Bilerek beslemediği sürece biri report konusu olmaması

• Bana bu çok tuhaf geliyor. Eskiden yeteneksiz bir oyuncu report edilebiliyordu fakat bu report kısmı yenilendiğinden beri bu seçenek kaldırıldı. Sadece bu konuya yakın olan bilerek besleme var ki bunun altına da şöyle not bırakılmış : "Yeterli oyun becerisine sahip olmamak değil"

Yani biri kötü oynadığında 0/10/0 gidiyor olsa ve bunu bilerek yapmadıysa tamamen beceriksizliğinden kaynaklanıyorsa bu oyuncu report konusu olamaz.

• Anime

@ornithes Aşağıdaki videoda 0.43-1.05 arasını izle.

Şimdi yukarıda söylediğim kısma göre faker'ı yeteneksiz oyuncu olarak raporlanması mı gerekiyor? Ayrıca bir kişiye iyi oynayamıyor yani el beceresi iyi değil diye kızmak, suçlamak pek mantıklı gelmiyor bana. Sonuçta el becerisinin kötü olması, o kişinin hatası değil.

• @CmmS çok haklısın bu konuda. Ben şahsen hata yapıp veya kotu oynayıp feedleyene bir şey demiyorum pek (dememeye çalışıyorum 😄 ). Saçma salak fighta giren ustune de feedleyenleri de ilk şeyden reportluyorum bence en uygunu o şu aralar.

• Yanlış anlaşılmış olabilirim. Ben kötü oynayan kişiyi suçlamak, ona kızmak vs. bahsetmiyorum. Bahsettiğim şey bunun report konusu olamaması.

• Anime

@ornithes videonun sadece söylediğim kısmını konuya örnek olsun diye verdim. Adam iyi oynayamıyor diye raporlamak doğru değil bence.

• @CmmS iyi oynamamak ile çılgınca beslemek arasında (bilerek olmasa bile) fark olduğunu düşünüyorum. Herkes kötü oynayabilir ki buna bağlı olarak karşıya kill verilebilir. 1 olur, 2 olur, 3 olur. Bazı tipler 1,2 kill verdikten sonra çığrından çıkıp sürekli hata yapmaya başlıyorlar ve bu hatalar benzerlik gösteriyor. Bu durumda diğer 4 kişiye olan bir haksızlık yok mu? Yanılıyor muyum?

• Hayır şimdi şöyle bir şey var kimseye kötü oynadığı için kızamazsın zaten, ama sen adama güzellikle yaklaşıyor bak gel bizimle oyna, şunu yap, bunu yapma gibisinden liderlik etmeye çalıştıkça ya da yardımda bulunmak istedikçe o hala burnunun dikine gidip hata üstüne hata yapıyorsa bence de report konusu olmalı. Sonuçta bu davranışıyla da takım huzurunu bozuyor ve sportmenliğe aykırı davranıyor, ki bunun için report seçeneği var fakat ne kadar ciddiye alınıyor bilmiyorum.

• @Nephelai böyle tipler kesin küfür de ediyor. Yanına hakaret+nefret söylemi ekleyip 4x atınca direk geri bildirim gelir 😄

• yapılacak aktivite olarak; o kategorinin kaldırılmasının nedeni aktif olduğu süre içerisinde efektifliğini yitirmesi. yardımcı olmaya çalış veya o kişi sınırlarını gerçekten zorluyorsa mutela.

ayrıca tr boards'da bu fikrini de paylaşabilirsin. daha çok fikir alışverişi gerçekleşebilir.

edit: @Nephelai o tarz bir oyuncuya intentionally feeding ağır olacağından negative attitude seçeneğiyle reportlayabilirsin. inan bana yeni sistemden sonra bu ketagoriyle 4-5 kişi reportladıysam sanırım en az 2 tanesi banlandı.

• Bu tip şeyleri aslında bot çok rahat seçebilir. 0/10/0 burada bir tuhaflık olduğu çok açık. Bir ceza yerine uyarı gelebilir, hatta yapmaması gereken şeyleri anlatan videolar bildirilebilir.

