Project: Timuu/ Mockturne/ Her şey zincire bağlıdır 1/2 • Her şeyin bir başı ve sonu vardır. Sosyalizm bunlardan biridir. Henüz sonu gelmeyen ve insanları yeniliklere kapatan bir sistem. Ne kadar da güzel. Hemde kapitalizm'i destekliyor. Ama bizim konumuz bu değil. Bizim konumuz : Sosyelleşme zinciri.

  Başı hep aynıdır. Az tanınan biri ortaya bir konu atar. Onu destekler. Çelişki yapar. İnsanlar ona inanmaya başlar ve insanlardan gelen destek ile yükselir. Başında olay sıklığını arttırır ve yaymaya çalışır. Elinde sonunda herkesi ilgi alanından vurur ve kendi "krallığına" çeker. Ardından krallığında görünmez bir duvar çeker ve kimse istese de çıkamaz. Ardından gücü kullanır. Sevmediği kişiler dışlanır, herkes onun dediğini oynadığını oynar, izlerdiğini izler, dinlediklerini dinler. Gücün elinde kalması için yeniler ve dışlananların bilmediği "önemli" olayları belli bir sıklıkla tekrarlar. Ancak Yeniler ve dışlananlar olayı bilmediği için hiç bir zaman lige giremez. Belli bir süre sonra pes eder. Kişiliği değişir.
  Kabullenir. Ama bu sistem değişkendir. Yanlış bir hamle ve başka biri geçer. Bu yüzden içinden şüpheci dışından dost canlısıdır. Devirilebileceğini anlayınca dışlananlara biri daha eklenir. Eğer gücü elinde uzun bir süre boyunca tuttuysa artık diğerlerinin onu devirme şansı olmadığına inanır. Kısa cevaplarla yenilikleri bitirir. Alt grupta olanların etkinlerine arada bir katılır ki iyi görünsün. Son noktayı koymadan önce başka bir şeye değinmek istiyorum: "Zincirde Kişilikler"

  Pöpüler olanlar genellikle çevresi bol olanlardır. Ki bu zincirin en tehlikeli kişilik türünden başlar. Sessiz ve utangaç olmaktan. Sessiz ve utangaç iken kişiliği belli olmadığı için olumlu yorumlar verilir. Ve bu şekilde çevresini bollaştırır. Herkes onu tanır ama onun hakkında konuşmaz...

  Devam edecek.
  Not: Sınav haftasındayım ondan pek yazamıyorum.


 

timuu felan

Bu diyarların daha derli toplu olması adına şurada şöyle şeyler var, biraz baksana bunlara: Kullanma Kılavuzu ve format

Benzer Başlıklar

timuu felan

Delirenzi

Timuu ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.