Böyle bir oyun gerçekten gerekli miydi?

• YANLIŞIN VAR!

Şöyle ki, DotA ilk ortaya çıktığında Warcraft 3 için bir mod ve harita olarak çıktı. Ve fark ettiysen oradaki karakterlerin 2 ismi vardı (En üstteki isim ve level kısmındaki isim) En üstteki isimleri DotA yapımcıları kendi koydu, level kısmında yazan isimler ise Warcraft'ın hero'larıydı.

Umarım anlatabilmişimdir.

• Bu ileti silinmiş!

• Tamam ama yani bir ortaklık var mı?

• Ortaklık yok 😄

• E ama o zaman başta dediğim sorun ortaya çıkıyor.

• Ben anlatamadım o zaman 😄

Bak şimdi: DotA (Daha o zamanlar bir şirkete bağlı değil, sadece oyuncuların oluşturduğu bir mod) ilk başta Warcraft 3 (Blizzard) bir mod olarak çıktı. Minecraft'taki modlar gibi yani, farklı harita farklı map tarzları. Warcraft'ın normalde oyun tarzı RTS'tir (bkz. Age of Empires). Oyunda farklı ırklar, farklı birimler ve farklı Hero'lar vardı. Daha sonra DotA ortaya çıktı ve Warcraft'ta zaten olan kahramanlara farklı yetenekler, farklı animasyonlar ekledi.

Bak mesela bu resimde "Akasha" ve onun altında "Level 1 Queen of Pain" yazıyor. Akasha yazan normalde Warcraft'ta olan Hero'nun adı. Queen of Pain ise DotA'daki versiyonu. Yani Akasha Warcraft 3'ün bir karakteri iken, DotA yapımcıları kendi modları için yeni yetenekler ve yeni animasyonlar ekledi. Bunun sonucunda Queen of Pain ortaya çıktı

Yani Akasha aslında farklı bir şey, Queen of Pain farklı.

Umarım anlatabilmişimdir 😄

• Anladım sanırım.

• @atadag dediğin tanrı khepri sanırım, görünüş açısından tabii ki benzerlik olacak çünkü ikiside ayni "şeyi" temsil ediyor. skillerde alaka bile yok,ayrica smite seninde bildiğin gibi üç boyutlu bir moba oyunu

• Kusura bakma Anub Arak veya skilleri hakkında pek bişey bilmiyorum.

• @Archerist Şu forotu attın ya anılarım canlandı laaağğğnnn !! daha 9 yaşında millet lego oynarken ben bunu oynardım 😂

• bende 8 yaşındayken manyak runescape oynardım ya 😢

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.