• Anime

@ornithes İstemeden sürekli ölen kişinin size karşı haksızlık yapmak gibi bir isteği yok. Yani o kişi de(tabi normal bir kişiyse) zaten bu yüzden kendini kötü hissediyordur. Bu durumda yapılması gereken o kişiye çok fazla öldüğünü ve güvenli oynaması gerektiğini hatta çok gerideyse kule altında bile güvenli olmayacağını güzelce anlatmak daha sonra da oyunu olabildiğince erken orta oyuna taşıyarak o kişinin de az da olsa kasmasına yardımcı olmak gerekir. Bu bir takım oyunu olduğu için, oynayamayan kişinin eksikliklerini diğer takım arkadaşlarının kapatması gerekir. Belli bir süre sonra illa ki o kişi de iş yapacaktır.
    Ama bunun yerine, "bu kişi rakibi besliyor, raporlamam lazım." şeklinde bir düşünce, zaten o kişiden umudu kestiğinizi yani artık oyunu 4v5 oynadığınızı kabullenmek oluyor. Bu da oyunu kazanma şansınızı düşürüyor.
    Olumlu yaklaştığında sıkıntı çıkarıp burnunun dikine gidiyorsa da @Nephelai ve @Wutx3 'ün de dediği gibi farklı rapor seçenekleri var. Peki raporlar işe yarıyor mu? Panolarda takıldıkça raporların işe yaradığını daha iyi anlıyorsunuz. Her gün ban yiyen kişiler tarafından onlarca konu açılıyor. Ayrıca raporlarken o kişinin oyun içi tutumunu vs. de açıklamaya yazabilirsiniz.

• @CmmS dediklerine katılıyorum. Bu tip durumlarda kesinlikle flame yapmak yerine destek verilmeli fakat bahsi geçen senin normal olarak nitelemediğin kısım. Bu kısım cidden inanılmaz.

• Aslında durum şu, herkes "o" oyunlardan birini yaşamıştır. Oyuna odaklanamaz, kafası başka yerdedir, tilt olmuştur(artık oyunda o kadar gerilmiştir ki oynayışına etki etmeye başlamıştır). Ben de yaşadım. Fiora ile 1-10 gittim, sonra tabi çevirebildim skorumu. Ekko ile 2-14 gittim, kaybettik, çünkü bir türlü odaklanamadım oyuna. Herkes yaşayabilir bunları. Bence kötü niyetli bir şekilde bilerek beslemediği sürece rapor edilmesi doğru değil. Rapor seçeneğinin kaldırılması da bence çok iyi oldu bu konuda.

• Zaten o yeteneksiz oyuncunun bildiğim kadarıyla bir yaptırımı yoktu. Eşleştirme sistemini değerlendirmek için tarzı bir şeydi. Max boosterları yakalıyordur belki ona da inanmıyorum açıkçası ben.

• Geek

Açıkçası bazıları da var ki anlamlandırmak çok güç, silver olmuş ama dk 20'de 8 minyonla gezip 0/5/0 skorla gidiyor mesela. Bence her ne kadar iyimser yaklaşmak gerekilse de bu adam raporlanmalı çünkü belli ki oynamayı bilmiyor ve her ne hikmetse silver olmuş. Bu durumda oyuncuları yargılamak için skordan ziyade minyona bakılmalı bence. Çünkü, evet kötü bir oyun geçirdiğinden mütevellit çok ölmüş olabilir, çok gang yemiştir. Ama minyon almanın önemini hala kavrayamadıysa... 🙅

• Anime

Bu arada şunu buldum az önce 🙂 Herkesin kötü oyunu olabilir. (Timuu rakibi beslerken. XD)
    0_1457619989682_Ashampoo_Snap_2016.01.10_17h04m16s_001_.jpg

• Hadi bunu geçin 😄

• @CmmS en iyimiz wutwutwtuwtuwtuuwtu 😢

• @Nephelai eski purolardan kim kaldı be
    @Archerist ezilirken gorkemli zafer çıkan thresh timuu halkını gözyaşlarına boğdu 😄

• Bi dk WUT WUT WUT sen miydin.. Ben senin arkadaşlık isteğini reddettim 😞 fml

• @Wutx3 bi sen bi de ben

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.