Avast ve 6.6 Yaması

• Anime

0_1458818479520_cops_1920.jpg
    6.6 yaması ile birlikte, Avast'ın, lol'ün arayüzünü engellediği ve oyuna girerken sıkıntı çıkarabiliyor. Bu sorunla karşılaşıyorsanız şu yolu izleyin:
    1)Avast’ın arayüzüdeyken Tara>Virüs taraması>Karantina‘ya giriyoruz.
    (Eğer İngilizce kullanıyorsanız: Scan>Scan for viruses>Quarantine )
    2)Ardından sağ tıklayıp “LoLPatcher.exe” ve “LoLPatcherUx.exe”yi Geri yükle ve istisnalara ekle.
    (Eğer İngilizce kullanıyorsanız: Restore and add to exclusions)
    Avast kullanıyor ve daha sorunla karşılaşmadıysanız da şu yolu izleyebilirsiniz:
    1)Avast’ın arayüzüdeyken Ayarlar(Settings)'a tıklayın.
    2)Ardından açılan pencereden Hariç tutulanlar(Exclusions)'a tıklayın.
    3)Gözat(Browse)'a tıklayıp Lol'ün olduğu klasörü seçin ve Tamam(OK)'a tıklayın.

• LoL gibi yaygın bir oyun ve Avast bunu whitelist eklemiyor. Bilinçli yaptığını düşünüyorum. Başka rakip bir oyun firması tarafından talep edilmiş ve ücret karşılığı yapılıyor olabilir.

• Anime

Daha önce de bir yama ile aynısı olmuş galiba daha sonra gelen başka bir yama ile sorun ortadan kalkmış. Benzer bir durum tekrar oluyor. Ben avast kullanıyorum ama bilgisayarıma kurduğum tüm oyunları kendim kurar kurmaz avast'ın hariç tutulanlar listesine ekliyorum. Özellikle MMO tarzı oyunlarda çok oluyor bu sıkıntı. Lol'de de oluyor olması biraz değişik geldi.

• @CmmS bu tarz antivirüslerin genelde geniş bir whitelist bulunuyor. Popüler ve güvenilir yazılımlar buraya ekleniyor ki eğer yoksa ve yeni bir şey ise - internet ile bağlantı kuruyorsa - elle eklemek gerekiyor. Bilinçli olduğunu baya baya düşünüyorum.

• Bilinçli yapılması LoL'e değil avast!'a zarar verir.

• Avast hiç sevmediğim bir anti-virüs zaten.. Avira, Bitdefender, Kaspersky varken neden Avast kullanılır anlamayamıyorum...

• Anime

Ücretsiz olması yeterli bence.

• @CmmS ımyee mezarcılık. Ben hiç kullanmıyorum antivirus Allaha emanet gidiyorum free antivirusler iş görüyor mu gerçekten?

• Avast görüyor ve gereksiz pop-out yapmıyor ama ben de kullanmıyorum anti-virüs şahsen. Bilgisayara virüs bulaşırsa (ki bulaşmaz) indirir Avast'ı virüsü silerim. PCnet ne zaman antivirüs değerlendirmesi yapsa #1: Avast.

• @CmmS ı-ıh yetersiz. Windows dosyaları harici her şeyi siliyor. Tek artı yönü cyrpter yapıcılarının baş belası. Çöp kodlarla avast'ı geçmek gerçekten zor.

• Anime

İllegal şeyleri silmesi gayet doğal bence.

• @CmmS Alakası yok.. Zararlı dosyaları silmek onun görevi.. Adı üstünde anti-virüs. Eğer dosya dışarıya bağlantı vermiyorsa ve siliyorsa bu onun ne kadar kalitesiz olduğunu gösterir.

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.