Steam'in 6 alternatifi

• Steam ne kadar tekelleşmeye gidiyor gibi gözükse bile alternatifleri yok değil. Ki eminim bu pazarın büyüklüğünü diğer büyük firmalar - geç de olsa anlayacak - fark edecek ve yavaş yavaş yeni şeyler ortaya konulacak.

GOG

0_1451339642824_11966544_f260.jpg

10 dolara güzel oyunlar bulabileceğiniz platform. Türk para birimi olmaması biraz sıkıntılı olabilir lakin dünyaca güven kazanmış bir alan.

İyi yanları: Ücretsiz güzel oyunlar düşebiliyor. Güvenilir. Geri ödeme yapıyor.

The Bad: Steam'e göre çok az oyun var.

DRM: Yok.

Client: GOG Galaxy (İsteğe bağlı).

Kinguin

0_1451340006981_12797055_f260.jpg

g2play gibi cd key satımı yapılan bir alan. Bugüne kadar hiç kötü yoruma rastlamadığım, çok uyguna oyun alabileceğiniz platform. (Aslında Steam alternatifi sayılmaz ama yine de ekliyorum) Eğer bilmiyorsanız biraz dolaşmanızda yarar var. Sadece oyunlar değil, yazılımlar içinde key satın alabileceğiniz platform.

GamersGate

0_1451340522702_11966596_f260.jpg

Çok güzel indirimler yapan, Steam benzeri bir platform lakin bazen hatalarla karşılaşmanız mümkün ve desteği zayıf bir yer. (Daha çok ekmek yemesi gerek)

İyi yanı: Steam'e çok yakın mantığa sahip ve genelde iyi işliyor.

Kötü yanı: müşteri hizmeti kötü.

Amazon

0_1451340800922_11966736_f260.jpg

Valve'dan çok daha büyük bir şirket olan Amazon, oyunlar için bir alanı var. Tabi o kadar önem vermiyor lakin Amazon kalitesi diye bir şey var. İyi indirimler yakalanabilir.

Green Man Gaming

0_1451341157375_11966635_f260.jpg

Yine güzel, farklı bir Steam alternatifi.İyi indirimler yakalamak için devamlı takip etmekte yarar var.

Origin

0_1451341235688_11966792_f260.jpg

Çok iyi bir müşteri hizmetine sahip olan, Steam'e karşı çok güçlü bir alternatif ve benim düşüncem önümüzdeki yıllarda büyük ilerleme kat edip Steam'e kafa tutabilen platformlardan biri olacak. Unutmadan Powered by EA .

Eminim daha fazla alternatifi var.

Sizlere sorularım:

1. Sizce Steam'e farklı bir platform kafa tutabilir mi?
    2. Steam ile diğer benzeri platformlar arasındaki mesafe ne derece açık? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
    3. Steam günümüzdeki başarısını kalıcı kılabilecek mi?
    4. Geçenlerde bir güvenlik açığı yaşandı. Bu kullanıcıların Steam'e olan bakışını etkilemiş midir?

• shield olayları varsa benden eksi puan aldılar.

edit: he sorun varmış görmedim. @ornithes bence bu tarz siteler steamin baya bir süre gerisinde kalır. yani, kaçımız steam dışında bu siteleri kullanıyor? steamde pahalı olan oyunlar olunca mı?

riot'da da sürekli gelen buglar, efendime cassio scripti tarzı oyuncuyu zorlayıcı, bunaltıcı durumlar yaşanabiliyor fakat insanlar hâlâ oynamaya devam ediyor. steam akar gider rahat 6-7 sene daha. he aralarında kendi platformu olan şirketler de var. uplay, origin gibi fakar steam'in popülerliği gerek indirimlerinden gerekse platformun kullanışı açısından (daha basit ve sade buluyorum steam'i) değer katıyor.

• Ben Origin kullanıyorum ve memmnunum ❤ Powered by EA. Ama EA'ye karşı duygularım ısındı gibi gözükmesin hala eskisi gibi EA fanı olabilmem için C&C serisini adam etmek zorunda.

• Yasaklı

Bu ileti silinmiş!

• playturk
    playstore
    voidu
    oyunfor unutmuşsun dostum

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.