Eternal Descent: Heavy Metal Heroes

• Geek

Merhabalar,
    Bir diğer oyun tanıtım konusunda yine uyanneo ile... Şaka şaka. :bowtie:
    Bugün bildiğim kadarıyla Eternal Descent: Heavy Metal Heroes oyununu anlatmayı deneyeceğim.

0_1459764481543_Başlıksız-2.jpg

Bu arkadaşların bir de çizgi roman mağazası var lakin paralı olduğu için hiç bakmadım. Oyunu da çok önceleri almıştım ve şuan da ücretsiz olarak durmakta.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.EDHMH
    iTunes: https://itunes.apple.com/us/app/eternal-descent-heavy-metal/id670351728?mt=8

Oyunu açtığımızda bize " Kulaklık takarsanız çok daha iyi olur." diyorlar nitekim sahiden öyle oyunun ses kalitesi muazzam, nitekim bir metal müzik üzerine kurulu oyundan da ne bekleyecektik ki zaten...

0_1459764735557_IMG_0587.jpg

Daha sonra play dediğimizde cinsiyet seçeneği sunuyor önümüze.

1_1459764892923_IMG_0598.jpg

0_1459764892923_IMG_0589.jpg

Ve sonra da gitar seçeneği sunuyor, başlangıç olarak erkek karakterde " Midnight Eclipse" kadın karakterde ise " Fel Spawn Forest" gitarları var. Oyunun ilerleyen noktalarında bosslar geliyor onları yenmeniz size gitar sağlayabiliyor ya da parayla gitar alabiliyorsunuz. Bazı gitarların özellikleri var, çoğunluğu sadece dizayn. Mesela ben ( hiç hatırlamıyorum ne zaman açtım ama) Tri Star Terror'u açmışım:

0_1459765131430_IMG_0599.jpg

Daha sonra oyuna başladığınızda neredeyse yıkılmış Avrupai bir caddede elinizde gitarınızla Akdeniz Akşamları'nı söyleyerek cehennemden kaçmış yaratıklara vura vura ilerliyorsunuz.

0_1459765537979_IMG_0594.jpg

Android ile hiç oynamadım ama muhtemelen aynıdır, ekranın sağ alt köşesi düz vuruyor sol alt köşesi uppercut şeklinde aşağıdan yukarıya doğru vuruyor. Vurduğunuz canavarları diğerlerine çarptırarak daha çoğunu öldürmeniz ve bu comboyu 3 kere yapmanız halinde karakteriniz meleğimsi olup şöyle bir şey oluyor:

0_1459765718117_IMG_0595.jpg

Sağ alttaki combo, düz koşup ses dalgası gibi bir şey çıkararak tam önündeki canavarların hepsini yok ediyor, sol alttaki ise ileriye doğru zıplayıp KO'daki nova tarzı bir alan çıkartarak o alan içerisindekilere vuruyor. Bu combolar bir yaratık size vurana kadar ya da siz onları kullanana kadar devam ediyor. Burda dikkat etmeniz gereken, ekranda gözüken uçan ufaklık mesela size çok yakın olduğunda novadan etkilenmiyor ve size vurabiliyor. Her vuruş yukarda eksik olan kısım kadar can götürüyor. Ve orda bir pizza görüyorsunuz, o da şu ki;

0_1459765892335_IMG_0596.jpg

Andrew W.K. ( pek iyi çıkmamış ekranın en sağ alt köşesinde kırmızı arabanın yanında) geliyor mesela, punk ve hard rock yapan bir abimiz, dönerek yerdeki tüm canavarları bir süre boyunca bizim için öldürüyor. Buna benzer 3 özellik daha var;

İlki The Wyld Stallyns, havada asılı duran bir WS alıyorsanız bu öldüğünüzde tekrar dirilmenizi sağlayacak bir metal grubunun sizin yardımınıza koştuğu anlamına geliyor:

0_1459766776639_IMG_0605.jpg

İkincisi Joe Satriani abimiz, metal& rock dinleyenlerin çoğu hayranlıkla dinler genellikle Satriani abimizin parçalarını nitekim Aşık Veysel adında bir parçası da vardır( Professor Satchafunkilus and the Musterion of Rock albümünün 9. şarkısı, gönderinin sonunda paylaşırım.) Aldığınızda sağ yukarına bir JS çıkar ve ona tıkladığınız taktirde size bir süre boyunca can vermeye başlar:

0_1459766955151_IMG_0606.jpg

Ve son olarak da Misha Masoor var ki o da pizza abimizin yaptığının bir değişiğini yaparak belirli bir süre boyunca havadan gelen yaratıkların %90'a yakınını sizin için avlar( ekran görüntüsünü alacağım diye ölmüştüm tam yaratık beni alıp götürürken çektiğim için gitar var ama ben yokum 😂) ;

0_1459767034088_IMG_0609.jpg

Bütün bu metalhead şeylerin haricinde bilmeniz gereken 2 diğer şey var ki birincisi bosslar ikincisi de Wayne Static abimizi yendikten sonra( ilk boss) gelen yaratıkların daha kuvvetli olması. Şekil 1a: Wayne Static;

0_1459767262146_IMG_0602.jpg .

Wayne Static size elektrik topları fırlatıyor siz de onun aşağıda ya da yukarıda durmasına göre toplara düz ya da uppercut vurarak ona geri yönlendiriyorsunuz, birkaç kez size geri gönderiyor ancak 2-3 vuruştan sonra vuruluyor genelde. Ve aynı şekilde 2-3 kez vurulduktan sonra ölüyor:

0_1459767536288_IMG_0603.jpg

Şimdi bundan hariç bir de yanlış bilmiyorsam Michael Amott( Arch Enemy'nin gitaristi) ile dövüşüyorsunuz boss olarak ancak ben hiç onu görecek ilerleyemediğim için internetten bakıp bilgi vermek de istemedim. Ama aşağı yukarı oyun sistematiği bu şekilde işte. Şimdi size bu uzun gönderinin hediyesi Joe Satriani- Aşık Veysel:

• Ne kadar da hanım hanımcık bir bayanmış..

• Geek

Çok ilginç bir şekilde hiç planlamamışken rekorumu kırıp Michael Amott abimizi de yendim ve hatta üstüne bayağı da ilerledim ama " bölüm sonu canavarı" Loki ile karşılaşamadan öldüm.( 3 kez...) O sebeple ilerleyebildiğim kadarki kısmı bu başlığı tekrar hortlatarak paylaşmak istedim. 😊 Ama pek açıklama yapmadan sadece görselleri paylaşacağım.

Bu kendisiyle kapışırken size alev topları fırlatan Arch Enemy grubunun gitaristi Ahmet Abi:

0_1460295314676_9f78852f-bc4c-460e-a4b2-4d19f205f485.jpg

Bu da onu yenince aldığınız gitarı:

0_1460295319788_3b7aed56-cde2-45d8-b3b0-d6f1b311d5c5.jpg

Bir husus daha dikkatimi çekti, Wayne Static ile dövüşürken şehir hırpalanıyordu giderek ama yine yıkık dökük bir halde şehirde kalıyordunuz. Ahmet Abi ile dövüşürken bir yerden sonra şehir tamamen yıkılıyor ve cehennemde dövüşüyorsunuz daha sonra da canavarlar gittikçe güçlenmeye başlıyor ve kızarmaya..:

0_1460295332354_ab4073f6-e19b-4135-a6f8-02c4588169c6.jpg

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.