SUP oyuncuları 3 Adam'da!

• önce digiturk ile anlaşma. sonrasında şampiyonu canlı yayına konuk etme. türkiye'de espor gelişiyor ama wtf! oradaki seyircilerin, ekran başındaki insanların kaçı bu insanlara âşina? onu geçtim esporu ilerletmek için atılacak başlıca adımlardan biri bu mu?

ülkece esporla yeni yeni kaynaşmaya başladık. insan önüne pat diye koyarak ne kadar doğru bir adım atılıyor emin değilim fakat bana kalırsa böyle bir şeyin arkasında daha maddi konular var. sponsorluğundan tut league'i canlı ekranda pazarlamasına veyahut ekibi tanıtarak ekibin içerisinde olduğu mecrayı tanıtma (genellike hayır işleri veya bilmem ne üniversitesinin bilmem ne fakültesi öğrencilerinin sağduyu oluşturduğu işin cicm ayları kısmının finansesi) gibi durumlar sergilenirken sup'ın birden bire oraya canlı yayına konuk olması beni biraz şaşırttı. sonuçta riot çalışanları bile belli başlı zamanlarda şirketin presipleri doğrultusunda gündemi güncel tutmak amacıyla belli başlı programlara katılıyorlar. en son riot'tan bora koçyiğit'i yanılmıyorsam bloomberg ht'de fokus programında gördüm. oyun pazarı üzerine tatlı bir sohbet olmuştu ama dediğim gibi aniden şampiyonu, daha topraklarda sistemi yeni yeni oturtumuşken insanların önüde baaam diye çıkartmak biraz saçma geldi.

şöyle ki; oradaki seyircilerin tahmini 30% civarı bu yüzleri hayatlarından belki bir defa görmüştür. konukların fan tarafı daha çok liseli ve üniversite talebesi olduğundan o gece orada uykusundan helâk olabilmesi ihtimal lise öğrencileri olacak. henüz reklamlarda görmedim fakat sup'a ayrılacak süre ana konukların yanında muamele gösterilen sub konuk misali kısa bir zaman zarfına sığdırılacak bir söyleşi olacaksa biraz zorlama sonucu izin kopartılmış gibi bir itibar bırakabilir izleyicide. ha, olur da riot'tan tabiri caizse başşaklı biri veya ekibin menajeri, sahibi gibi oturaklı birkaç kişi eşliğinde çıkılacaksa önceden sıraladığım sözleri tekrar düşünürüm. fakat oğuzhan veya ibrahim "antremanlar n'asıl geçiyor ıhııı", "e peki özel hayatlarınızı n'asıl dengeliyorsunuz? kız arkadaşınız bozuk atıp feedliyor mu huhahaaaaaa" gibi bayık esprilerin dönmesi de ihtimal. sup oyuncuları her şekilde ayak uydururlar muhabbete fakar bu adamlar, daha doğrusu türk televizyonu ilk defa canlı yayına profesyonel bir espor takımı çıkarıyor. haliyle oyunculara yöneltilecek sorular akabinde sohbetin düzeyi de konuklar ile aynı kulvarda, en azından fazla klasikleşmeyen bir program olmalı.

bu arada bora abi'nin konuk olduğu program:

siz ne düşünüyorsunuz bilmem. hype mısınız, gitmeyi düşünenler var mıdır bilemiyorum fakat bir ilkin gerçekleşeceğini düşünürsek güzel bir atmosfer yaratılmış olabilir o gece adına.

• Anime

Sup'un 3 adama konuk olacağı daha önceden belliydi. Hakan BAŞ ve Onur AKSU(Lethilion)'nun çevresiyle ilgili bir durum. Geçen sene Beşiktaş'ı espora dahil eden isimler de bunlar. Amaçları Türkiye'de esporun bir yerlere gelmesi diye düşünüyorum.
    3 Adamı izleyen kitlenin %80'ni fala zaten üniversiteli. Yani bu işlere pek de yabancı değiller diye düşünüyorum. O yüzden bunun pek de pat diye önüne koymak olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca bilmeyen birisinin bunu öğrenmesinin başka yolu da yok. Yavaştan anlamak sadece bunun içinde olan kişiler için geçerlidir. Bunun dışındaki kişilere bunu ancak bu şekilde gösterebilirsin.
    Espri konusunda da o tarz esprilerin dönmesi bence pek olası değil. 3 Adamı daha önce izledin mi bilmiyorum ama seviyesiz espriler yapmıyorlar. Olay sürekli espri yapmaktan çok muhabbet üzerine dönüyor. Komedyen gelirse tabi ki espri daha çok oluyor. Ama temel konsept muhabbet üzerine. Oradaki oyuncular da yayın yapmaya alışık oldukları için muhabbete rahat ayak uyduracaklardır.

• @CmmS demek istediğimi anlamamışsın ki atıfta bulunuyorsun. pat diye öne koymaktan niyetim oradaki insanlar sormaz mı "bu insanların burada ne işi var" diye? sorar. tutup o insanlara bugüne kadar gelinen noktayı baştan sona anlatmak sanki yeni bir şeyin propagandasını yapmaya benziyor. yani hitap edecekleri kitleyi n'asıl canlı tutacaklar orada veya kimi base alarak konuşacaklar gibi noktaları düşünüyorum.

• Anime

Konuk olacaklar da tek konuk onlar olmaz ki. Programın belli kesiminde alırlar sadece. Bunu çoğu programlarında yapıyorlar zaten.

• Ben bunu izlerim , nokta.

• Anime

Durum aynen benim dediğim gibi. 16. Bölüm tanıtımına koymamışlar bile.

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.