?

• Anime

mail atıyor pokemon©. Herkese gönderiyor diye biliyorum ama aynı kartı mı yoluyor bilmiyorum.

• Bu kodlar PTCGO için değil 😞 Normal Pokémon oyunlarında kullanmak için. Neyse yine teşekkür 😄

• Anime

Dikkat etmedim. En üsste pokemontcg ile ilgili haber vardı. Ben de bunların da onunla ilgili olduğunu düşündüm. 🙂

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.